Žáci pardubických škol nasbírali za letošní školní rok přes 11 tun PET lahví

27.6.

Žáci pardubických škol nasbírali za letošní školní rok přes 11 tun PET lahví

Žáci pardubických škol nasbírali za letošní školní rok přes 11 tun PET lahví
26.6.2016 | Děti z pardubických základních a mateřských škol odevzdaly během letošního školního roku celkem 11,51 tun plastových lahví. Za jejich ekologické chování čeká žáky odměna v podobě pomůcek pro sport a volný čas.


Soutěž vyhlašuje Magistrát města Pardubic ve spolupráci se Službami města Pardubic již řadu let. Letos se jí zúčastnilo celkem 25 základních a mateřských škol. Do soutěže se zapojila většina oslovených škol, které na konci školního roku předaly plastové lahve Službám města Pardubic. Každá z přihlášených škol dostala od SmP pytle, do kterých děti sešlápnuté PET lahve dávaly. Plné pytle pak SmP pravidelně odvážely a nahrazovaly novými. Celkem se takto podařilo nashromáždit 5976 pytlů.

Na prvním místě se umístila Mateřská škola Čtyřlístek Pardubice. Děti zde během roku nasbíraly 1,649 tun PET lahví, tedy 21,137 kilogramů na jednoho žáka. Na jeden kilogram je přitom potřeba přibližně 25 plastových lahví. Na druhém místě se umístila Základní škola a Mateřská škola Pardubičky s 15,6 kilogramy na jedno dítě a jako třetí skončila Mateřská škola v Rosicích nad Labem, která dokázala nasbírat 14 kilogramů na dítě.

„Soutěž má zejména výchovnou funkci, děti totiž dokážou silně působit na rodiče a přimět je k větší šetrnosti vůči životnímu prostředí. A navíc tento návyk z dětství často přetrvává i v dospělosti,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za životní prostředí Jiří Rozinek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.9.

Letohradská čistírna odpadních vod

Realizace projektu byla zahájena předáním staveniště zhotoviteli v závěru srpna letošního roku.

Společnost celý článek
6.6.

Nejlepší chléb v ČR vyhlášen na Dnech chleba v Pardubicích! Jubilejní ročník překonal dosavadní rekord

Cílem letošní největší pekařské akce v Česku byla vedle ocenění nejlepších chlebů také popularizace „rodinného stříbra“ – českého chleba i zviditelnění pekařského řemesla a osvěta veřejnosti.

Společnost celý článek
5.4.

Královéhradecký kraj přesídlí do Nového pivovaru

Všechny úředníky Krajského úřadu najdou lidé v Novém pivovaru v Hradci Králové.

Společnost celý článek
21.1.

Informace k přijímacím zkouškám bude mít každý

Informaci o přijímacích zkouškách, včetně stanovení kritérií, vyhlásí ředitelé jednotlivých škol nejpozději 31. ledna 2011.

Společnost celý článek
5.6.

Moravská Třebová se opět stane „městem fotografií“

Hlavními taháky fotofestivalu roku 2009 budou výstavy fotografií již zesnulých autorů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting