Výzva radního Šilara k poslancům a senátorům

2.11.

Výzva radního Šilara k poslancům a senátorům

Výzva radního Šilara k poslancům a senátorům

Rovněž zemědělci z Ústeckoorlicka, stejně jako farmáři z celé České republiky, zahájili ve čtvrtek 29. října protest proti nízkým výkupním cenám mléka. Dopoledne zde projela kolona složená z nákladních automobilů a traktorů a poté, na ulici před místní územní pracoviště ministerstva zemědělství, z cisterny vypustili asi tisíc litrů krmného mléka a přímo před vchod budovy vysypali z vozu hromadu brambor. Akce se také aktivně zúčastnil krajský radní Petr Šilar, odborník na venkov a zemědělství. "Podporuji oprávněné nároky zemědělců. Tento problém již nelze řešit jenom pouhým vyjednáváním, ale požadavky je potřeba prosadit všemi politickými i nepolitickými způsoby. Vyzývám proto tímto všechny senátory i poslance, jak českého tak evropského parlamentu, zvolené za KDU-ČSL, aby neprodleně k věci zaujali stanovisko a pomohli změnit tento neudržitelný trend vůči českým zemědělcům," prohlásil Petr Šilar. "Bez českých zemědělců, nelze ani zachovat ráz české krajiny. Bez pracovních příležitostí v zemědělství, se venkov dostává do neřešitelné situace. Věřte, že už není kam ustupovat," dodal radní Šilar. Protest má znovu upozornit na nízké výkupní ceny mléka, které jsou 2 až 2,50 koruny pod výrobními náklady. Producenti mléka ČTK řekli, že protestní akci označili jako krok ze zoufalství. Denně, podle počtu krav, prodělají až přes 10 tisíc korun. Dle studie Ministerstva zemědělství se předpokládá, že celkem letos ve všech odvětvích českého zemědělství zanikne až 72 tisíc pracovních míst.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.7.

Čeští muži jsou při seznamování opatrní. Bojí se „zoufalek a zlatokopek“ a náklady na první rande se musí vejít do 1 000 korun

„Muži starší 35 let, kteří dojdou do fáze, že by se chtěli usadit a založit si rodinu, mají také jasnou představu o partnerce. Vyžadují, aby byla vyrovnaná, aby měla uspořádané hodnoty a aby jejím jediným nenaplněným očekáváním byl ten správný muž pro život – tedy on,

Společnost celý článek
3.11.

Uděloval se certifikát Společnost přátelská rodině

Po pečlivém zvážení porota rozhodla o udělení jednoho ocenění s celokrajskou působností a 16 ocenění s regionálním dopadem.

Společnost celý článek
2.6.

Za 13 měsíců se uzavře pardubický plavecký areál

Zhruba za 13 měsíců se vyprázdní pardubický plavecký areál. Plavce v něm vystřídají dělníci.

Společnost celý článek
4.7.

Hrací karty do Olympijského parku jsou již v prodeji

Olympijský park Pardubice 2016 se bude konat od 5. do 21. srpna a svým návštěvníkům nabídne klasické a netradiční sporty. Z těch známějších sportovních disciplín si budete moci vyzkoušet například fotbal, softbal, basketbal, dále si můžete si zajezdit na kolečkových bruslích nebo se projet na bikrosové dráze.

Společnost celý článek
18.1.

O obvodech rozhodnou lidé v referendu

Pokud zastupitelé záměr referenda schválí, mohli by se občané k těmto otázkám vyjádřit ještě na jaře letošního roku.

Společnost celý článek
7.1.

Definitivní tečka za Vánocemi

Odstraňují se vánoční světelné prvky na veřejném osvětlení a rostlých stromech.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting