Žáci a studenti si odnesli ocenění za své úspěchy

4.11.

Žáci a studenti si odnesli ocenění za své úspěchy

Ceny za své úspěchy ve školním roce 2015/2016 si dnes ze Společenského sálu radnice odneslo skoro dvě stě žáků a studentů pardubických škol. Oceněni byli zejména za úspěchy v předmětových, odborných či uměleckých soutěžích, na olympiádách vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy či za reprezentaci Pardubic na krajských, celostátních a mezinárodních soutěžích.
„Jsem rád, že mohu být u oceňování nejúspěšnějších žáků a studentů pardubických škol. Svědčí to o tom, že mezi mladou generací je stále množství chytrých, šikovných a něčím ojedinělých lidí,“ chválil výsledky žáků náměstek Jiří Rozinek, který v době nepřítomnosti primátora města oceněným diplomy a ceny předával.
Letos si pamětní list a odměnu odneslo celkem 71 středoškoláků a 91 žáků základních škol. Počet oceněných přitom neustále stoupá, v loňském roce radnice věnovala pamětní list 54 středoškolákům a 42 žákům základních škol. „Je skvělé, že se počet talentovaných a cílevědomých jedinců neustále zvyšuje. Považuji to za opravdu dobrou zprávu pro budoucnost nejen našeho města, ale i řady oborů, kterým se budou v dalších letech věnovat pracovně. Dnešní ocenění je navíc odměnou nejen pro žáky, ale také pro jejich učitele a rodiče. Právě k nim by mělo mířit poděkování za čas a péči, kterou dětem věnují,“ dodal náměstek.
Mezi oceněnými byli účastníci krajských, celostátních i mezinárodních soutěží. Například Jiří Etrych z pardubického Gymnázia Dašická získal stříbrnou medaili v mezinárodní Chemické olympiádě IchO a bronzovou medaili v mezinárodní Fyzikální olympiádě. Odměnu za výborné umístění obdrželi také Tomáš Berger a Václav Zmítko ze Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy Pardubice, kteří obsadili 3. místo v soutěži robotů RoboRAWE 2016 v Novém Mexiku.
Speciální cenu Fair play si letos odnesli hned čtyři studenti včetně Jana Hauberta ze Střední odborné školy Educa Pardubice. „Tento žák po celé čtyři roky studia na naší škole byl ve všech směrech velkou oporou svému pohybově handicapovanému spolužákovi Markovi Sazamovi, který prodělal mozkovou obrnu. Marek s Janovou pomocí vše zvládal, úspěšně odmaturoval a bude pokračovat ve studiu na vysoké škole. Navíc měl Janův přístup vliv i na další žáky naší školy,“ uvedla ředitelka školy Monika Kohoutková.
Zbylí tři vyznamenaní, Radek Kemr, Karel Čtvrtečka a Stanislav Svědiroh, studují na Střední průmyslové škole elektrotechnické a Vyšší odborné škole Pardubice. Cenu Fair play získali díky výrobě rehabilitačních pomůcek pro pacienty v Hamzově léčebně v Luži-Košumberku.
Žáky a studenty vybírá každoročně Komise pro výchovu a vzdělávání. Oceňováni jsou ti, kteří se umístili na předních příčkách v krajských, národních i mezinárodních vědomostních soutěžích a v olympiádách vyhlašovaných MŠMT a dále také školáci, kteří významně reprezentovali Pardubice na soutěžích mezinárodní úrovně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.6.

Přijeďte i přespat, lákáme turisty. Úspěšně!

Nejvíce hostů přijelo tradičně z Německa a Slovenska a více k nám začali v zimě jezdit zejména polští turisté.

Společnost celý článek
23.4.

Město reaguje na připomínky občanů

Projekt Revitalizace Parku na Špici řeší území vymezené soutokem řek Labe a Chrudimka a Spojilským odpadem.

Společnost celý článek
26.11.

Rytířský sál Zámku Pardubice opět po roce patřil profesionálním hasičům

Ocenění příslušníci převzali z rukou ředitele Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje plk. Ing. Miroslava Kvasničky a náměstka hejtmana Pardubického kraje Ing. Jaromíra Duška.

Společnost celý článek
19.9.

Nominace v Anketě Dobrovolní hasiči roku

Generální ředitelství HZS ČR je již tradičním partnerem Ankety Dobrovolní hasiči roku. Předsedou poroty, která letos již po osmé vybírala 25 nejlepších nominací, je generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba, a členem hodnotící komise je také náměstek generálního ředitele pro ekonomiku brig. gen. Slavomír Bell. Jen v loňském roce zasahovali profesionální hasiči společně s dobrovolnými u více než 30 % zásahů, kterých měl Hasičský záchranný sbor ČR celkem 124 388. Rozhodně je tedy koho a co oceňovat.

Společnost celý článek
30.9.

Devíti stovkám obcí hrozí, že přijdou o mapové služby i přístup do katastru nemovitostí

Až devíti stovkám obcí, které využívají aplikaci Cleerio, hrozí, že na konci letošního listopadu přijdou o mapové služby i jednoduchý přístup do katastru nemovitostí. Společnost TopGis, jež loni licenci Cleerio koupila, totiž u původního poskytovatele zajistila dočasný provoz aplikace právě do 30. 11. 2019. Obce tak mají jen dva měsíce na to, aby přešly na chytré mapy Gisonline.cz. Samotný převod mapového portálu společnost zvládne takřka okamžitě.

Společnost celý článek
1.10.

Na Palackého třídě „vyrostla“ nová lipová alej

Dosud zde byl otevřený prostor bez žádoucího přistínění, což zejména v horkých letních měsících působilo nesnesitelně.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting