Z lupu se neradovali dlouho

4.1.

Z lupu se neradovali dlouho

Z lupu se neradovali dlouho

V sobotu 1. ledna několik minut po půlnoci přijali pardubičtí policisté oznámení, že v blízkosti zdejšího vlakového nádraží došlo k loupežnému přepadení. K poškozenému přišli dva muži, jeden mu ke krku přiložil nůž a poté vyžadoval peníze. Druhý mu měl údajně vytrhnout z ruky telefon a poté se měli oba zmocnit jeho peněženky. Výtečníkům se sice podařilo utéct, ale ze své kořisti se naštěstí dlouho neradovali. Na místo ihned vyrazila policejní vozidla, muži zákona zjistili popis podezřelých a společně se strážníky městské policie začali po dvojici lupičů pátrat. Skvělá vzájemná spolupráce se právě tady skutečně vyplatila, protože na dvojici mužů přišli právě městští policisté. Při ověření totožnosti v nich policisté zjistili 21letého mladíka, druhý „muž z gangu“ ale ještě neoslavil ani 18. narozeniny. Ač se měli dopustit jednání majícího znaky trestného činu loupeže, v případě prokázání viny jim hrozí vzhledem k věku odlišné tresty. Jeden z nich už byl obviněn a byl podán podnět státnímu zástupci k podání návrhu ke vzetí do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval, proto 21letý muž putoval z policejní cely přímo do vazební věznice. S druhým podezřelým je to poněkud jinak. Jelikož šlo o chovance jednoho diagnostického ústavu, policejní celu opouštěl v doprovodu pracovníků tohoto zařízení a jeho jednání bude projednáno jinými úřady.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.8.

Osobnost Pardubického kraje po roce 1989

Jméno vytipované osobnosti pošlete nejpozději do 30. září na adresu Českého rozhlasu Pardubice.

Společnost celý článek
26.5.

Jistota pro Chrudim i zaměstnance nemocnice

Přístup k zaměstnancům by měl být otevřený, proto bychom s vámi chtěli diskutovat o změnách a záměrech.

Společnost celý článek
16.5.

Důstojná připomínka průkopnických činů Ing. Jana Kašpara

Součástí programu se stal i přelet průkopnické skupiny ultralehkých letadel pod vedením Petera Máry.

Společnost celý článek
9.10.

Městské slavnosti omezí dopravu v Pardubicích

Lampionový průvod se vydá centrem města a zastaví se na břehu Labe na sídlišti Závodu míru.

Společnost celý článek
3.9.

GoUP! nové startupové centrum pomůže od září udržet začínající IT podnikatele na Pardubicku

Do spolupráce s coworkingovým centrem naše fakulta vstupuje s nadějí, že naši studenti dostanou kvalitní podporu, aby se postavili na vlastní nohy v oboru, který vystudovali. Teorie a praktická výuka IT jsou jedna věc, ale tvrdý svět byznysu jiná, a ta se ve školách nevykládá snadno.

Společnost celý článek
1.7.

„Bezpečně na prázdniny“ s Policií ČR

Na dalším stanovišti připraveným společností Tepvos s.r.o. Ústí nad Orlicí si děti osvojily jízdu zručnosti na koloběžkách a za bezchybné projetí dráhy mezi kužely dostaly sladkou odměnu nebo balonek. Místní organizace Českého červeného kříže dětem zprostředkovala praktickou ukázku dýchání z úst do úst a techniky ošetření zranění, které by mohly o letních prázdninách v případě potřeby využít. Za zájem a šikovnost dostaly od zdravotníků reflexní pásky. V odpoledních hodinách mezi nás přišel i maskot známé firmy vyrábějící mražené pochoutky a všem návštěvníkům rozdával jahodové nanuky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting