Záchranáři ze Zakarpatí se v kraji proškolují v navigačních systémech

24.1.

Záchranáři ze Zakarpatí se v kraji proškolují v navigačních systémech

Spolupráce mezi Pardubickým krajem a Ukrajinou pokračuje. Tentokrát přijeli horští záchranáři ze Zakarpatí do našeho kraje, aby získali další poznatky v oblasti využívání GIS a GPS technologií.
„V rámci čtyřdenní návštěvy projdou specialisté ze Státní služby Ukrajiny pro mimořádné situace v Zakarpatské oblasti například školeními k programu MapSource, k přístrojům GPS GARMIN nebo se seznámí s využitím dronu v krizovém řízení. Cílem projektu je proškolit určené osoby v obsluze softwaru pro práci s geografickými daty a používání přístrojů satelitní navigace GPS,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
Projekt, v rámci kterého odborníci z Pardubického kraje v těchto dnech proškolují kolegy ze Zakarpatí, probíhá už od listopadu 2017 do září letošního roku. Zároveň navazuje na úspěšně završený projekt „Tvorba účelových tematických map a zavedení GIS a GPS podpory Státní služby Ukrajiny pro mimořádné situace v Zakarpatské oblasti pro zvýšení její akceschopnosti“, který byl realizovaný v období od října 2016 do července 2017.
Součástí školení bude také aktivní účast ukrajinských horských záchranářů na cvičení složek integrovaného záchranného systému „ZÁCHRANA 2018“ se zaměřením na pátrání po pohřešovaných osobách ve složitém horském terénu Králického Sněžníku s využitím přístrojů satelitní navigace (GPS) a zobrazování v geografickém informačním systému (GIS).
Zdroj:pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.8.

V Noční Seči kralovali hasiči z Morašic a Hlinska

V kategorii žen obsadilo druhé místo družstvo Trhové Kamenice, třetí družstvo Výsonína. Domácí Seč skončila v požárním útoku mužů na třetím místě za druhým FDH Choltice.

Společnost celý článek
15.9.

Hrou v petanque chtěli podpořit duševní zdraví

I když déšť sílil, hráče pétanque to nikterak nerušilo v soustředění. Ti, kteří svoji hru dohráli, vydatně fandili nebo se věnovali rozhovorům a seznamování s novými lidmi.

Společnost celý článek
4.1.

Nemocnice zvolily společný postup

S řediteli nemocnic se budeme scházet každé pondělí až do vyřešení krizového stavu.

Společnost celý článek
13.1.

K zastávkám u letiště povedou nové chodníky

Úpravy dvou protilehlých zastávek jsou rozděleny do dvou samostatných investičních akcí.

Společnost celý článek
12.10.

Město hledá ředitele či ředitelky pro nové příspěvkové organizace

Uchazeči o konkurz musí své přihlášky včetně povinných příloh doručit nejpozději do 20. října 2017 do 12:00 hodin, a to elektronicky, poštou či osobně. Odevzdat je musí v tištěné podobě, část s názvem „Obsah přihlášky do konkurzního řízení“ je třeba dodat také v digitální formě.

Společnost celý článek
27.10.

Resocializační tábor pro děti opravdu vyšel!

Všechny posádky nakonec poklad nalezly a odměnou jim byla vytoužená truhla plná dobrot.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting