Za princeznou, za strašidly, za rytíři do Dětenic!

24.8.

Za princeznou, za strašidly, za rytíři do Dětenic!

Za princeznou, za strašidly, za rytíři do Dětenic!

Zadumaně přemýšlíte, jak strávit blížící se podzimní dny? Máme pro vás i vaše ratolesti nápad! Do cestovního ruksaku si zabalte dobrou náladu a vydejte se na výpravu do středověku! Že je to nesmysl? Ale kdepak! Dětenice na Jičínsku vám umožní strávit den či více v dobách minulých. Středověká atmosféra číší z každého koutu Zámeckého resortu Dětenice, které mají na podzim připravené speciální programy pro všechny zájemce o dobrodružství. Zlobili vaše děti? Pozlobte je též! Vezměte je na odvykací kůru do dětenických zámeckých komnat. Každou sobotu od desíti do sedmnácti hodin na zámku straší. Samozřejmě, tato akce není jen pro malé hříšníky, ale pro všechny návštěvníky, kteří chtějí zažít neobvyklou prohlídku zámku. Účastníky vyděsí čerti, upíři, ježibaby a další spousta strašidel. Kdo se bubáků bojí, ať v neděli vyrazí do zámeckého parku v Dětenicích. Poslední den v týdnu je ryze v pohádkovém duchu. Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny soutěže, kterými je doprovodí magické pohádkové bytosti. Sněhurka, Karkulka, vodník a jiní se o zábavu jistě postarají. Za účast si každý odnese medaili, opravdový diplom a dáreček na památku. Špatné počasí vás nemusí odradit. V případě, že bude nepříznivě, bude se akce konat v konírnách. Pohádkové neděle probíhají až do konce září vždy od desíti do šestnácti hodin. Pohádkové neděle sice v září končí, ale ne tak docela! Od října se mezi desátou a patnáctou hodinou probouzí v zámeckých prostorách krásná Šípková Růženka. Staňte se svědky hrané pohádky spojené s prohlídkou zámku! V příběhu o Šípkové Růžence nechybí udatný princ, král s královnou, dvořany a dalšími známými postavami. To vše za doprovodu líbivé živé hudby a zpěvu. Největší akcí v Dětenicích jsou rozhodně rytířské turnaje! Neotálejte a do konce srpna se vžijte do reálné atmosféry rytířských klání. Nebojácní rytíři v brnění, bujní oři, skvělé kostýmy, rány a pády na vás čekají v pravé aréně! Jako doprovodný program vás čeká zajímavá ukázka dravců. Adrenalinové dění na kolbišti se koná každý den kromě pondělí vždy od čtrnácti hodin. Nečekejte na dobrodružství doma v křesle, užijte si ho na vlastní kůži v Zámeckém resortu Dětenice!

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.10.

Předsednictvo ČKR vydalo v Pardubicích prohlášení

Mezi projednávanými body programu byla mimo jiné na pořadu jednání situace na půdě Západočeské univerzity v Plzni.

Společnost celý článek
12.12.

Projekt TECHNOhrátky odhalil 1 500 žákům z celého Pardubického kraje tajemství více než čtyřiceti oborů

Při rozhodování o svém budoucím povolání, jež je čeká v únoru příštího roku, se podrobně seznámili s více než čtyřmi desítkami oborů ve strojírenství, stavebnictví, gastronomii a službách včetně šestnácti, které jsou stipendijně podporované Pardubickým krajem a jejich výuku nabízí také deset vybraných středních odborných škol z Chrudimska, Pardubicka, Svitavska a Ústeckoorlicka.

Společnost celý článek
11.4.

Rada kraje tlačí na vyrovnanější hospodaření nemocnic

V nově předloženém, aktualizovaném finančním plánu Nemocnice Pardubického kraje je na rok 2018 předpokládána ztráta ve výši necelých pěti milionů korun, tedy o 10,7 milionu korun nižší, než byla původní projektovaná ztráta.

Společnost celý článek
28.8.

Pomozte v záchraně ústeckoorlického nádraží

Ministerstvo kultury zanovuzahájilo řízení o prohlášení budovy za kulturní památku.

Společnost celý článek
31.5.

Robert Fulghum v Poličce

Od 9. června do 15. července Robert Fulghum navštíví 40 českých měst, mezi nimiž bude také Polička. „Musím říct, že zřejmě žádný autor takového formátu se opravdu nikdy v takovém rozsahu nedostal mezi lid přímo po republice. Takové turné nemají opravdu ani rockové hvězdy nebo političtí kandidáti,“ dodal Lukáš Hejlík.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting