Výzva radního Šilara k poslancům a senátorům

2.11.

Výzva radního Šilara k poslancům a senátorům

Výzva radního Šilara k poslancům a senátorům

Rovněž zemědělci z Ústeckoorlicka, stejně jako farmáři z celé České republiky, zahájili ve čtvrtek 29. října protest proti nízkým výkupním cenám mléka. Dopoledne zde projela kolona složená z nákladních automobilů a traktorů a poté, na ulici před místní územní pracoviště ministerstva zemědělství, z cisterny vypustili asi tisíc litrů krmného mléka a přímo před vchod budovy vysypali z vozu hromadu brambor. Akce se také aktivně zúčastnil krajský radní Petr Šilar, odborník na venkov a zemědělství. "Podporuji oprávněné nároky zemědělců. Tento problém již nelze řešit jenom pouhým vyjednáváním, ale požadavky je potřeba prosadit všemi politickými i nepolitickými způsoby. Vyzývám proto tímto všechny senátory i poslance, jak českého tak evropského parlamentu, zvolené za KDU-ČSL, aby neprodleně k věci zaujali stanovisko a pomohli změnit tento neudržitelný trend vůči českým zemědělcům," prohlásil Petr Šilar. "Bez českých zemědělců, nelze ani zachovat ráz české krajiny. Bez pracovních příležitostí v zemědělství, se venkov dostává do neřešitelné situace. Věřte, že už není kam ustupovat," dodal radní Šilar. Protest má znovu upozornit na nízké výkupní ceny mléka, které jsou 2 až 2,50 koruny pod výrobními náklady. Producenti mléka ČTK řekli, že protestní akci označili jako krok ze zoufalství. Denně, podle počtu krav, prodělají až přes 10 tisíc korun. Dle studie Ministerstva zemědělství se předpokládá, že celkem letos ve všech odvětvích českého zemědělství zanikne až 72 tisíc pracovních míst.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.6.

Poslední předprázdninový chat s primátorem

Ptát se mohou občané jako vždy na cokoli, na odpovědi má primátor ve svém kalendáři vyhrazenou jednu hodinu.

Společnost celý článek
1.7.

Bezpečné léto v Pardubickém kraji

V rámci akce Jezdi bezpečně! si mohli návštěvníci na Komenského náměstí vyzkoušet otočný či posuvný simulátor nárazu, automobilový nebo cyklistický trenažér. Pro malé návštěvníky bylo připraveno dětské dopravní hřiště.

Společnost celý článek
29.11.

Propagaci cestovního ruchu pomohou krajské dotace

Nové tabule budou také ve Vodárenském lese ve Svitavách, na Seči a na Labské stezce. Kraj dotuje také tradiční akce, které lákají do regionu návštěvníky, jako jsou například Aviatická pouť v Pardubicích nebo Řemeslnická sobota v Letohradě.

Společnost celý článek
29.7.

Cestování na jednu jízdenku se odkládá

Ze strany soukromých dopravců nemáme dosud jasné záruky či závazný postoj.

Společnost celý článek
5.1.

Hrdina nese jméno Abel

Prověrky v nemocničních zařízeních a u rodinných známých byly bohužel neúspěšné.

Společnost celý článek
10.9.

Projekt desetiletí

Tábořiště v Cakli na Orlickoústecku se stalo dějištěm slavnostního otevření „projektu desetiletí“

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting