Začíná oprava dalších nemošických mostů

13.4.

Začíná oprava dalších nemošických mostů

Po rekonstrukci mostu přes řeku Chrudimku se Nemošice letos dočkají opravy dalších dvou mostů. V těchto dnech začínají práce na mostě v Sadové ulici, v červnu bude zahájena oprava dalšího nemošického mostu, tentokrát v ulici 5. května. Rekonstrukce obou přijde na více než 10,5 milionů korun. Město usiluje o získání státní dotace alespoň na část oprav. „Most v Sadové ulici byl poškozen při loňských přívalových srážkách. Město proto usiluje o dotaci ministerstva pro místní rozvoj z programu obnovy majetku postiženého živelnou pohromou,“ řekl Ladislav Bouška z investičního odboru magistrátu. „Oprava má být podle smlouvy hotova do 31. července letošního roku. Uzavírka v tomto úseku potrvá od 1. května do 31. června,“ dodal vedoucí odboru dopravy pardubického magistrátu Vladimír Bakajsa. Prázdninových měsíců chce město využít k opravě mostu v ulici 5. května, kterou jezdí autobusy městské hromadné dopravy. Tento most má být opraven do 31. října 2007, uzavírka podle vedoucího odboru dopravy potrvá od 1. července do konce září. Radnice v současné době projekčně připravuje opravu dalších dvou mostů v Nemošicích. Na řadu mají přijít mosty v Mnětické ulici a v ulici K Hřebčinci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.3.

Spory o trasu R43 pokračují

Zdá se, že plány zhatí diplomová práce jednoho studenta.

Společnost celý článek
9.7.

Otevřenost k novinářům se cení

Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek věří, že nové kontakty povedou k obohacení další spolupráce mezi kraji.

Společnost celý článek
28.4.

Řidič náraz do sloupu nepřežil

Ke kolizi dvou osobních vozidel došlo jen několik desítek metrů před hlavní bránou chemického závodu v pardubickém Semtíně.

Společnost celý článek
10.11.

Starostové, kraj i europoslanec vyzývají ministerstvo dopravy k výstavbě strategické silnice R 35

„Dopravní situace v Pardubickém kraji je neúnosná a současný stav ohrožuje lidské životy. Ministerstvo dopravy musí využít v tomto programovacím období peníze z evropských fondů na dostavbu R 35. Je neuvěřitelné, že se celé dlouhé roky nic neděje a přesto, že ministerstvo dopravy v roce 2006 podepsalo memorandum, kde je uvedena důležitost výstavby R 35, byla zbudována pouze malá část této komunikace,“ vysvětluje důvody tohoto aktu europoslanec Zdechovský.

Společnost celý článek
4.3.

Stará dáma to nakonec zřejmě ustojí

Nová budova, která svým vzhledem byla veřejností kritizována, se stavět nebude!

Společnost celý článek
12.10.

Boeing bude testovat královéhradecké letiště

Vedení letiště stanovilo tři termíny zkušebního letu. První termín je ve středu 13. října od 15.00 do 17.00 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting