Výstavba Domova Simeon byla zahájena

29.11.

Výstavba Domova Simeon byla zahájena

V Horním Jelení byla za účasti vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka a dalších hostů ve středu 28. listopadu slavnostně zahájena výstavba domu s respitní péčí Domov Simeon, financovaného takzvanými norskými fondy. Stavba bude realizována do konce roku 2008, a to v hodnotě převyšující 22 miliónů korun. „Jsme rádi, že se peníze na stavbu Domova Simeon podařilo získat a že se začalo stavět. Pardubický kraj tento záměr dlouhodobě podporuje a Domov Simeon je také součástí nedávno schváleného střednědobého plánu sociálních služeb“ uvedl Miloslav Macela, radní Pardubického kraje. „Domov Simeon je unikátním projektem. Ne proto, že by jinde domy s respitní péčí nevznikaly. Nestává se ovšem často, že by občanské sdružení bylo přímo investorem tak nákladné stavby, většinou se spoléhá na ochranná křídla veřejné správy,“ vysvětlil Jan Vojvodík, předseda a výkonný ředitel občanského sdružení SKP-CENTRUM, které je investorem stavby a příjemcem podpory z norských fondů. „Námi zvolená cesta nese určité riziko a nepodařila by se bez odvahy a spolupráce všech zúčastněných stran. Na druhé straně nám umožní stát se vlastníky nemovitosti a získat tak určitou míru finanční nezávislosti a snazší přístup k bankovním úvěrům. Nikdy by se nám to nepodařilo bez důvěry a odvahy Pardubického kraje“ dodal Jan Vojvodík. Slavnostního poklepu základního kamene se mezi jinými hosty zúčastnili vicehejtman Roman Línek, radní Pardubického kraje Miloslav Macela a Petr Šilar a rovněž starosta města Horní Jelení Petr Tupec. Domov Simeon je realizován s podporou Finančního mechanismu Evropského hospodářského prostoru a Norska.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.8.

Klen pasován mezi významné stromy v kraji

Toho se ujal předseda dendrologické pobočky České lesnické společnosti Pavel Kyzlik.

Společnost celý článek
8.2.

Svatého Valentýna opět můžete oslavit darováním krve v Pardubické nemocnici

Valentýnské odběry krve v Pardubické nemocnici mají dva tradiční patrony. Akci od samého začátku podporuje místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Miluše Horská, která se vloni při této příležitosti zařadila mezi prvodárce krve.

Společnost celý článek
19.12.

Pardubické coworkingové a startupové centrum GoUP! Startup home podpořilo již 4 projekty

Vedle snahy o podporu rozvoje startupů uspořádalo centrum GoUP! také několik motivačně vzdělávacích přednášek pro veřejnost. S úspěchem zde vystoupili a své zkušenosti předali například Štěpán Bechynský, Technical Evangelist ze společnosti Microsoft, nebo Milan Zavadil, generální ředitel M&M Reality. I v příštím roce bude GoUP! s podobnými přednáškami zajímavých speakerů pokračovat.

Společnost celý článek
8.7.

Hejtman předal ceny nejlepším hasičům

Součástí mistrovství byly individuální soutěž i soutěže družstev.

Společnost celý článek
9.2.

Vláda schválila definici sociálního bydlení

Vláda na svém pondělním zasedání schválila definici bydlení dle sociální politiky státu.

Společnost celý článek
14.1.

Orlické cyklo&in-line království je k vidění v Brně

Královnu bude jako v každé pohádce doprovázet král, a tentokráte to budou dokonce hned dva.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting