Z Taxisu putoval žokej Bartoš do Pardubické krajské nemocnice

16.10.

Z Taxisu putoval žokej Bartoš do Pardubické krajské nemocnice

Těžký pád na Taxisově příkopu a hned poté transport na nemocniční lůžko. Tak skončila 124. Velká pardubická pro jednoho z nejlepších českých žokejů současnosti Josefa Bartoše, který se na několik dnů stal pacientem Pardubické krajské nemocnice, a.s.


„Naštěstí to není vážné, hlava je v pořádku. Až budu mít tampony z nosu venku a budeme se mi lépe dýchat, bude to ještě lepší. Tohle zranění bude rychle zapomenuté,“ řekl žokej Bartoš, který v minulosti Velkou pardubickou dvakrát vyhrál. „Okamžitě po úrazu byl v bezvědomí, utrpěl otřes mozku a otevřenou zlomeninu nosních kostí,“ upřesnil poranění Tomáš Brož, primář neurochirurgického oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Bartošovi se stala osudnou nejtěžší překážka kurzu Velké pardubické. Jeho pouť s klisnou Zulejkou slavným dostihem skončila na Taxisově příkopu. „Zulejka bohužel udělala fatální chybu těsně před Taxisem. Zřejmě se lekla, přibrzdila a místo skoku jen prolétla živý plot,“ popisoval Bartoš. „Bohužel si při pádu zlomila vaz. To mě strašně mrzí. Moje zranění bude bolet chvilku, ale kobylu už nikdo nevrátí. To bolí mnohem víc, je mi to moc líto,“ dodal smutně.


Žokej po karambolu skončil v kotrmelcích na zemi. Navíc ho ještě Sherardo, který skákal za nimi, udeřil kopyty do hlavy. Bartoš okamžitě upadl do bezvědomí. „Pamatuji si pád a pak dlouho nic a vybavím si až nemocnici. O všem dalším vím jenom z vyprávění. Určitě se ale na záznam podívám, protože chci vědět, proč se všechno stalo,“ řekl Bartoš.


Zraněnému Bartošovi okamžitě přispěchal na pomoc primář Brož, který se již mnoho let stará o zdravotní péči jezdců na pardubickém dostihovém závodišti. A hned vzápětí už putoval do Pardubické krajské nemocnice, a.s. Nejprve byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče Chirurgické kliniky a o den později byl přeložen na neurochirurgické oddělení.


„Primář Brož řadu let jezdí na závodiště, dokonale nás všechny zná. Máme od něho skvělou péči. Jsem velice spokojen i ve zdejší nemocnici. Starali se o mě skvěle na obou odděleních, kde jsem ležel. Samozřejmě by člověk byl raději zdravý a doma, ale i tak je pobyt v pardubické nemocnici příjemný díky veškerému personálu, který se o mě stará,“ řekl Bartoš, jenž ve středu nemocniční lůžko opustil.


A návrat zpět do sedla? Už i o něm začal přemýšlet. „Pan Váňa mi říkal, že by za týden po takovém úrazu už zase jel. U mě to asi bude trošku delší. Potřebuji pár dnů, protože mám i pohmožděnou krční páteř a ramena. Ale z toho se člověk rychle dostane,“ řekl Bartoš.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.12.

Hledá se … aneb hon na celebritu!

Sběrem a odevzdáním tiskových kazet do speciálních boxů projekt podporuje zařízení pro mentálně postižené v ČR.

Společnost celý článek
22.8.

Vojenská historie i současnost potěšila na Cihelně tisíce návštěvníků

Pro návštěvníky byl jako tradičně připraven pestrý program. Hlavní ukázka historického boje nesla název ‚Tam kde neustoupili… těžký návrat do vlasti‘ a připravily ji vojenské historické kluby.

Společnost celý článek
30.3.

Vysílač Krásné bude mít celý týden výpadky

Před spuštěním devíti digitálních programů ve středu 31. března totiž dojde ještě k úpravám stávajícího anténního systému.

Společnost celý článek
7.10.

Nový komisař pro rozpočet musí jít po únicích z fondů EU

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) byl dnes hlavním mluvčím poslaneckého klubu ELS pro otázky rozpočtové kontroly během slyšení s komisařem Johannesem Hahnem, který bude mít v nové Komisi na starost rozpočet a administrativu.

Společnost celý článek
11.1.

Příležitostná známka připomíná letošní Sčítání lidu

Poprvé v historii budou sčítat všechny země Evropské unie ve stejném roce.

Společnost celý článek
15.9.

Hravé odpoledne na farmě – ukazujeme dětem život zvířat

„Díky řadě neziskových organizací a dobrovolníků byl i v letošním roce připraven velmi zajímavý program tradičního Hravého odpoledne na farmě, který zároveň umožnil rodinám společné trávení volného času. To potvrdila i velká účast rodin s dětmi, které neodradilo ani proměnlivé počasí“, přiblížil průběh akce Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting