Výstavba Domova Simeon byla zahájena

29.11.

Výstavba Domova Simeon byla zahájena

V Horním Jelení byla za účasti vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka a dalších hostů ve středu 28. listopadu slavnostně zahájena výstavba domu s respitní péčí Domov Simeon, financovaného takzvanými norskými fondy. Stavba bude realizována do konce roku 2008, a to v hodnotě převyšující 22 miliónů korun. „Jsme rádi, že se peníze na stavbu Domova Simeon podařilo získat a že se začalo stavět. Pardubický kraj tento záměr dlouhodobě podporuje a Domov Simeon je také součástí nedávno schváleného střednědobého plánu sociálních služeb“ uvedl Miloslav Macela, radní Pardubického kraje. „Domov Simeon je unikátním projektem. Ne proto, že by jinde domy s respitní péčí nevznikaly. Nestává se ovšem často, že by občanské sdružení bylo přímo investorem tak nákladné stavby, většinou se spoléhá na ochranná křídla veřejné správy,“ vysvětlil Jan Vojvodík, předseda a výkonný ředitel občanského sdružení SKP-CENTRUM, které je investorem stavby a příjemcem podpory z norských fondů. „Námi zvolená cesta nese určité riziko a nepodařila by se bez odvahy a spolupráce všech zúčastněných stran. Na druhé straně nám umožní stát se vlastníky nemovitosti a získat tak určitou míru finanční nezávislosti a snazší přístup k bankovním úvěrům. Nikdy by se nám to nepodařilo bez důvěry a odvahy Pardubického kraje“ dodal Jan Vojvodík. Slavnostního poklepu základního kamene se mezi jinými hosty zúčastnili vicehejtman Roman Línek, radní Pardubického kraje Miloslav Macela a Petr Šilar a rovněž starosta města Horní Jelení Petr Tupec. Domov Simeon je realizován s podporou Finančního mechanismu Evropského hospodářského prostoru a Norska.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.11.

Na třídě Míru se budou opět konat trhy

První adventní víkend, 28. a 29. listopadu, bude v Pardubicích ve znamení Mikulášských trhů a nedělního rozsvěcení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí. 5. prosince se pod Zelenou bránou otevře peklo a vypuknou oblíbené podvečerní Zelenobranské čertoviny, kam dorazí i Mikuláš a andělé s nadílkou pro děti. Od 7. do 13. prosince ožije vánočními trhy třída Míru, 18. až 20. prosince pak najdete stánky s vánočním zbožím na Pernštýnském náměstí. Další tržní místa oživí nevzhledný prostor po demolici

Společnost celý článek
21.1.

Soutěž Arniky chce upozornit na nebezpečné hračky

Rádi bychom povzbudili zájem lidí o to, jaké hračky jsou pro děti bezpečné a jaké mohou ublížit.

Společnost celý článek
15.9.

Hradec hostil Symposium Gočár

Vystoupila zde řada uznávaných odborníků, zmiňme architekty Evu Jiřičnou a Davida Vávru, geologa Václava Cílka.

Společnost celý článek
10.4.

Provoněná a chutná Polička nabídla zatím nejlepší TECHNOhrátky!

Také zásluhou těchto nápaditých a zábavných činností se žáci i přítomní pedagogové shodli, že právě akce v SOŠ a SOU Polička byla zatím tou nejvydařenější z dosavadního seriálu TECHNOhrátek.

Společnost celý článek
19.8.

Pivovar Pernštejn zabodoval!

Návštěvníky, kterých se zde tento letní víkend sešlo téměř 5 tisíc, zaujal nejen skvělý hudební program.

Společnost celý článek
31.10.

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

Služby se připravují tradičně ve spolupráci s Městskou policií, která zvýšeným dohledem pomáhá udržovat pořádek na hřbitovech i okolí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting