Za princeznou, za strašidly, za rytíři do Dětenic!

24.8.

Za princeznou, za strašidly, za rytíři do Dětenic!

Za princeznou, za strašidly, za rytíři do Dětenic!

Zadumaně přemýšlíte, jak strávit blížící se podzimní dny? Máme pro vás i vaše ratolesti nápad! Do cestovního ruksaku si zabalte dobrou náladu a vydejte se na výpravu do středověku! Že je to nesmysl? Ale kdepak! Dětenice na Jičínsku vám umožní strávit den či více v dobách minulých. Středověká atmosféra číší z každého koutu Zámeckého resortu Dětenice, které mají na podzim připravené speciální programy pro všechny zájemce o dobrodružství. Zlobili vaše děti? Pozlobte je též! Vezměte je na odvykací kůru do dětenických zámeckých komnat. Každou sobotu od desíti do sedmnácti hodin na zámku straší. Samozřejmě, tato akce není jen pro malé hříšníky, ale pro všechny návštěvníky, kteří chtějí zažít neobvyklou prohlídku zámku. Účastníky vyděsí čerti, upíři, ježibaby a další spousta strašidel. Kdo se bubáků bojí, ať v neděli vyrazí do zámeckého parku v Dětenicích. Poslední den v týdnu je ryze v pohádkovém duchu. Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny soutěže, kterými je doprovodí magické pohádkové bytosti. Sněhurka, Karkulka, vodník a jiní se o zábavu jistě postarají. Za účast si každý odnese medaili, opravdový diplom a dáreček na památku. Špatné počasí vás nemusí odradit. V případě, že bude nepříznivě, bude se akce konat v konírnách. Pohádkové neděle probíhají až do konce září vždy od desíti do šestnácti hodin. Pohádkové neděle sice v září končí, ale ne tak docela! Od října se mezi desátou a patnáctou hodinou probouzí v zámeckých prostorách krásná Šípková Růženka. Staňte se svědky hrané pohádky spojené s prohlídkou zámku! V příběhu o Šípkové Růžence nechybí udatný princ, král s královnou, dvořany a dalšími známými postavami. To vše za doprovodu líbivé živé hudby a zpěvu. Největší akcí v Dětenicích jsou rozhodně rytířské turnaje! Neotálejte a do konce srpna se vžijte do reálné atmosféry rytířských klání. Nebojácní rytíři v brnění, bujní oři, skvělé kostýmy, rány a pády na vás čekají v pravé aréně! Jako doprovodný program vás čeká zajímavá ukázka dravců. Adrenalinové dění na kolbišti se koná každý den kromě pondělí vždy od čtrnácti hodin. Nečekejte na dobrodružství doma v křesle, užijte si ho na vlastní kůži v Zámeckém resortu Dětenice!

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.11.

Absolutním vítězem MLSU je uzená kýta Pavla Hubeného

Mezi mlýnskými a pekárenskými potravinami nejvíce lidem zachutnal Rosický koláč.

Společnost celý článek
2.6.

Aviatici se již slétají do Pardubic

Pro diváky je připraven nabitý, přes šest hodin trvající, letový program,

Společnost celý článek
22.8.

Kraj podpoří hledání externích zdrojů na cyklostezku

Cyklostezky jsou místními komunikacemi, města a obce je buduji zejména za využití evropských fondů.

Společnost celý článek
3.10.

Českého řidiče kamionu ve Francii odsoudili k 18 měsícům vězení za údajné pašování migrantů

„Případ Jiřího Sagana mě doslova šokoval, protože zatím jsme řešili jen pokuty s britskou stranou, protože francouzská policie sice potvrdila, že v kamionu žádní černí pasažéři nejsou, Britové je tam však objevili. Nyní Francouzi sice konali, ale jsem přesvědčen, že zcela nespravedlivě potrestali nevinného,“ říká k případu Tomáš Zdechovský, který se seznámil s dokumentací případu a je v kontaktu s rodinou pana Sagana, jež momentálně žije ve Španělsku.

Společnost celý článek
13.6.

Dětské oddělení hledá dárce kočárků

Na dětské oddělení jsou přijímány i děti ve věku od 1 roku do 3 let. Často potřebují pomocná vyšetření (chirurgická vyšetření, RTG snímky apod.), na která se musí převážet. Momentálně je však na oddělení nedostatek vhodných kočárků.

Společnost celý článek
14.1.

Causa: Kamenná zeď na Cihelně

Avšak tato zídka rozhodně nikdy (!) ani historicky nesloužila k protipovodňové ochraně daného území.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting