Záchranářské vrtulníky zachrání více životů

30.6.

Záchranářské vrtulníky zachrání více životů

Vrtulníky letecké záchranné služby z Královéhradeckého, Libereckého a Pardubického kraje nově zachrání při povodních více životů. To je jeden z výsledků konference Air ambulance 2011, která se konala nedávno na hradeckém letišti. Nové změny tak přispějí k lepší spolupráci záchranných složek. Například záchranné vrtulníky provozované soukromými společnostmi budou moci tankovat palivo na místech, které byly dosud určeny pouze pro armádní vrtulníky a naopak, což bylo doteď vyloučené. „Podařilo se nám vyřešit dlouhodobý problém s Armádou České republiky,“ uvádí Daniel Tuček ze společnosti DSA, která má celkem čtyři stanoviště leteckých záchranných služeb na severu republiky „Dosud nebylo možné, aby například naše záchranné vrtulníky při převozu pacienta do Plzně mohli v tomto místě natankovat a doletět zpět. Uzavření smlouvy, která umožní záchranným vrtulníkům tankovat i tam, kde mohli jen armádní a naopak, je velký úspěch,“ doplňuje Tuček. Dalším krokem správným směrem je jednotná letecká frekvence. Dosud měli při zásahu policejní, civilní a armádní vrtulníky různé frekvence, což ztěžovalo vzájemnou komunikaci. „Nyní to bude fungovat tak, že hasiči si vyžádají jednotnou frekvenci a ta bude společná všem vrtulníkům, které se zúčastní zásahu,“ vysvětluje Daniel Tuček. Výsledkem konference Air Ambulance 2011 je také možnost, kdy si dispečinky leteckých záchranných služeb mohou vyžádat službu SAR. Jedná se o pátrací a záchranou leteckou službu. Ta se řídí jinými pravidly, než umožňují civilní předpisy a může tak okamžitě pomoci se záchrannou akcí. „Díky službě SAR mohou například vrtulníky vzlétnout i v horším počasí, což civilní předpisy nedovolují. O tuto službu může požádat každá krajská záchranná služba v případě nebezpečí či pátrání,“ uzavírá Tuček.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.5.

Na závodišti by se mohlo i bruslit

Provozovat by jej měla společnost Dostihový spolek, která usiluje o co největší využití pardubického závodiště a ve vybudování zimního ledového parku vidí příležitost, jak přilákat obyvatele Pardubic i v zimě. Zimním sportům ostatně slouží v případě příznivých klimatických podmínek závodiště již nyní, v areálu je, pokud to sněhové podmínky dovolují, upravován běžkařský okruh pro lyžaře.

Společnost celý článek
18.6.

Na přihlášení stavby roku už zbývají jen dva týdny

Na Pardubickém kraji se letos poprvé sešla porota připravená na hodnocení letošního ročníku krajské soutěže Stavba roku. Soutěž tradičně pořádá Pardubický kraj spolu s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v České republice.

Společnost celý článek
15.3.

Neprodleně odstraňte dřevo poškozené vichřicí!

Pardubický kraj se obrátil na Ministerstvo zemědělství ČR, aby vyjádřil své znepokojení nad stavem v lesích.

Společnost celý článek
26.3.

O Machoňově pasáži se bude rozhodovat v květnu

Zastupitelé se 24. dubna seznámili nejen s nabídkou a záměrem zájemce, ale i se stavem pasáže.

Společnost celý článek
10.6.

Nejvíce láká Slovensko, Rakousko a Německo

Nejvíce se podnikatelé zajímají o podmínky podnikání „u sousedů“ na Slovensku.

Společnost celý článek
12.2.

Vlajka pro Tibet

Jako symbol podpory tibetského lidu proti čínskému útlaku bude 10. března 2008 před sídlem kraje vyvěšena tibetská vlajka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting