Za sběr bioodpadu zdarma 50 kg kompostu

14.6.

Za sběr bioodpadu zdarma 50  kg kompostu

Za sběr bioodpadu zdarma 50  kg kompostu

V roce 2007 byl v části Pardubic ve spolupráci Magistrátu města Pardubic a Služeb města Pardubic a.s. zahájen pilotní projekt svozu bioodpadu od rodinných domů.. Postupně se do projektu odděleného sběru bioodpadu zapojili občané (ze zástavby rodinných domů) na území městských obvodů: MO Pardubice V (Nové Jesenčany, Jesničánky, Dukla), MO Pardubice I (Židov) a MO Pardubice IV (Pardubičky), kterým byl prostřednictvím svozové firmy Služby města Pardubic a.s. bezplatně zapůjčen kontejner na zelený odpad (compostainer). Protože se služba setkala se zájmem a kladným ohlasem ze strany občanů, Magistrát města Pardubic ve spolupráci se Službami města Pardubic a.s. rozšířil od března 2012 svoz bioodpadu i do dalších částí města: Bílé předměstí, Studánka, Staré město, Zelené předměstí, Cihelna, Černá za Bory a Rosice. V současné době je sváženo 831 nádob s bioodpadem a průběžně se hlásí další zájemci. Ukazuje se tedy, že občané si stále více uvědomují nutnost třídění odpadu a mají zájem chovat se ekologicky. Tuto službu by chtěli využívat i obyvatelé žijící v lokalitách, kde zatím není svoz realizován ( Popkovice, Staré Čívice, Svítkov, Doubravice, Ohrazenice, Trnová ). Do budoucna se počítá s rozšířením svozu i do těchto částí města. Bude tak naplněn cíl projektu - umožnit všem občanům odkládat zelený odpad (trávu, listí, ovoce, zeleninu apod.) odděleně od komunálního odpadu a tím zamezit ukládání tohoto odpadu na skládky. V roce 2013 by tak byla pokryta svozem bioodpadu veškerá místní zástavba rodinných domků v Pardubicích. Sebraný bioodpad je odvážen k využití na kompostárnu v Dražkovicích, kde se zpracovává na kvalitní kompost. Jako poděkování za zájem občanů poskytnou Služby města Pardubic, a.s. všem účastníkům zapojeným do projektu svozu bioodpadu zdarma 50 kg kompostu ročně na jednu nádobu. Kompost je volně ložený na hromadě a je možné si jej vyzvednout osobně na kompostárně v Dražkovicích každý všední den od 6,30 do 15 hodin po předložení občanského průkazu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.1.

Litomyšlská nemocnice dosáhla historického okamžiku

Přespávání otců na porodnici společně s maminkami, jako součást nadstandardních služeb, si získává velkou oblibu.

Společnost celý článek
3.4.

Potlesk na jevišti si vychutnalo na 120 klientů sociálních služeb

„S velkou radostí jsem sledoval zaujetí všech vystupujících i těch, kteří s nimi třeba několik měsíců na jejich programech pracovali. Zároveň je skvělý i ohlas u mladého publika, které každoročně naplní Tylův dům,“ řekl bezprostředně po skončení programu Pavel Šotola, radní pro sociální péči a neziskový sektor. „Studenti místních škol tady viděli, co lidé s hendikepem dokáží, jak se nebojí vystoupit na veřejnosti a prožívali to s nimi, fandili jim. Opět tady byla nádherná atmosféra, kvůli které sem všichni jezdí.“

Společnost celý článek
15.11.

Regionální potraviny z kraje ochutnali ve Francii

Účast našich vystavovatelů organizoval partnerský region Pardubického kraje - Région Centre.

Společnost celý článek
6.11.

Aquacentrum v Hradci Králové vítá návštěvníky již dvě desetiletí

Otevřením aquacentra a jeho propojením s 50m plaveckým bazénem tak vznikl unikátní krytý plavecký areál. Za přispění města Hradce Králové a fondů z Evropské unie i v těchto letech pokračuje rozšiřování a modernizace areálu.

Společnost celý článek
12.2.

Žáci a studenti odevzdali k recyklaci přes 4,3 tuny baterií

V celé České republice se do sběrové kampaně od poloviny srpna do poloviny listopadu loňského roku zapojilo 955 škol a společně k recyklaci předaly 53,4 tun baterií.

Společnost celý článek
6.2.

Pardubické letiště do zahraničí létat bude

Deník Mladá fronta Dnes zveřejnil na regionálních stránkách zprávu která je založena na nepravdivých informacích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting