Vyzkoušejte recepty kuchařů BOSCH FRESH FESTIVALU

31.5.

Vyzkoušejte recepty kuchařů BOSCH FRESH FESTIVALU

 Největší kulinářský festival, který si v Brně a Plzni nenechalo ujít téměř 50 tisíc návštěvníků, láká nejen na výbornou gastronomii, ale každý rok přináší účastníkům také velkou inspiraci. Nejenom tradiční pokrmy, ale také hmyzí nebo extrémní kuchyně zaznamenává stále větší úspěch. Kuchaři, kteří na festivalech vaří pro diváky nebo přímo s nimi, představují recepty na lahůdky, o které je nejen na Bosch Fresh Festivalu velký zájem. Na další návštěvníky se Bosch Fresh Festival těší ještě 18. – 19. 6. v Pardubicích a 25. – 26. 6. v Praze.

Šéfkuchař Marcel Ihnačák doporučuje
Prosciutto s broskvemi, čekankou a parmezánem


Recept:
prosciutto
broskev
čekanka
parmezán
extra panenský olivový olej
balzamiko

Plátky prosciutta přeložíme na talíř, přidáme kousky broskví a čekanky. Navrch posypeme hoblinami parmezánu a zakápneme olivovým olejem a balzamikem.


Kuchařka Karolína Kamberská vaří
Hráškový krém s kořeněnými krutony a mátou

Recept:

2 jarní cibulky
1 velká brambora
1 lžíce másla
1 l vody nebo zeleninového vývaru
sůl
špetka muškátového oříšku
čerstvě mletý pepř
450 g mraženého hrášku
200 ml smetany na šlehání
4 snítky máty na ozdobu
Na krutony:
4 plátky veky (bagety)
1 lžička mleté skořice
špetka mletého chilli
1 lžíce másla

Nakrájejte cibuli najemno a oloupanou bramboru na kostičky. V hrnci rozpusťte máslo, přisypte cibulku, zpěňte ji a přihoďte kostičky brambor a ještě chvíli opékejte. Zalijte horkou vodou nebo vývarem, osolte, okořeňte muškátovým oříškem, pepřem a přiveďte k varu. Vařte do změknutí brambor a pak vsypte hrášek. Povařte asi 3 minuty a polévku odstavte z ohně. Asi lžíci zelených kuliček vyjměte a nechte si je stranou na ozdobení. Přímo v hrnci hrášek rozmixujte ponorným mixérem a polévku přeceďte ještě přes jemný cedník, chcete-li. Rozmixovaný hrášek propasírujte (třeba obrácenou naběračkou). Přilijte smetanu, nechte si asi 4 lžíce na ozdobu a polévku zahřejte k varu. Vypněte, ochutnejte a je-li třeba ještě dochuťte. Pečivo nakrájejte na kostičky. V pánvi rozhřejte máslo, přidejte pečivo, posypte celými snítkami máty nebo kořením a promíchejte. Opékejte dokřupava a zlatova, trvá to jen pár minut – cca 3 min.
Podávejte zakápnuté zbylou smetanou, s kořeněnými krutony a několika lístky máty.

Fanoušci extrémní kuchyně ocení recept avantgardního kuchaře Petra Koukolíčka

Žabí stehýnka pečená s bylinkami na bezlepkovém kuskusu s černou quinou, pěna z medvědího česneku, červená řepa


Recept:
Žabí stehýnka osolíme, opečeme na rozpuštěném másle a přidáme bylinky. Bezlepkový kus-kus připravíme standartním způsobem, osolený zalijeme horkou vodou a necháme odstát. Quionu uvaříme v osolené vodě a smícháme s hotovým kuskusem. Medvědí česnek rozmixujeme spolu s mlékem a trochou smetany. Červenou řepu pomalu vaříme ve vakuu sous-vide metodou.

Termíny dalších festivalů:
Pardubice: 18. až 19. června 2016
Praha: 25. až 26. června 2016

Více info na webu www.freshfestival.cz, Facebook Fanpage nebo na Instagram.com/fresh_festival. Program festivalu a další informace naleznou návštěvníci na webových stránkách: www.freshfestival.cz, který je speciálně upraven pro mobilní zařízení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.3.

Dnes budou předány Zlaté záchranářské kříže

Když už Jindra pomoc fyzicky nezvládal, vyběhl z posledních sil na silnici, aby zastavil projíždějící auta a přivolal tak pomoc.

Společnost celý článek
29.10.

I malá nepozornost může mít velké následky

Akciová společnost Služby města Pardubic je na nadcházející svátek - Památku zesnulých - pečlivě připravena.

Společnost celý článek
24.3.

Připomenutí Velké války

Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti k tomu dodává: „Zajímavostí letošního vystoupení bezesporu je také skutečnost, že tři z vystupujících letadel jsou poháněny hvězdicovými motory a i z tohoto pohledu zapadají do koncepce letošního ročníku, který nese podtitul Hvězdy na nebi. Proto jsme se ještě více než obvykle snažili do programu zařadit letadla poháněná hvězdicovými motory.“

Společnost celý článek
28.2.

Krajská galerie nakoupila díla za tři miliony korun

Pardubický kraj od roku 2017 umožňuje Východočeské galerii významně rozšiřovat její sbírky. Zřídil pravidelný akviziční příspěvek, díky kterému může galerie spolufinancovat i státní dotace a postupně doplňovat mezery ve sbírkách. Rok 2018 byl z tohoto pohledu mimořádně úspěšný. Východočeská galerie rozšířila sbírky celkem o 21 děl za téměř tři miliony korun.

Společnost celý článek
4.7.

Lanškroun pořizuje elektronickou úřední desku

Řešení by mělo být jednoduché s ovládacím rozhraním přátelským široké veřejnosti.

Společnost celý článek
13.1.

Učiliště v Třemošnici má prosvětlenější a zateplené dílny za téměř 30 milionů korun

Jedinou střední školou, kterou Pardubický kraj zřizuje v regionu Železných hor, je Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické v Třemošnici. S koncem roku zde kraj za téměř 30 milionů korun dokončil zateplení budovy dílen odborného výcviku v rámci Operačního programu Životní prostředí. O dalším rozvoji školy jednali s ředitelkou školy Janou Sýkorovou hejtman Martin Netolický a radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting