Záchranka může rozdělit na platech o 5 milionů korun více

2.8.

Záchranka může rozdělit na platech o 5 milionů korun více


     Rozhodli o tom dnes krajští radní na svém jednání, když zvýšili v rozpočtu Zdravotnické záchranné služby limity finančních prostředků na platy pro rok 2013 o 5 milionů korun. Potřebu zvýšení platového stropu vyvolalo navýšení počtu posádek záchranky z 26 na 27 v souvislosti s otevřením nového stanoviště záchranky na Skutečsku.

To funguje od 1. dubna letošního roku. „Práce lékařů, záchranářů i řidičů, kteří jezdí v sanitkách a zahraňují životy je velmi náročná. Tímto krokem se chceme více přiblížit celostátnímu mzdovému průměru v této oblasti a personálně zdravotnickou záchrannou službu stabilizovat,“ vysvětlil Roman Línek, 1. náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví.

Podle Línka se navíc nejedená o přímou dotaci z krajského rozpočtu, protože zdrojem tu jsou vyšší příjmy od zdravotních pojišťoven. Posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje vyjíždí měsíčně v průměru ke 3500 případům. V extrémních vedrech, jež v posledních týdnech sužovaly Pardubický kraj, se počet zásahů záchranářů pohyboval okolo čísla 130 denně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.8.

Czendlik je obklopen štědrými lidmi

O výsledku dobrovolné sbírky na postižené povodněmi informoval zdejší kněz římskokatolické církve Zbigniew Czendlik.

Společnost celý článek
16.11.

Primátor ocenil statečnost malého chlapce

Jedenáctiletý Michal Schwarz z Ohrazenic prokázal v létě velkou odvahu a duchapřítomnost

Společnost celý článek
9.6.

Dánský donátor chrudimské šicí dílny navštívil Šanci pro Tebe, prohlédl si dílnu i obchůdek

V současné chvíli pracuje v šicí dílně na tréninkovém místě jedna klientka, pracovní poměr na půl úvazku zde našla i další pracovnice, jejíž místo podpořil Úřad práce v rámci projektu Aktivní politika zaměstnanosti. K dalším zaměstnancům dílny pak patří vedoucí šicí dílny a sociální pracovnice.

Společnost celý článek
18.10.

Týden vzdělávání dospělých 2016 v Pardubickém kraji V loňském roce se setkal s velkým zájmem seminář Šarky Bělohlavové věnovaný umění fotografovat

Na programu je například ukázková hodina v tvorbě a psaní do wikipedie vedená Josefem Švábem či tvorba webových stránek v prostředí Google Sites pod lektorským vedením Františka Janeby a za účasti elektronické platformy EPALE. Velké oblibě se těší semináře Jany Kasnarové. Tentokrát bude o propojení našeho myšlení s vlastním tělem.

Společnost celý článek
6.10.

Roman Línek oceněn za podporu práce s dětmi a mládeží

Odvádějí skvělou a nezištnou práci a je třeba je maximálním možným způsobem podporovat.

Společnost celý článek
19.10.

Night shopping v hororovém stylu v Paláci Pardubice

Od 16:00 se můžete těšit na Pepu Kudrnu, který zahájí celou akci dětským programem. Ten bude plný hororových her, soutěží, workshopů, apod a děti se mohou těšit i na drobné odměny. V 19:00 převezme mikrofon známý český moderátor Honza Musil.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting