Z města zmizí další bariéry

20.4.

Z města zmizí další bariéry

Pardubice uvolní peníze na projekty, jejichž cílem je odstranit ve městě bariéry a pomoci tak tělesně či jinak postiženým osobám. Z Programu podpory bezbariérovosti město vyčlení přes milion korun, který rozdělí mezi celkem čtyři subjekty – Pardubického partnera, TyfloCentrum Pardubice, Českou abilympijskou asociaci a Východočeské muzeum v Pardubicích.
Prostřednictvím Programu podpory bezbariérovosti se Pardubice snaží všem bez omezení zpřístupňovat nejen veřejná prostranství. Například Pardubický partner plánuje vybudovat bezbariérový přístup k budově pošty Pardubice 5. Projekt vyjde na 450 000 korun, město jej podpoří částkou ve výši 405 000 korun. „Do objektu pošty byl sice roku 1996 zajištěn bezbariérový přístup pomocí mobilní plošiny, ta je však v současné době za hranicí své životnosti a celková oprava by byla dost problematická. Služeb pošty pátého městského obvodu navíc využívají nejen obyvatelé Dukly a Višňovky, ale také klienti z bezbariérového bytového domu Rokycanova ulice. Působí zde navíc různé společnosti, jež zaměstnávají řadu tělesně či jinak postižených osob,“ uvádí náměstek primátora zodpovědný za sociální politiku Jakub Rychtecký.
S žádostí o dotaci byla stejně jako loni úspěšná také Česká abilympijská asociace, která na svůj projekt Poradenská a konzultační střediska bezbariérovosti od města získá finanční podporu ve výši 250 000 korun, a přes 50 000 korun město investuje do projektu Tyflocentra Pardubice. Město prostřednictvím dotace pokryje také část nákladů na projekt Východočeského muzea Pardubice. To plánuje zrekonstruovat toalety a zvýšit tak komfort pro všechny své návštěvníky. „Pardubické muzeum plánuje do konce roku zrekonstruovat toalety, které se nachází u přednáškového sálu muzea. Ty stávající bohužel nejsou handicapovaným přizpůsobeny. Samotný vstup do zámku bezbariérový je, návštěvníci mají k dispozici jak plošiny pro vozíčkáře, tak i výtah v zámeckém paláci. Rekonstrukce toalet je proto nezbytná,“ podotýká náměstek Rychtecký. Dodává, že Pardubice jsou přitom jedním z mála měst v republice, které tento program mají.
Jednotlivé projekty posuzuje Komise pro bezbariérovost Magistrátu města Pardubic. Jejím úkolem je zmapovat stávající stav přístupnosti veřejných budov a veřejného prostranství a hledat cesty k maximální bezbariérovosti. Program podpory bezbariérovosti existuje od roku 2014, od té doby město jeho prostřednictvím podpořilo celkem 19 projektů, včetně těch výše zmíněných, částkou ve výši zhruba 4,5 milionu korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.4.

Nechte si změřit průchodnost svých tepen

Akce je součástí dlouhodobého projektu zachycení a účinné léčby této choroby.

Společnost celý článek
30.9.

Burza filantropie opět zavítá do Ústeckoorlicka

Podzimní kolo burz navazuje na letní, které se konalo v Pardubicích a Chrudimi. Dobročinné setkání v Ústí nad Orlicí doplní také Burza filantropie ve Svitavách, do ní mohly podobně hlásit své projekty neziskovky z celého tamního okresu.

Společnost celý článek
21.7.

Na mistrovství světa v požárním sportu přijede premiér Sobotka

Mistrovství světa juniorů v požárním sportu ve Svitavách se blíží svému vyvrcholení. Jeho slavnostního zakončení se zítra večer zúčastní i premiér České republiky Bohuslav Sobotka. Předá medaile vítězům soutěže v požárním útoku.

Společnost celý článek
8.1.

Krajská KDU-ĆSL odmítá spekulace o krizi v koalici

Další formou jednoznačné koaliční souhry je například pokračování v úspěšném čerpání evropských fondů.

Společnost celý článek
3.9.

Vína z negevské pouště a dalších koutů světa míří do Hradce Králové

Mezi významnými hosty se objeví místopředsedkyně senátu Miluše Horská, senátor za Hradec Králové Jaroslav Malý a také místopředseda vlády Pavel Bělobrádek

Společnost celý článek
21.6.

Den otevřených dveří

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje pořádá 26. června 2007 od 8 do 13 hodin Den otevřených dveří.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting