Významný úspěch Chrudimi v Chicagu

11.11.

Významný úspěch Chrudimi v Chicagu

Významný úspěch Chrudimi v Chicagu

Chrudim se letos již počtvrté zúčastnila prestižní mezinárodní soutěže zaměřené na udržitelný rozvoj, kvalitu života a životní prostředí ve městech. Tato soutěž nese název The International Awards for Liveable Communities (zkráceně LivCom) a účast na ni byla opět korunována senzačním úspěchem. V tomto roce připadlo hostitelství americkému Chicagu, městu na břehu jezera Michigan a současně hlavnímu městu státu Illinois. Na velmi prestižním fóru Chrudim reprezentovaly Šárka Trunečková, koordinátora projektu Zdravé město, a Tamara Volejníková, místopředsedkyně komise pro zahraniční vztahy. Chrudim v Chicagu představila dva projekty. V prvním obhajovala obecné principy trvale udržitelného rozvoje uplatňované v tomto městě, ve druhém byl představen projekt revitalizace jejího bývalého mlýnského náhonu. První projekt byl oceněn zlatou cenou, druhý získal bronz. Chrudim tak v USA zaznamenala mimořádný úspěch v prestižní mezinárodní soutěží věnující se udržitelnému rozvoji a kvalitě života a životnímu prostředí ve městech. Chrudim soutěžila v kategorii měst o velikosti 20 až 75 tisíc obyvatel. Ve finále soupeřilo osm měst, Dubuque, Annapolis, St. Cloud, Highland Park z USA, Chrudim, Tábor a Mladá Boleslav z České republiky, Porirua z Nového Zélandu, Fredericton z Kanady. V oblasti projektů se zaměřením na krajinotvorbu se finále zúčastnilo devět měst – Annapolis (USA), Vancouver (Kanada), Johannesburg (JAR), Chrudim (ČR), Wuxi (Čína), Porirua (Nový Zéland), Dongcheng (Čína), Haapsalu (Estonsko) a Wujin (Čína). V rámci soutěže, která se koná již od roku 1997, se hodnotí přístup měst a obcí k jednotlivým kritériím udržitelného rozvoje. Těmito kritérii jsou zvelebování krajiny, péče o kulturní dědictví, ekologicky citlivá praxe, zapojování veřejnosti, zdravý životní styl a plánování budoucnosti. Finálová kola se každoročně konají v různých velkoměstech po celém světě a finalisté jsou při nich rozděleni do pěti kategorií.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.2.

Foxconn v Česku zkoumá nové možnosti využití umělé inteligence v průmyslovém provozu a otevře nové pozice

Kromě toho začíná Foxconn už nyní zavádět umělou inteligenci do všech výrobních provozů včetně pardubického závodu. Při vývoji řešení pro chytré továrny se v Pardubicích zaměřují na průmyslový internet věcí (IIoT), umělou inteligenci, automatizaci výroby a pokročilý podnikový software.

Společnost celý článek
19.4.

TECHNOhrátky v Chrudimi přivítaly 5000. žáka

Na jubilanta čekaly zajímavé ceny v podobě knihy, sady nářadí a přenosné nabíječky od organizátorů, krajské Hospodářské komory i vedení SPŠ Chrudim. Zajímavostí je, že přesně před rokem pořadatelé TECHNOhrátek v SPŠ Chrudim registrovali také 3000. školáka.

Společnost celý článek
13.10.

Univerzita Pardubice: tři kandidáti na rektora

Ve vyhlášeném termínu bylo do středy 7. října do voleb kandidáta na funkci rektora navrženo celkem pět kandidátů.

Společnost celý článek
22.12.

Ocenění nejlepší policista a občanský zaměstnanec roku 2016

V kategorii Policista roku pro neuniformovanou policii se na prvním místě umístil por. Petr Gerišer z Územního odboru Svitavy. Na druhém místě se umístil por. Rudolf Rybka z Územního oboru Ústí nad Orlicí a na místě třetím se umístil kpt. Aleš Vašek z Odboru obecné kriminality krajského ředitelství.

Společnost celý článek
4.12.

PET obaly jsou zkrátka Ohleduplné

V rámci svého životního cyklu PET obaly produkují suverénně nejméně odpadu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting