Washington Capitals zazáří na pardubickém ledě

18.8.

Washington Capitals zazáří na pardubickém ledě

Washington Capitals zazáří na pardubickém ledě

Legendy zámořské NHL Washington Capitals se představí v sobotu 12. září na pardubickém ledě. Bývalí hráči z hlavního města Spojených států amerických se utkají s týmem složeným ze slavných českých hokejistů, československých reprezentantů. „Je to vůbec poprvé, kdy do Česka přijede tým bývalých hvězd mužstva NHL. Navíc utkání v Pardubicích bude mít svůj charitativní rozměr, přičemž výtěžek půjde na zakoupení speciálních kardiomonitorů pro dětské oddělení pardubické nemocnice,“ řekl organizátor celé akce a někdejší kapitán československé hokejové reprezentace Milan Nový. Během zhruba týdenního pobytu v ČR odehrají legendy Washingtonu Capitals dva zápasy, 9. září v Plzni a o tři dny později v Pardubicích. „Jak Pardubice, tak Plzeň patří v rámci celé republiky k hokejovým městům, kde je silná podpora diváků, proto jsme se také rozhodli uspořádat zápasy Washingtonu právě v jejich halách,“ doplnil Milan Nový. Fanoušci ledního hokeje se mohou těšit na světové legendy. Na české straně nastoupí mimo jiné pardubičtí odchovanci Vladimír Martinec a Jiří Šejba, v brance bude pravděpodobně Petr Bříza, mezi dalšími hráči se diváci mohou těšit na Františka Kučeru, Milana Chalupu, Pavla Richtera a další. „Očekávám vynikající výsledky odpovídající věku aktérů,“ řekl kapitán českého týmu Vladimír Martinec. V družstvu domácích se podle něj sejdou hráči zvučných jmen, kteří před lety hráli hokej na té nejlepší úrovni a na sport dodnes nezanevřeli. Dres Washingtonu obléknou například Dennis Maruk, nynější kouč švédské reprezentace Bengt-Åke Gustafsson či vyhlášený tvrďák Yvon Labre. „Jen Milan Nový, jako bývalý hráč Washingtonu Capitals, asi bude mít dilema, jaký dres obléknout,“ řekla Čechoameričanka Vladimira Papirnik, která se na přípravě zápasů podílí. „Na tato utkání se sletí hráči z Ameriky, Švédska a Kanady. Všichni o tuto akci projevili velký zájem a moc se těší,“ dodala. Hokejové hvězdy sehrají obě utkání zdarma, s podmínkou, že výtěžek bude použit na charitu v ČR a ve Washingtonu. Cena vstupenek do pardubické arény bude nižší než na běžná utkání hokejové extraligy. Za lístek na stání lidé zaplatí 90 korun, za lístky na sezení 140 nebo 160 korun podle sektorů. „Rozhodně jsme chtěli, aby se na legendy NHL přišlo podívat co nejvíce lidí, proto jsme cenu vstupenek tlačili co nejvíce dolů. Na druhou stranu platí, že čím více lidí do arény přijde, tím vyšší bude výtěžek na zmiňované kardiomonitory pro jednotku intenzivní péče nedonošených dětí,“ upřesnil Milan Nový. Vstupenky na tento výjimečný zápas bude možno zakoupit od tohoto týdne přímo na pokladnách v pardubické ČEZ aréně, nebo v prostorách Léčebných lázní Bohdaneč, které jsou také partnerem připravovaného zápasu. Zápas veteránů se bude hrát na třikrát dvacet minut čistého času, ale podle upravených pravidel. Hokejisté například nebudou hrát kontaktně, nebudou ani střílet golfovým úderem. Michal Zitko vedoucí kanceláře magistrátu města Pardubice

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.6.

Festival POLOM 2011

O víkendu 25.-26.6.2011 se uskuteční festival POLOM 2011

Společnost celý článek
28.1.

Rokycanova ulice se dočká nového kabátu

Oprava části této ulice mezi ulicí Na Spravedlnosti a takzvanou „myší dírou“ vyjde na 5,6 milionů korun s DPH a měla by trvat nejdéle dva měsíce.

Společnost celý článek
15.10.

Svátek včelařů přilákal davy návštěvníků

Pestrý průvod tanečníků, muzikantů a včelařů pozdravil v sobotu před budovou krajského úřadu také krajský radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil. Právě včelařství je jednou z oblastí, kterou kraj finančně podporuje.

Společnost celý článek
8.3.

Pardubický kraj vyvěsí tibetskou vlajku

O přímou zkušenost s nelidským útlakem Tibeťanů se podělil radní Jaromír Dušek, který Lhasu a její okolí soukromě navštívil loni v létě

Společnost celý článek
11.5.

Policejní dron dohlédne na neukázněné řidiče

„Dron bude primárně využíván na monitorování provozu na silnicích, při pátracích akcích v terénu nebo na dokumentování místa nehod či živelních katastrof. Jedná se o moderní techniku, kterou si stejně jako v minulých letech vybrali sami policisté, kteří přesně vědí, co pomůže při usnadnění jejich práce,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Chceme pomoci nejen policii, ale také ostatním složkám IZS s pořízením techniky, která usnadní jejich práci, ale přitom není běžnou součástí jejich technického vybavení,“ dodal hejtman Netolický.

Společnost celý článek
6.10.

Lanškroun: Nechcete si zkusit stát se figurantem?

Obsahem cvičení bude vyhledávání zraněných osob jak v terénu, tak i v troskách budov

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting