Z lupu se neradovali dlouho

4.1.

Z lupu se neradovali dlouho

Z lupu se neradovali dlouho

V sobotu 1. ledna několik minut po půlnoci přijali pardubičtí policisté oznámení, že v blízkosti zdejšího vlakového nádraží došlo k loupežnému přepadení. K poškozenému přišli dva muži, jeden mu ke krku přiložil nůž a poté vyžadoval peníze. Druhý mu měl údajně vytrhnout z ruky telefon a poté se měli oba zmocnit jeho peněženky. Výtečníkům se sice podařilo utéct, ale ze své kořisti se naštěstí dlouho neradovali. Na místo ihned vyrazila policejní vozidla, muži zákona zjistili popis podezřelých a společně se strážníky městské policie začali po dvojici lupičů pátrat. Skvělá vzájemná spolupráce se právě tady skutečně vyplatila, protože na dvojici mužů přišli právě městští policisté. Při ověření totožnosti v nich policisté zjistili 21letého mladíka, druhý „muž z gangu“ ale ještě neoslavil ani 18. narozeniny. Ač se měli dopustit jednání majícího znaky trestného činu loupeže, v případě prokázání viny jim hrozí vzhledem k věku odlišné tresty. Jeden z nich už byl obviněn a byl podán podnět státnímu zástupci k podání návrhu ke vzetí do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval, proto 21letý muž putoval z policejní cely přímo do vazební věznice. S druhým podezřelým je to poněkud jinak. Jelikož šlo o chovance jednoho diagnostického ústavu, policejní celu opouštěl v doprovodu pracovníků tohoto zařízení a jeho jednání bude projednáno jinými úřady.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.12.

Kladrubská střední škola zavítala do Maďarska

Tato partnerská škola spolupracuje s místním hřebčínem, který je proslulý chovem koní plemene shagya – arab.

Společnost celý článek
21.9.

Divoké pondělní ráno u hasičů v Poličce

Na pomoc byli přivoláni i odborníci ze Záchranné stanice Pasíčka a veterinář, který zvíře uspal. Nikdo z pracovníků firmy neví, jak se tam divočák dostal

Společnost celý článek
15.7.

Centrální registr zbraní a "zbraňová amnestie"

Během prvních tří měsíců od zahájení ostrého provozu mají podnikatelé povinnost do nového systému zavést všechny zbraně a střelivo, které mají ve svých skladech nebo na prodejnách, a které mají jako předmět svého podnikání.

Společnost celý článek
16.5.

Vysokoškolský majáles v Pardubicích

Koncert je samozřejmě určen nejen univerzitním studentům, ale i všem ostatním milovníkům dobré hudby a zábavy.

Společnost celý článek
10.8.

Zelení: zprovoznění spalovny je krok zpět

Krátce po koupi spalovny se Rakušané nechali slyšet, že nový provoz plánují rozjet až v roce 2010.

Společnost celý článek
27.4.

Investiční akce v oblasti sociálních věcí

Rada Pardubického kraje schválila investiční záměr na zřízení samostatného podporovaného bydlení Domova na zámku v Bystrém.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting