Vystava připomene zrůdnost totality v ČR

23.2.

Vystava připomene zrůdnost totality v ČR

Vystava připomene zrůdnost totality v ČR

V prostorách infocentra Pardubice Region Tourism na náměstí Republiky 1 v Pardubicích si budou moci návštěvníci denně v době od 1. do 27. března tohoto roku prohlédnout výstavu s příznačným názvem "III. odboj v Československu". Tato expozice měla svou premiéru již v červnu 2006 v Evropském parlamentu v Bruselu a k vidění byla následně také v mnoha městech České republiky, například v Praze, Jičíně, Hradci Králové či v Českých Budějovicích. Pořadatelem výstavy, která se v Pardubicích koná pod záštitou předsedkyně Konfederace politických vězňů ČR Naděždy Kavalírové a primátora Pardubic Jaroslava Demla, je europoslanec a předseda Svazu měst a obcí Oldřich Vlasák. Všichni tři jmenovaní se sejdou s pozvanými hosty při slavnostní vernisáži výstavy v pondělí 1. března.. Autoři III. odboje v Československu Sabina a Jan Kratochvílovi z Brna znovu připomenou návštěvníkům totalitu komunistického režimu a podají mu vpravdě výmluvné svědectví o systému, který cíleně pošlapával svobodu občanů. Výstava je také výrazem poděkování přímým účastníkům III. odboje v ČR, tedy lidem, kteří rozpoznali ohrožení základních hodnot svobodného světa komunistickým režimem a dokázali se mu aktivně postavit.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.2.

Pardubická nemocnice se dočká nového stravovacího provozu.

Stavba centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici způsobí v areálu řadu změn. Tou první bylo zbourání budovy bývalé dětské chirurgie. Další změnou, která se dotkne především zaměstnanců, bude přesun stravovacího provozu z budovy, která rovněž uvolní místo připravované největší krajské investici.

Společnost celý článek
5.4.

V Holicích se připravili na nápor dopravy

Pardubice/Holice – Při návštěvě Holic se 1. náměstek hejtmana Roman Línek byl podívat, kam putují programové dotace Pardubického kraje, jak jsou na tom místní památky a také jaký je stav krajského majetku kraje na tomto území.

Společnost celý článek
2.7.

Začíná Rock for People!

Od zítřka až do nedělního rána vystoupí na festivalu na 140 interpretů a kapel (a k tomu se chystají další překvapivá vystoupení), v areálu čeká 10 podií a 40 dalších doprovodných aktivit. Návštěvníci se můžou těšit například na Bring Me The Horizon, Manic Streat Preachers, In Flames, Rudimental, Kodaline či Franz Ferdinand.

Společnost celý článek
2.6.

Laskavý večer s knížkou již potřicáté!

Josef Klíma (1951) není jen investigativní publicista, ale i scenárista a spisovatel, muzikant, textař a bývalý rocker.

Společnost celý článek
9.10.

Obnova unikátní polygonální stodoly v Trstěnici je dokončena. V sobotu přivítala první návštěvníky

O záchranu památky se zasloužil Spolek archaických nadšenců. Finanční prostředky v hodnotě jednoho milionu korun na obnovu památky poskytl také Pardubický kraj, a proto na slavnostní akci nemohl chybět ani hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
30.8.

Jak dál s přijímacími zkouškami

Největší převis poptávky byl o studium na gymnáziích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting