Za 13 měsíců se uzavře pardubický plavecký areál

2.6.

Za 13 měsíců se uzavře pardubický plavecký areál

Za 13 měsíců se uzavře pardubický plavecký areál

Zhruba za 13 měsíců se vyprázdní pardubický plavecký areál. Plavce v něm vystřídají dělníci. Areál, jehož stavba začala před 40 lety, čeká rozsáhlá rekonstrukce. Sloužit začne zhruba za rok, již jako moderní zařízení s aquaparkem, bazény, wellnes centrem a podobně. Modernizace areálu přijde podle hrubých odhadů na 450 milionů korun. Město chce na modernizaci plaveckého areálu získat prostředky z fondů Evropské unie. Proto projekt zařadilo do integrovaného plánu rozvoje města. Rekonstrukce plaveckého areálu je neodkladná. Stavební a technické konstrukce jsou v havarijním stavu a zařízení nevyhovuje požadavkům hygienických norem. V současné době funguje jen díky výjimce hygienika. „Neznamená to ovšem, že voda v bazénu je závadná. Ta je v pořádku, jinak by plavecký areál nemohl fungovat. Některé části areálu však už stavebně nevyhovují požadavkům hygieny, například kvůli ostrým hranám a podobně. Navíc bazény nejsou v dobrém technickém stavu, prosakují a to lze odstranit pouze důkladnou rekonstrukcí,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Plavecký areál, který ročně navštíví více než 300 tisíc lidí, již vykazuje značnou míru opotřebení. Přitom je jediným zařízením tohoto druhu v Pardubicích. Nyní se bez něj budou muset obyvatelé přechodně obejít. „Předpokládáme, že plavecký areál bude uzavřen 30. června příštího roku a 1. července začne rekonstrukce. Potrvá 12 až 14 měsíců. Musíme se smířit s tím, že minimálně rok budeme bez krytého plaveckého bazénu,“ konstatovala náměstkyně. Projekt modernizace plaveckého areálu počítá s tím, že v roce 2010 budou mít občané Pardubic k dispozici moderní zařízení, které uspokojí široké spektrum návštěvníků. Kromě aquaparku v něm bude klasický plavecký bazén, bazén pro výuku plavání i malý bazén se skokanským prknem. Nebude chybět wellnes centrum, ani restaurace na ochozu. „Bohužel už v Pardubicích nebude bazén vhodný pro pořádání skokanských soutěží, který je tam dnes. Toto zařízení využívá velmi úzký okruh lidí a výstavba nového by stála mnoho milionů,“ pokračovala Fraňková. „Opakovaně jsme na riziko, že tento bazén zanikne, upozorňovali jak ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy, tak ČSTV. Žádali jsme o finanční podporu, neboť se nedomníváme, že město by mělo být tím, kdo bude na úkor občanů stavět zařízení pro vrcholové sportovce. Bohužel, naše volání nemělo odezvu,“ dodala náměstkyně Fraňková. Přesto je podle ní projekt rekonstrukce plaveckého areálu koncipován tak, že pokud by se v budoucnu našly peníze na skokanský bazén, lze jej ke komplexu připojit.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.3.

Festival filmů o udržitelnosti života na Zemi v Pardubicích a Chrudimi

Proč v dnešní době trpíme tolika nemocemi? A co má společného porod s imunitou? Dokument Mikroporod přibližuje vědecké poznatky o vlivu způsobu porodu na zdraví lidstva a získal za to hlavní cenu Ekotopfilmu Grand Prix. „Film Mikroporod má možná trošku zavádějící název, ve filmu totiž porod neuvidíte. Za to se dozvíte hodně o zdraví, imunitě a dopadu, jaký má způsob příchodu na svět nového človíčka na společnost,“ uvedl svůj postřeh organizátor festivalu Vlasta Ševr.

Společnost celý článek
13.10.

Hvězda evropských projektů - Park Na špici!

Park Na Špici prošel rozsáhlou obnovou, která přišla na 35,6 milionu korun, v loňském roce. Kromě úprav zeleně a cest zde byl postaven pavilon se sociálním zázemím, terasou, klubovnou a grilem, přibyly venkovní tělocvičny a dětské hřiště.

Společnost celý článek
9.11.

Prázdninová anketa o vlacích zná své vítěze

Kilometrické banky či vouchery k nákupu jízdenek, knihy a další dárky jim věnoval Pardubický kraj spolu s Českými drahami.

Společnost celý článek
30.9.

Pardubický kraj podepsal v ateliérech na Barrandově smlouvu o spolupráci

Pardubický kraj nabízí program na podporu audiovizuální tvorby, která je celá nebo alespoň částečně realizovaná na území Pardubického kraje. „Jsme první z krajů vyhlašujících filmový grant, kterým chceme podpořit filmové tvůrce, kteří zvažují výběr lokality pro natáčení. Vzhledem k rozmachu filmové turistiky, nám mohou natočené snímky pomoci v rozvoji cestovního ruchu. Navíc filmaři u nás v kraji utratí minimálně jeden a půl násobek částky, kterou od nás získají. Tím ekonomicky pomohou i jednotlivým oblastem, ve kterých budou natáčet,“ uvedl radní pro sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku René Živný. „Podpora je určena na tvorbu celovečerního nebo dokumentárního filmu, ale také televizního seriálu,“ upřesnil René Živný.

Společnost celý článek
27.8.

U Pastýře pomáhali pejskům

Diváci mohli vidět, jak vypadá vzorná reakce na klasické povely "sedni", "lehni" či jak vypadá bezchybná chůze u nohy.

Společnost celý článek
21.7.

Hradec první nápor fanoušků ustál, tím to ale nekončí

Nekompromisně ale zasáhneme proti všem, kteří by tu chtěli vyvolávat konflikty a kazit ostatním radost ze hry.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting