Vysvědčení se blíží. Kroťme emoce!

27.1.

Vysvědčení se blíží. Kroťme emoce!

Vysvědčení se blíží. Kroťme emoce!

Vysvědčení se blíží. Kroťme emoce!

Leden je měsíc pololetních vysvědčení. Pro školáky je to období stresu i napjatého očekávání, jaká paleta známek se na výsledném listu zobrazí. Děti s nepříliš vyvedenými známkami mají strach z reakce rodičů a bojí se jít domů. Ať už žáci či studenti přinesou domů vysvědčení vyjádřené čísly či slovy, vždycky jde o určité hodnocení, které již samo o sobě přitahuje pozornost. Navíc se nemusí vždycky shodovat s očekáváním, jaké od něj měli děti a zejména jejich rodiče. Každým rokem je možné zaznamenat nějaký nešťastný příběh, který se odehraje právě v souvislosti s vysvědčením.   Po dohodě s ředitelem Základní školy U Stadionu v Chrudimi provedl policista z Preventivně informační skupiny Chrudim před pololetním vysvědčením průzkum u žáků prvého stupně, zaměřený na stres vyvolaný právě vysvědčením. Všem žákům byla položena jedna základní otázka: „Bojíte se někdy jít domů kvůli špatné známce?“ K této otázce se vázala neméně důležitá: „Co už je pro Vás špatná známka“. Průzkum byl u žáků proveden anonymně se zajímavými výsledky.   U těch nejmenších, tedy u prvňáčků bylo zjištěno, že na vysvědčení budou mít všichni samé jedničky. Tudíž se všichni na vysvědčení moc těší. Ve druhých třídách bylo dotazováno celkem 51 žáků. Dvaadvacet z nich uvedlo, že se občas bojí jít domů kvůli špatné známce. Dvojku jako špatnou známku označilo 36 druháčků. Zbylých 15 označilo za špatnou známku trojku. U třetích tříd celkem odpovídalo 48 žáků. Se špatnou známkou se někdy bojí jít domů 14. Pouze 5 z dotazovaných pokládá dvojku za špatnou známku. Nadpoloviční většina, 27 třeťáků, považuje za špatnou známku trojku. Ostatních 9 označilo za špatnou známku čtyřku. Ze čtvrtých tříd bylo dotazováno celkem 58 žáků. „Pouze“ 9 z tohoto počtu se bojí kvůli špatné známce jít občas domů. V jednom případě se vyskytla dvojka jako špatná známka. Trojku za špatnou označilo 47 a čtyřku 10 žáků. U pátých tříd uvedlo 7 z celkového počtu 39, že se občas bojí jít domů kvůli špatné známce. Tak jako u čtvrtého ročníku i zde byla v jediném případě označena za špatnou známku dvojka. Trojku považuje za špatnou 28 z dotázaných a čtyřku 17 žáků.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.11.

Lékaři Pardubické nemocnice se představí na Dnech zdraví v Domě techniky

Ve dnech 24. až 26. listopadu 2016 se v Domě techniky v Pardubicích uskuteční odborná výstava Dny zdraví. Koná se pod záštitou prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka a jedním z partnerů je Nemocnice Pardubického kraje, a. s. – Pardubická nemocnice.

Společnost celý článek
16.2.

Hejtmani rokovali o dopravě v Litomyšli

První změny, a to již od prvního dubna, se dočkají cestující na trase z Jevíčka do Konic.

Společnost celý článek
29.4.

Kraj a veřejností projednali stavbu v Březhradu

Do 6. června krajský úřad vydá stanovisko z hlediska posouzení této stavby na životní prostředí.

Společnost celý článek
6.2.

Sladký únor v Paláci Pardubice

Zlatým hřebem sobotního programu bude návštěva šéfkuchaře Marcela Ihnačáka, kterého můžete znát jako jednoho z kuchařů, již spolupracovali s Jamiem Oliverem, nebo jako držitele dvou michelinských hvězd. Také je možné, že se vám dostaly do rukou jeho knihy Radosť variť nebo Zelenina, moja láska. Budete mít možnost naučit se s ním tři čokoládo-kávové recepty, které vám připraví.

Společnost celý článek
25.1.

Ulov si svou „stodvanáctku“

Vítězné fotografie budou zveřejněny na stránkách www.hzscr.cz

Společnost celý článek
31.8.

Sirény se rozezní s počátkem školy

Zkouška se provádí zkušebním nepřerušovaným tónem v trvání 140 sekund, a to na celém území Pardubického kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting