Z hájenky vybudovali integrační centrum

13.9.

Z hájenky vybudovali integrační centrum

Domov na zámku  se dlouhodobě otevírá veřejnosti.Tradičně již každý rok pořádá zámecké slavnosti. Záštitu nad letošním ročníkem převzal hejtman Radko Martínek, který se při sobotní návštěvě pozdravil s klienty a prohlédl si nové integrační centrum v bývalé hájence.      Hejtman uznale hovořil o tom, jak se vedení snaží o rozvoj Domova na zámku. „Chráněné bydlení nabízí prostory pro samostatný život osmi lidem. Umožňuje jim plnohodnotný život dle standardů kvality sociální péče. Je odpovědí na snahu zřizovatele, Pardubického kraje a zaměstnanců domova, co nejvíce zpříjemnit a zkvalitnit podmínky pro život v domově vybudováním takového zázemí, které napomůže k integraci klientů do společnosti,“ sdělil ředitel domova Ivo Musil při prohlídce. Zavedl Radko Martínka také do terapeutických dílen v podkroví integračního centra, kde při  práci klienti zdokonalují manuální zručnost. Obyvatelé domova zde modelují například svíčky, mýdla či pletou košíky, které si návštěvníci zámeckých slavností mohli zakoupit.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.3.

„Chodníkový“ zákon?

Chodníky a hlavně jejich úklid v zimě by tak měly na starosti většinou obce.

Společnost celý článek
2.6.

Pardubice čeká rozsáhlá evakuace

Budou převezeni do evakuačního střediska v ČEZ aréně a odtud do míst nouzového ubytování ve školách Staňkova a Kotkova.

Společnost celý článek
20.5.

Město připravuje pasport nevyužitých průmyslových ploch (brownfieldů) v Pardubicích.

V Pardubicích je v současné době kolem třiceti stávajících či potencionálních brownfieldů. Drtivá většina z nich patří soukromým majitelům, pouze čtyři lokality má ve svém majetku město.

Společnost celý článek
25.10.

LesFest: festival dokumentárních filmů plný stromů, hub a vůní

LesFest 2016 se koná pod záštitou primátora Hradce Králové MUDr. Zdeňka Finka. Slavnostního zahájení se zúčastní Ing. Daniel Szórád, Ph.D. (generální ředitel Lesy ČR), PhDr. Romana Lišková (náměstkyně primátora města Hradec Králové), Ing. Milan Zerzán (ředitel Městské lesy Hradce Králové, a.s.) a Ing. Petr Alexander, CSc. (Life Sciences Film Festival).

Společnost celý článek
27.7.

Česká inspekce životního prostředí provedla vloni téměř 15 900 kontrol a uložila pokuty za více než 113 milionů korun

Celková výše pokut klesla oproti roku 2016 o zhruba 17 milionů korun. „Při zhruba stejné intenzitě kontrol jako v roce 2016 nebylo zjištěno tolik porušení zákona. Tato data potvrzují trend rostoucí disciplíny u větších podniků, zejména tedy u zhruba 2 200 zařízení podléhajících zákonu o integrované prevenci a přísným evropským normám,“ řekl Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

Společnost celý článek
23.11.

Deml: Kritiku od opozice bereme vážně

Na svém zasedání v úterý 24. listopadu se podněty ze strany sociální demokracie bude zabývat i celá městská rada.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting