Workshop Artroskopického centra sportovní traumatologie Pardubické krajské nemocnice

8.4.

Workshop Artroskopického centra sportovní traumatologie Pardubické krajské nemocnice

 Artroskopické centrum sportovní traumatologie Pardubické krajské nemocnice, a.s. ve spolupráci s firmou Biomed na konci března uspořádalo workshop pod názvem Nové metody v operační technice plastiky předního zkříženého vazu a stabilizace ramene s použitím Toggle loc implantátu. Jednodenní akce se zúčastnili lékaři a sálové sestry z celé republiky.


      Prezentace operačních metod, kterou garantoval lékař ortopedického oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. Rudolf Prix, probíhala přímo na operačních sálech. „V rámci následné diskuze byly prezentovány výsledky s jednotlivými metodami, které se na našem ortopedickém oddělení používají. Plastika předního zkříženého vazu a artroskopické operace ramenního kloubu patří k velmi frekventovaným výkonům operovaným v naší nemocnici,“ uvedl docent Jaroslav Pilný z ortopedického oddělení a zároveň vedoucí lékař Artroskopického centra sportovní traumatologie.


    Artroskopické centrum sportovní traumatologie v Pardubické krajské nemocnici vzniklo na začátku září 2010. Jedná se o specializované pracoviště zajišťující komplexní artroskopické ošetření úrazů vzniklých při sportu. Jeho předností je rychlá diagnostika a následné urgentní řešení zranění pacienta. V péči tohoto centra je řada předních českých sportovců, mezi jinými loňská evropská šampionka ve skoku o tyči Jiřina Ptáčníková - Svobodová, člen bronzové štafety čtvrtkařů z letošního atletického halového mistrovství Evropy Daniel Němeček nebo ultramaratonkyně Michaela Mertová. „Artroskopické vyšetření provádíme v oblastech kolena, kyčle, ramena, hlezna, zápěstí, loktu, kloubů ruky a ve spolupráci se stomatochirurgickým oddělením i čelistního kloubu,“ uvedl docent Pilný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.9.

Krajem projedou historická vozidla

Trasa prochází nejzajímavějšími místy z hlediska domácího i zahraničního cestovního ruchu.

Společnost celý článek
16.7.

Policejní prezident absolvoval zahraniční cestu na Balkán

Policejní prezident se také zajímal o případ, který se stal těsně před příjezdem delegace do Chorvatska. Dvě devítileté holčičky utrpěly vážná zranění při srážce dvou motorových člunů a musely být hospitalizovány na jednotce intenzívní péče ve Splitu.

Společnost celý článek
23.7.

Barevná planeta láká nové návštěvníky

Od požáru z roku 1842, kdy byla část zámku přestavěna, tak našel tento zajímavý prostor nové využití.

Společnost celý článek
18.1.

Primátor ocenil statečnost dvou zachránců

Náramkovými hodinkami i slovy díků a uznání ocenil dnes primátor Pardubic Jaroslav Deml statečnost.

Společnost celý článek
30.8.

Kraj navrhuje utlumit ekonomické obory

Jednání o změnách byla zahájena v červnu tohoto roku a s některými školami kraj jedná i nadále.

Společnost celý článek
16.11.

Primátor ocenil statečnost malého chlapce

Jedenáctiletý Michal Schwarz z Ohrazenic prokázal v létě velkou odvahu a duchapřítomnost

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting