Výzva radního Šilara k poslancům a senátorům

2.11.

Výzva radního Šilara k poslancům a senátorům

Výzva radního Šilara k poslancům a senátorům

Rovněž zemědělci z Ústeckoorlicka, stejně jako farmáři z celé České republiky, zahájili ve čtvrtek 29. října protest proti nízkým výkupním cenám mléka. Dopoledne zde projela kolona složená z nákladních automobilů a traktorů a poté, na ulici před místní územní pracoviště ministerstva zemědělství, z cisterny vypustili asi tisíc litrů krmného mléka a přímo před vchod budovy vysypali z vozu hromadu brambor. Akce se také aktivně zúčastnil krajský radní Petr Šilar, odborník na venkov a zemědělství. "Podporuji oprávněné nároky zemědělců. Tento problém již nelze řešit jenom pouhým vyjednáváním, ale požadavky je potřeba prosadit všemi politickými i nepolitickými způsoby. Vyzývám proto tímto všechny senátory i poslance, jak českého tak evropského parlamentu, zvolené za KDU-ČSL, aby neprodleně k věci zaujali stanovisko a pomohli změnit tento neudržitelný trend vůči českým zemědělcům," prohlásil Petr Šilar. "Bez českých zemědělců, nelze ani zachovat ráz české krajiny. Bez pracovních příležitostí v zemědělství, se venkov dostává do neřešitelné situace. Věřte, že už není kam ustupovat," dodal radní Šilar. Protest má znovu upozornit na nízké výkupní ceny mléka, které jsou 2 až 2,50 koruny pod výrobními náklady. Producenti mléka ČTK řekli, že protestní akci označili jako krok ze zoufalství. Denně, podle počtu krav, prodělají až přes 10 tisíc korun. Dle studie Ministerstva zemědělství se předpokládá, že celkem letos ve všech odvětvích českého zemědělství zanikne až 72 tisíc pracovních míst.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.8.

Kruhák a průtah Vlčnovem oficiálně otevřeny

Ve Vlčnově se už mohou cítit bezpečněji. Obec nedaleko Chrudimi se dočkala nejen nové kanalizace.

Společnost celý článek
30.3.

Vybírání parkovného u hradeckého zimáku je nezákonné

Parkovné u hradeckého stadionu od loňského srpna vybírá firma Atol, která organizuje systém parkování.

Společnost celý článek
12.2.

Podnikateli roku 2006 jsou bratranci Brýdlové

Podnikatel roku 2006 v Pardubickém kraji vyhlásila společnost Ernst & Young ve spolupráci s Radou Pardubického kraje.

Společnost celý článek
22.5.

Tip na akci: Pardubice přivítají český gurmánský festival

Hned na několika kuchařských podiích představí své kuchařské umění hvězdy jako Zdeněk Pohlreich, Marcel Ihnačák anebo Roman Vaněk. Pro návštěvníky je mimo jiné připravena škola čepování, barmanské show či škola kávy. Zážitkovou gastronomii zajistí molekulární mixologie, entomofágie neboli pojídání hmyzu nebo exotická kuchyně z Vietnamu či Srí Lanky.

Společnost celý článek
12.2.

Rektor patnáctým členem Rady pro výzkum a vývoj

V pátek 9. února se rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiří Málek, DrSc. poprvé zúčastnil jednání Rady pro výzkum a vývoj.

Společnost celý článek
22.12.

O bezpečí v dopravě

Dvě hodinky strávené s žáky proběhly ve velmi příjemné náladě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting