Záchranáři ze Zakarpatí se v kraji proškolují v navigačních systémech

24.1.

Záchranáři ze Zakarpatí se v kraji proškolují v navigačních systémech

Spolupráce mezi Pardubickým krajem a Ukrajinou pokračuje. Tentokrát přijeli horští záchranáři ze Zakarpatí do našeho kraje, aby získali další poznatky v oblasti využívání GIS a GPS technologií.
„V rámci čtyřdenní návštěvy projdou specialisté ze Státní služby Ukrajiny pro mimořádné situace v Zakarpatské oblasti například školeními k programu MapSource, k přístrojům GPS GARMIN nebo se seznámí s využitím dronu v krizovém řízení. Cílem projektu je proškolit určené osoby v obsluze softwaru pro práci s geografickými daty a používání přístrojů satelitní navigace GPS,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
Projekt, v rámci kterého odborníci z Pardubického kraje v těchto dnech proškolují kolegy ze Zakarpatí, probíhá už od listopadu 2017 do září letošního roku. Zároveň navazuje na úspěšně završený projekt „Tvorba účelových tematických map a zavedení GIS a GPS podpory Státní služby Ukrajiny pro mimořádné situace v Zakarpatské oblasti pro zvýšení její akceschopnosti“, který byl realizovaný v období od října 2016 do července 2017.
Součástí školení bude také aktivní účast ukrajinských horských záchranářů na cvičení složek integrovaného záchranného systému „ZÁCHRANA 2018“ se zaměřením na pátrání po pohřešovaných osobách ve složitém horském terénu Králického Sněžníku s využitím přístrojů satelitní navigace (GPS) a zobrazování v geografickém informačním systému (GIS).
Zdroj:pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.4.

Pardubáci chovají více než 9 tisíc psů

V předešlých letech se počet registrovaných psů zvyšoval o necelé procento ročně.

Společnost celý článek
5.6.

eBRÁNA obhájila titul Nejžádanější zaměstnavatel regionu

V uplynulém roce studentům nabídla ucelený projekt stáží „eBRÁNA akademie“, kterým prošla skoro padesátka studentů, karierní poradenství, praxe pro studenty SŠ, přednášky odborníků ve školách a na univerzitních veletrzích pracovních příležitostí.

Společnost celý článek
23.7.

Občané se mohou vyjádřit k rozvoji České republiky

Připomínky k Politice územního rozvoje je možné zasílat až do 25. září 2008.

Společnost celý článek
14.12.

TIC zveřejnila Globální barometr korupce 2010

Tento průzkum se realizoval již posedmé a v roce 2010 zahrnoval dosud nejvyšší počet zemí.

Společnost celý článek
21.3.

Novinka pro pacienty s onemocněním plicní tkáně

Vedoucím tohoto Sdruženého centra je MUDr. Vladimír Bartoš z FN Hradec Králové. Koordinátorkou za pardubické oddělení je Renata Králová.

Společnost celý článek
8.7.

Za přespání v bytě se jim odvděčil krádeží.

Protože o tomto 23letém muži věděli, že momentálně nemá kde bydlet, měli mu nabídnout byt na občasné přespání. Tak tomu mělo být i v pondělí. Muž využil nabídku noclehu, kdy mladý pár pracoval na noční směně. Údajně také věděl, že se v bytě nachází i větší obnos peněz. Když se ráno probudil, měl vzít v bytě bez dovolení finanční hotovost přes 17.000 korun a odejít do města.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting