Záchranářské vrtulníky zachrání více životů

30.6.

Záchranářské vrtulníky zachrání více životů

Vrtulníky letecké záchranné služby z Královéhradeckého, Libereckého a Pardubického kraje nově zachrání při povodních více životů. To je jeden z výsledků konference Air ambulance 2011, která se konala nedávno na hradeckém letišti. Nové změny tak přispějí k lepší spolupráci záchranných složek. Například záchranné vrtulníky provozované soukromými společnostmi budou moci tankovat palivo na místech, které byly dosud určeny pouze pro armádní vrtulníky a naopak, což bylo doteď vyloučené. „Podařilo se nám vyřešit dlouhodobý problém s Armádou České republiky,“ uvádí Daniel Tuček ze společnosti DSA, která má celkem čtyři stanoviště leteckých záchranných služeb na severu republiky „Dosud nebylo možné, aby například naše záchranné vrtulníky při převozu pacienta do Plzně mohli v tomto místě natankovat a doletět zpět. Uzavření smlouvy, která umožní záchranným vrtulníkům tankovat i tam, kde mohli jen armádní a naopak, je velký úspěch,“ doplňuje Tuček. Dalším krokem správným směrem je jednotná letecká frekvence. Dosud měli při zásahu policejní, civilní a armádní vrtulníky různé frekvence, což ztěžovalo vzájemnou komunikaci. „Nyní to bude fungovat tak, že hasiči si vyžádají jednotnou frekvenci a ta bude společná všem vrtulníkům, které se zúčastní zásahu,“ vysvětluje Daniel Tuček. Výsledkem konference Air Ambulance 2011 je také možnost, kdy si dispečinky leteckých záchranných služeb mohou vyžádat službu SAR. Jedná se o pátrací a záchranou leteckou službu. Ta se řídí jinými pravidly, než umožňují civilní předpisy a může tak okamžitě pomoci se záchrannou akcí. „Díky službě SAR mohou například vrtulníky vzlétnout i v horším počasí, což civilní předpisy nedovolují. O tuto službu může požádat každá krajská záchranná služba v případě nebezpečí či pátrání,“ uzavírá Tuček.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.9.

Včelařská škola v Nasavrkách oslavila šedesátiny

Učiliště, které je svého druhu jediné v republice, vyučilo za šest dekád existence 2398 zájemců o obor včelař.

Společnost celý článek
7.5.

Poselství příštím generacím

Pro obnovu a zachování funkce příměstského lesa jsou však tyto mýtní těžby nezbytné.

Společnost celý článek
5.12.

Děti v lesním klubu Zeměkus si užívají nové teepee

Lesní klub Zeměkus slavil úspěch hned při své první účasti na Burze filantropie. Díky podpoře donátorů mohl Zeměkus pořídit pro své děti nové indiánské teepee, které se stalo ihned centrem života jejich lesního klubu.

Společnost celý článek
23.9.

8. ROČNÍK SOUTĚŽE „MALÝ SOPTÍK 2019“ se konal opět na Výstavišti v Lounech.

Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje, územní odbor Žatec ve spolupráci s Policií ČR a za finanční podpory Města Loun pořádal již 8. ročník soutěže „Malý Soptík“ na Výstavišti v Lounech. Soutěž zahájila za Hasičský záchranný sbor, územní odbor Žatec kpt. Bc. Radka Brunclíková a starosta města Loun pan Mgr. Pavel Janda. V letošním roce byl o soutěž „Malý Soptík“ velký zájem. Zúčastnilo se jí 16 čtyřčlenných družstev předškoláků z MŠ Loun, Dobroměřic a Lenešic.

Společnost celý článek
18.4.

V Přelouči se vystavují obrazy klientů Charity Svitavy

„Veřejnost má možnost seznámit se s činností a šikovností lidí se zdravotním postižením a vidět zajímavá díla, která vznikla díky pomoci sociální služby,“ uvedl v úvodu radní Šotola, který také ocenil i pěkné prostory vinotéky, kde se vernisáž konala a kde budou díla vystavena.

Společnost celý článek
29.4.

Byla založena nová organizace na propagaci cestovního ruchu

Předsedou organizace byl zvolen Petr Fiala, starosta města Letohradu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting