Vzniká odborná skupina pro zvýšení efektivity školství

8.1.

Vzniká odborná skupina pro zvýšení efektivity školství

Problematiku středního odborného školství nyní bude společně s Pardubickým krajem řešit také Krajská hospodářská komora Pardubického kraje, úřad práce i školy samotné. Radní Pardubického kraje pro školství Jana Pernicová jednala s vedoucím vzdělávací sekce Krajské hospodářské komory Jaroslavem Pakostou a předsedou krajské rady Unie školských asociací CZESHA Vlastimilem Hýblem a navrhla jim vytvoření odborné pracovní skupiny, která vytvoří jakýsi poradní tým a zpracuje koncepci středoškolského odborného vzdělávání. „Tato koncepce by měla být prvním krokem k řešení nedostatku pracovníků pro dělnické profese. Chceme, aby vzdělávací nabídka škol vycházela z aktuálních potřeb trhu práce a aby žáci, kteří ukončí odborné vzdělávání, skutečně našli uplatnění ve svém oboru,“ řekla radní Pernicová. Poradní tým bude úzce spolupracovat také s odbornou komisí, kterou zřídí Krajská hospodářská komora. Členy této komise budou nezávislí odborníci mimo oblast školství, kteří provedou jakousi inventuru vzdělávací nabídky, ale také technického vybavení a dalších možností jednotlivých škol. Výsledkem má být vytvoření sítě oborů podle skutečných potřeb trhu práce. „Chceme tak zajistit kvalitní výuku žádaných oborů a vytvořit podmínky i pro chybějící profese. Zároveň ale chceme zajistit dostupnost jednotlivých oborů ze všech oblastí Pardubického kraje a také rovnoměrné rozložení vzdělávací nabídky napříč regionem,“ doplnila Pernicová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.5.

Mladí z Pardubicka mohou získat peníze od Vodafone

V minulém kole se do finále grantového programu Vpohybu probojovaly v Pardubickém kraji tři skupiny mladých lidí.

Společnost celý článek
10.11.

Maskota dětské olympiády šijí pardubičtí vězni. Kraje chtějí změnu financování Her

Olympiáda dětí a mládeže 2018 v Pardubickém kraji začne už za 80 dní. Soutěžit na ní budou starší žáci a žákyně v 11 sportovních disciplínách, mezi kterými nechybí tradiční zimní sporty jako hokej či biatlon, ale i ty méně obvyklé jako šachy a tanec.

Společnost celý článek
9.6.

Dánský donátor chrudimské šicí dílny navštívil Šanci pro Tebe, prohlédl si dílnu i obchůdek

V současné chvíli pracuje v šicí dílně na tréninkovém místě jedna klientka, pracovní poměr na půl úvazku zde našla i další pracovnice, jejíž místo podpořil Úřad práce v rámci projektu Aktivní politika zaměstnanosti. K dalším zaměstnancům dílny pak patří vedoucí šicí dílny a sociální pracovnice.

Společnost celý článek
18.5.

Ekologickou novinku testují ve Službách města Pardubic

Jezdí rychlostí 45 km v hodině a výhodou je, že k jeho řízení postačí řidičský průkaz skupiny B.

Společnost celý článek
15.9.

Ve Stéblové zasáhly plameny stodolu

Hrozilo zřícení ohněm poničených konstrukcí. Hasiči museli rozebrat střešní konstrukci a dohasit všechna ohniska. Požár byl zcela zlikvidován třicet minut po půlnoci. Uvnitř byla nalezena jedna 10kg propan butanová lahev.

Společnost celý článek
19.10.

Nájemníci netušili, že za energii v garáži neplatí

Není vyloučené, že neoprávněný odběr elektrického proudu může trvat i několik let.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting