Záchranka může rozdělit na platech o 5 milionů korun více

2.8.

Záchranka může rozdělit na platech o 5 milionů korun více


     Rozhodli o tom dnes krajští radní na svém jednání, když zvýšili v rozpočtu Zdravotnické záchranné služby limity finančních prostředků na platy pro rok 2013 o 5 milionů korun. Potřebu zvýšení platového stropu vyvolalo navýšení počtu posádek záchranky z 26 na 27 v souvislosti s otevřením nového stanoviště záchranky na Skutečsku.

To funguje od 1. dubna letošního roku. „Práce lékařů, záchranářů i řidičů, kteří jezdí v sanitkách a zahraňují životy je velmi náročná. Tímto krokem se chceme více přiblížit celostátnímu mzdovému průměru v této oblasti a personálně zdravotnickou záchrannou službu stabilizovat,“ vysvětlil Roman Línek, 1. náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví.

Podle Línka se navíc nejedená o přímou dotaci z krajského rozpočtu, protože zdrojem tu jsou vyšší příjmy od zdravotních pojišťoven. Posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje vyjíždí měsíčně v průměru ke 3500 případům. V extrémních vedrech, jež v posledních týdnech sužovaly Pardubický kraj, se počet zásahů záchranářů pohyboval okolo čísla 130 denně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.6.

Chrudimští policisté zabodovali

Neznámý poberta vyrážel na lup do chrudimského okresu poměrně často, bez ohledu na to, zda byl pracovní den či víkend..

Společnost celý článek
17.1.

Výročí vzniku republiky si připomínají i krajané za oceánem. V rámci oslav vystoupí pardubičtí konzervatoristé

Pardubický kraj podpoří účast studentů v rámci dotačního titulu, který slouží pro mezinárodní spolupráci škol a školských zařízení

Společnost celý článek
12.12.

Zdravotní služby v dětských center by měly být hrazeny ze zdravotního pojištění. Kraj požaduje změnu zákona

Krajské zastupitelstvo na svém úterním jednání schválilo zákonodárnou iniciativu, která se týká novely zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění. Tato jednoduchá novela by měla narovnat historickou nesrovnalost, kdy není zdravotní péče poskytovaná v rámci dětských center hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

Společnost celý článek
20.9.

Lukavice je druhou nejlepší Vesnicí roku v celé republice

Titul Vesnice roku získala obec Heřmanov z Kraje Vysočina, třetí místo obsadil Slavkov ze Zlínského kraje.

Společnost celý článek
3.10.

NOC GRÁCIÍ: HVĚZDY, KTERÉ POMÁHAJÍ

Ocenění v podobě tří Grácií si ze slavnostního večera odnesou zástupci nominovaných organizací z komerční i neziskové sféry a v neposlední řadě též jednotlivci z řad významných osobností, rodičů, přátel školy a zaměstnanců.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting