Výstavba Domova Simeon byla zahájena

29.11.

Výstavba Domova Simeon byla zahájena

V Horním Jelení byla za účasti vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka a dalších hostů ve středu 28. listopadu slavnostně zahájena výstavba domu s respitní péčí Domov Simeon, financovaného takzvanými norskými fondy. Stavba bude realizována do konce roku 2008, a to v hodnotě převyšující 22 miliónů korun. „Jsme rádi, že se peníze na stavbu Domova Simeon podařilo získat a že se začalo stavět. Pardubický kraj tento záměr dlouhodobě podporuje a Domov Simeon je také součástí nedávno schváleného střednědobého plánu sociálních služeb“ uvedl Miloslav Macela, radní Pardubického kraje. „Domov Simeon je unikátním projektem. Ne proto, že by jinde domy s respitní péčí nevznikaly. Nestává se ovšem často, že by občanské sdružení bylo přímo investorem tak nákladné stavby, většinou se spoléhá na ochranná křídla veřejné správy,“ vysvětlil Jan Vojvodík, předseda a výkonný ředitel občanského sdružení SKP-CENTRUM, které je investorem stavby a příjemcem podpory z norských fondů. „Námi zvolená cesta nese určité riziko a nepodařila by se bez odvahy a spolupráce všech zúčastněných stran. Na druhé straně nám umožní stát se vlastníky nemovitosti a získat tak určitou míru finanční nezávislosti a snazší přístup k bankovním úvěrům. Nikdy by se nám to nepodařilo bez důvěry a odvahy Pardubického kraje“ dodal Jan Vojvodík. Slavnostního poklepu základního kamene se mezi jinými hosty zúčastnili vicehejtman Roman Línek, radní Pardubického kraje Miloslav Macela a Petr Šilar a rovněž starosta města Horní Jelení Petr Tupec. Domov Simeon je realizován s podporou Finančního mechanismu Evropského hospodářského prostoru a Norska.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.3.

Od zamrzlých vodopádu do slunného Washingtonu

Ze zamrzlé Kanady a Maine se sbor vydal do Bostonu, kde absolvoval koncerty na prestižní škole Roxbury Latin. K dalším významným koncertům patří i hostování na mezinárodním sympóziu mužských pěveckých sborů, sbormistrů a dirigentů v New Brunswicku na Rutgers University. Před přesunem do hlavního města se Bonifanti účastnili mše v největší katedrále ve Philadelphii Saint‘s Peter and Paul.

Společnost celý článek
12.7.

„Bobr“ by mohl nově sloužit spolku aikido

Opravený areál by však nesloužil jen k pořádání pravidelných tréninků, díky nově navržené velikosti se zde počítá s pořádáním odborných seminářů se zahraniční účastí,“ podotýká náměstkyně zodpovědná za územní plánování Helena Dvořáčková. Lektoři, kteří semináře povedou, se zde podle vyjádření náměstkyně budou moci navíc ubytovat.

Společnost celý článek
31.10.

Univerzita Pardubice obohatí program vědeckého festivalu Týden vědy a techniky

Na programu je hned několik populárně-naučných přednášek nejen pro žáky základních a středních škol, ale i pro širokou veřejnost. Zájemci se v jednotlivých přednáškách seznámí např. s nejrůznějšími plísněmi, s nimiž se setkáváme každý den.

Společnost celý článek
30.9.

Odběratelé v Hradci odmítli instalaci drahých měřidel

Tepelné hospodářství se proto domluvilo s odběrateli na zachování osvědčeného způsobu měření.

Společnost celý článek
12.8.

V České republice budou chybět stovky tisíc řemeslníků

Většina uchazečů pak chce dále pokračovat na vysokých školách. Často mají tito studenti na základní škole velmi špatné známky.

Společnost celý článek
8.4.

Svojšický Slunovrat – vzpomínáte ...?

Připomenout si atmosféru, pohodu, neopakovatelné chvíle a zážitky přijde řada hostů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting