Za Toulovcem na kole

17.6.

Za Toulovcem na kole

Právě takový podtitul nesl 9. ročník cyklistického závodu Cyklo Maštale, který v sobotu 13. června přilákal do Pardubického kraje 664 závodníků všech věkových i výkonnostních kategorií. Ti se utkali na sedmi tratích, z nichž jednu, dvacetikilometrovou, si již tradičně vyzkoušel i náměstek hejtmana Roman Línek. „Historie cyklistických závodů v Toulovcových Maštalích se píše stejně dlouho jako novodobé dějiny Pardubického kraje a stejně dlouho trvá naše spolupráce. Jsem člověk, který kolo velice často využívá jako dopravní prostředek i způsob relaxace, a proto je mi potěšením nejen přebírat nad tímto podnikem každoročně záštitu, ale také se osobně účastnit. Ať už sám, nebo i společně se svou rodinou,“ vyznal se ze svého vztahu k tradičním cyklistickým závodům Roman Línek. „Projížďka kopcovitým terénem v okolí Proseče, malebným krajem lesů a skal, to není jen o sportovním výkonu, to je i pastva pro oči, která musí každému zvednout náladu,“ dodal náměstek hejtmana, který se kromě zmiňované záštity a aktivní účasti ujal také role startéra závodů v hlavních kategoriích.     Cyklo Maštale jsou největším MTB závodem, který je pořádán na území Pardubického kraje, a každoročně si zde přijdou na své profesionálové, amatéři i rodiny s dětmi. Tomu odpovídá i rozsah pořadateli nabízených trati – od 300 metrů pro předškolní děti po 100 kilometrů pro trénované bikery. Letošní účast na závodech byla rekordní a všichni doufají, že i díky skvělému počasí, které tento ročník provázelo, přijede na jubilejní 10. Cyklo Maštale ještě více milovníků kol i krásné přírody.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.2.

Pozor na podezřelé osoby!

Požádejte o předložení příslušného osvědčení a v žádném případě podezřelé osoby nevpouštějte.

Společnost celý článek
15.5.

Chrudim má evropský unikát

Nové muzeum je umístěno v bývalém kapucínském klášteře, pouhých šest set metrů od současného Muzea loutkářských kultur.

Společnost celý článek
10.6.

Popáté v řadě je Foxconn Zaměstnavatelem roku Pardubického kraje

Popáté za sebou obhájila společnost Foxconn první místo v Pardubickém kraji v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku. Potvrzuje tak, že je nejen velkou firmou přispívající k prosperitě regionu, ale také férovým partnerem investujícím do rozvoje svých zaměstnanců a do společenské odpovědnosti obecně.

Společnost celý článek
8.7.

Prokopské slavnosti v Sázavě

Celou akci nádhernými písničkami doprovázela dívčí cimbálová muzika Valášek z Kozlovic.

Společnost celý článek
19.6.

Zmizelo auto, a nejen to

Ke svému údivu zjistili, že je pryč nejen auto, ale i botička.

Společnost celý článek
25.1.

Teploty pod bodem mrazu ohrožovaly hasiče při likvidaci požáru

Podle majitele se měla uvnitř objektu nacházet svářecí souprava – šest propanbutanových lahví a dvě lahve s CO2. Uvnitř bylo zaparkované i vozidlo. V 2.45 hodin se podařilo hasičům dostat požár pod kontrolu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting