Začíná oprava dalších nemošických mostů

13.4.

Začíná oprava dalších nemošických mostů

Po rekonstrukci mostu přes řeku Chrudimku se Nemošice letos dočkají opravy dalších dvou mostů. V těchto dnech začínají práce na mostě v Sadové ulici, v červnu bude zahájena oprava dalšího nemošického mostu, tentokrát v ulici 5. května. Rekonstrukce obou přijde na více než 10,5 milionů korun. Město usiluje o získání státní dotace alespoň na část oprav. „Most v Sadové ulici byl poškozen při loňských přívalových srážkách. Město proto usiluje o dotaci ministerstva pro místní rozvoj z programu obnovy majetku postiženého živelnou pohromou,“ řekl Ladislav Bouška z investičního odboru magistrátu. „Oprava má být podle smlouvy hotova do 31. července letošního roku. Uzavírka v tomto úseku potrvá od 1. května do 31. června,“ dodal vedoucí odboru dopravy pardubického magistrátu Vladimír Bakajsa. Prázdninových měsíců chce město využít k opravě mostu v ulici 5. května, kterou jezdí autobusy městské hromadné dopravy. Tento most má být opraven do 31. října 2007, uzavírka podle vedoucího odboru dopravy potrvá od 1. července do konce září. Radnice v současné době projekčně připravuje opravu dalších dvou mostů v Nemošicích. Na řadu mají přijít mosty v Mnětické ulici a v ulici K Hřebčinci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.10.

Univerzita Pardubice zve do kampusu na letošní NOC VĚDCŮ. Bude ve znamení „pohybu“

Demonstrační vědecká stanoviště Noci vědců vyrostou nejen v univerzitním kampusu ve Studentské ulici, ale také ve Výukovém a výzkumném centru v dopravě Dopravní fakulty Jana Pernera v Technologickém areálu univerzity v Doubravicích. Obě lokality navíc propojí speciální autobus.

Společnost celý článek
24.4.

Krajská podpora pomohla ostřetínským dobrákům k novému dopravnímu vozu

Na pořízení vozu přispěl v rámci své finanční podpory také Pardubický kraj, jehož hejtman Martin Netolický se akce osobně zúčastnil. Celková podpora kraje pro dobrovolné hasiče v regionu dosahuje pro letošní rok v rámci několika dotačních programů hranice 22 milionů korun.

Společnost celý článek
14.5.

Jedinečná akrobacie vrtulníku na Aviatické pouti 2019

Mezi vrcholy programu správného leteckého dne vždy patří letecká akrobacie. Může se jednat o sólovou nebo skupinovou akrobacii a obě tyto kategorie jsou zastoupeny v programu letošního ročníku Aviatické pouti, který se uskuteční o víkendu 1. a 2.června na letišti v Pardubicích.

Společnost celý článek
2.8.

Hrad Kunětická hora bude brzy pro návštěvníky kraje ještě atraktivnější

Do roku 2021 proběhne zásadní stavební obnova západní části hradu – dnes nepřístupného Jurkovičova paláce – s novou vestavbou a zastřešením a obnova 6. brány.

Společnost celý článek
18.12.

Svoz odpadu v období svátků v roce 2018

Od 2. kalendářního týdne roku 2019 bude již svoz probíhat beze změn a pravidelně tak, jak je nastaven standardní harmonogram svozů nádob.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting