Vzniká odborná skupina pro zvýšení efektivity školství

8.1.

Vzniká odborná skupina pro zvýšení efektivity školství

Problematiku středního odborného školství nyní bude společně s Pardubickým krajem řešit také Krajská hospodářská komora Pardubického kraje, úřad práce i školy samotné. Radní Pardubického kraje pro školství Jana Pernicová jednala s vedoucím vzdělávací sekce Krajské hospodářské komory Jaroslavem Pakostou a předsedou krajské rady Unie školských asociací CZESHA Vlastimilem Hýblem a navrhla jim vytvoření odborné pracovní skupiny, která vytvoří jakýsi poradní tým a zpracuje koncepci středoškolského odborného vzdělávání. „Tato koncepce by měla být prvním krokem k řešení nedostatku pracovníků pro dělnické profese. Chceme, aby vzdělávací nabídka škol vycházela z aktuálních potřeb trhu práce a aby žáci, kteří ukončí odborné vzdělávání, skutečně našli uplatnění ve svém oboru,“ řekla radní Pernicová. Poradní tým bude úzce spolupracovat také s odbornou komisí, kterou zřídí Krajská hospodářská komora. Členy této komise budou nezávislí odborníci mimo oblast školství, kteří provedou jakousi inventuru vzdělávací nabídky, ale také technického vybavení a dalších možností jednotlivých škol. Výsledkem má být vytvoření sítě oborů podle skutečných potřeb trhu práce. „Chceme tak zajistit kvalitní výuku žádaných oborů a vytvořit podmínky i pro chybějící profese. Zároveň ale chceme zajistit dostupnost jednotlivých oborů ze všech oblastí Pardubického kraje a také rovnoměrné rozložení vzdělávací nabídky napříč regionem,“ doplnila Pernicová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.7.

Lesy ČR nabídnou stavební dřevo lidem, kteří přišli o dům

Návrh má naší plnou podporu, chceme, aby vedení podniku mohlo postupovat co nejrychleji.

Společnost celý článek
11.11.

Pondělní odpoledne patřilo ve Společenském sále radnice tradičnímu předávání ocenění nejúspěšnějším žákům a studentům z pardubických škol.

Mezi oceněnými byl - stejně jako v předchozích několika letech - žák 7.B Gymnázia Dašická Jiří Etrych, tentokrát za vynikající umístění v celostátních kolech chemické i fyzikální olympiády i soutěži RoboRAVE a Středoškoské odborné činnosti.

Společnost celý článek
8.2.

Quality Certification Pardubice

Cílem tohoto projektu je snaha o celkové zkvalitnění služeb poskytovaných v oblasti cestovního ruchu ve městě a jeho okolí.

Společnost celý článek
12.12.

Zastupitelé schválili rozpočtové provizorium na rok 2009

Zastupitelé Pardubického kraje schválili na svém čtvrtečním jednání pravidla rozpočtového provizoria na rok 2009.

Společnost celý článek
11.9.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Šárka Hrouzková – Rezavé otisky a koláže

Malířka a grafička Šárka Hrouzková vystavuje malbu a kombinované techniky vycházející z malby již od poloviny 80. let. Absolvovala Katedru výtvarné teorie a výchovy, bohemistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V 80. letech učila na Ostravsku a od roku 1990 žije a pracuje ve Východních Čechách. V roce 1999 založila se svou kolegyní Pavlínou Vomočilovou soukromé Výtvarné studio v Dolním Újezdě u Litomyšle, kde se věnují výtvarně nadaným dětem a mládeži (od r. 2009 soukromá ZUŠ, o.p.s.). Je členkou Unie výtvarných umělců pardubického regionu a Klubu konkretistů KK3.

Společnost celý článek
3.5.

Legendární bojový letoun SPITFIRE bude v afi paláci lákat na aviatickou pouť

Tento letoun bude v polovině května vystřídán ultralehkým letounem Bleriot XI., se kterým Ing. Jan Kašpar uskutečnil 16. dubna 1910 v Pardubicích svůj první vzlet.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting