Záchranáři ze Zakarpatí se v kraji proškolují v navigačních systémech

24.1.

Záchranáři ze Zakarpatí se v kraji proškolují v navigačních systémech

Spolupráce mezi Pardubickým krajem a Ukrajinou pokračuje. Tentokrát přijeli horští záchranáři ze Zakarpatí do našeho kraje, aby získali další poznatky v oblasti využívání GIS a GPS technologií.
„V rámci čtyřdenní návštěvy projdou specialisté ze Státní služby Ukrajiny pro mimořádné situace v Zakarpatské oblasti například školeními k programu MapSource, k přístrojům GPS GARMIN nebo se seznámí s využitím dronu v krizovém řízení. Cílem projektu je proškolit určené osoby v obsluze softwaru pro práci s geografickými daty a používání přístrojů satelitní navigace GPS,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
Projekt, v rámci kterého odborníci z Pardubického kraje v těchto dnech proškolují kolegy ze Zakarpatí, probíhá už od listopadu 2017 do září letošního roku. Zároveň navazuje na úspěšně završený projekt „Tvorba účelových tematických map a zavedení GIS a GPS podpory Státní služby Ukrajiny pro mimořádné situace v Zakarpatské oblasti pro zvýšení její akceschopnosti“, který byl realizovaný v období od října 2016 do července 2017.
Součástí školení bude také aktivní účast ukrajinských horských záchranářů na cvičení složek integrovaného záchranného systému „ZÁCHRANA 2018“ se zaměřením na pátrání po pohřešovaných osobách ve složitém horském terénu Králického Sněžníku s využitím přístrojů satelitní navigace (GPS) a zobrazování v geografickém informačním systému (GIS).
Zdroj:pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.9.

Pardubický kraj turistický se představil na veletrhu v Užhorodu

Prezentace Pardubického kraje obohacená velkoplošnými fotografiemi zajímavých míst v kraji se setkala s velkým ohlasem. Pro návštěvníky byla také připravena řada propagačních materiálů o kraji a to především v cizojazyčných mutacích včetně ukrajinštiny, zájem byl rovněž o materiály v českém jazyce. Pardubické perníčky udělaly radost hlavně nejmenším návštěvníkům.

Společnost celý článek
14.11.

Čekání na Ježíška si můžete letos zkrátit v Aquacentru

Pardubický plavecký areál prošel v letech 2010 až 2012 nákladnou rekonstrukcí, kdy z původní stavby zůstaly prakticky pouze obvodové zdi. Město do přestavby areálu, jehož součástí je vedle 50 m bazénu například i bazén s vodními atrakcemi, wellness, venkovní sluneční pláž a podobně, investovalo zhruba 544 miliónů korun.

Společnost celý článek
19.8.

Pardubické kostely se otevřou milovníkům památek

Milovníci památek dostanou v neděli 14. září opět příležitost navštívit místa, která nejsou běžně přístupná.

Společnost celý článek
19.2.

Pardubická krajská nemocnice při hokejové extralize nabídne prevenci

Krajská nemocnice se v ČEZ Areně poprvé představila na začátku října při utkání úřadujících mistrů proti Litvínovu. Čtveřice zdravotních sester byla před zápasem a poté v každé přestávce v obležení diváků.

Společnost celý článek
28.6.

VČD věnovalo muzeu zbraně ze Zámečku

Jedna z ozbrojených formací, které dostaly tyto zbraně, byly také policejní pluky, včetně policejního pluku Böhmen, včetně praporu, který sídlil v Pardubicích na Zámečku a který popravoval české vlastence. Skutečnost, že tyto jednotky byly vyzbrojeny těmito zbraněmi, potvrdil Vojtěch Kyncl z Historického ústavu Akademie věd ČR.

Společnost celý článek
21.9.

Již tento víkend proběhne v kutnohorském Foxconnu den otevřených dveří. Návštěvníky přenese do virtuální reality

Jsme potěšeni, že můžeme opět v rámci dne otevřených dveří Foxconnu pozvat všechny zájemce do našeho závodu a ukázat jim, co všechno v Kutné Hoře děláme.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting