Začíná perný rok pardubických řidičů

19.2.

Začíná perný rok pardubických řidičů

Pardubičtí řidiči  se v letošním roce dočkají dalších kvalitnějších silnic v centru města. Nový povrch bude položený v ulicích 17. listopadu a Jana Palacha (silnice č. II/324). Modernizace za 53 milionů korun se rozdělí do tří etap, odstartuje 1. dubna a potrvá až do začátku listopadu. Současně se bude opravovat i třída Míru. Obyvatelé města se tedy musí připravit na komplikace, které uzavírky přinesou. Odměnou jim bude zvýšený komfort v dalších letech.


     „Pokračujeme v projektu, který začal v loňském roce modernizací ulice Teplého. Z 85 procent jej zaplatí evropské fondy, zbytek uhradí Pardubický kraj jako majitel komunikace a investor,“ konstatuje hejtman Martin Netolický. „Snažili jsme se uzavírky zkoordinovat s městem Pardubice, jak nejlépe to šlo. Modernizaci úseků, u kterých očekáváme větší dopravní komplikace, jsme směřovali do období letních prázdnin, kdy je obecně slabší provoz,“ vysvětluje hejtman.


     „V 1. etapě od 1. dubna do 1. června se bude pracovat v úseku od křižovatky s ulicemi Staňkova a Svobody po křižovatku s ulicemi Teplého a Pichlova. Objízdné trasy v této etapě vedené přes Duklu a Višňovku snad dopravu příliš nezkomplikují,“ vyslovil své přání náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek. „V dalších etapách dostane nový povrch celá silnice II/324 od křižovatky u AFI Palace až ke kruhovému objezdu u Dražkovic,“ pokračuje Jaromír Dušek.


     Dva týdny před termínem zahájení budou na všech vjezdech do města instalovány dopravní informační značky upozorňující na uzavírku. Informace o ní budou zveřejněny také prostřednictvím zpravodaje městského obvodu I a V a Magistrátu města Pardubic. „Veřejnost bude informována průběžně. Druhý týden v březnu budou rozneseny letáky do domácností v okolí uzavírek. Aktuální informace budou stále k dispozici na internetových stránkáchwww.pardubickykraj.cz v rubrice Nepřehlédněte,“ dodává Jaromír Dušek.


     Rekonstrukci bude provádět společnost M - SILNICE a.s. Kromě samotných krytů bude také modernizováno odvodnění a sanovány podkladní vrstvy v místě výskytu trvalých deformací, dále obnoveno svislé i vodorovné dopravní značení a vodící pásky.


     Provoz městské hromadné dopravy, meziměstské autobusové dopravy a vozidel integrovaného záchranného systému bude v celém úseku probíhat bez větších omezení. Dopravní podnik města Pardubic se s Pardubickým krajem dohodl, že až na úplné výjimky bude stále jeden pruh otevřený pro MHD. „Dojde pouze k průběžnému posunu stávajících zastávek o dostupnou vzdálenost z důvodu provádění stavebních prací,“ vysvětluje vedoucí odboru dopravy pardubického magistrátu Vladimír Bakajsa. Z kapacitních důvodů bude pouze přesunutá zastávka meziměstské autobusové dopravy „Pardubice, Masarykovo náměstí MHD“ u ČSOB Pojišťovny, a to na zastávku „Pardubice, zimní stadion MHD“. Zastávka „Pardubice, Masarykovo náměstí MHD“ u AFI Palace zůstává beze změny.


     V centru města se navíc časově budou překrývat dvě velké rekonstrukce. Už v průběhu března totiž začne roční oprava třídy Míru a Sladkovského ulice. „Všechny občany už nyní prosím o trpělivost a shovívavost během těchto prací a omlouvám se předem za nepohodlí, které jim rekonstrukce způsobí. Motoristé by se centru v této době měli pokud možno vyhýbat. Možná jsme měli rok 2014 vyhlásit rokem cyklistů, chodců a uživatelů MHD, protože to budou letos v Pardubicích asi nejvyužívanější dopravní prostředky. Ale jsem pevně přesvědčena, že výsledek bude stát za to,“ říká primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.


     Pro zásobování provozoven v době uzavírky budou stavbou operativně vyznačována parkovací místa svislou mobilní značkou a zásobování bude umožněné každý den v čase od 18 do 7 hodin. Po celou dobu uzavírky stavby bude zároveň možný přístup k přilehlým nemovitostem dotčených uzavírkou. Také svoz komunálního odpadu pro občany a provozovny bude prováděn podle místních zvyklostí. Samotný svoz odpadu zabezpečí stavba v součinnosti se Službami města Pardubic.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.5.

Univerzita Pardubice je ve výzkumu na 6. místě

Fakulta chemicko-technologická si vede mimořádně dobře i při srovnání s ústavy Akademie věd ČR.

Společnost celý článek
3.2.

Centrum pomáhá s integrací cizinců z třetích zemí

Služeb Centra využilo 341 cizinců z 20 zemí s dlouhodobým a trvalým pobytem v kraji.

Společnost celý článek
5.11.

Místo Stalinova pomníku muzeum totality, navrhuje hejtman Netolický

Významné výročí, které si naše republika v letošním roce připomíná, bychom měli využít k tomu, abychom přemýšleli nejen nad historickými událostmi, ale uvažovali o nich v širším kontextu. Svědectví přímých aktérů a pamětníků jsou něčím, na co bychom měli být pyšní a měli bychom tato svědectví uchovat pro další generace.

Společnost celý článek
30.1.

Pardubičtí šachisté měří síly s doetinchemskými

Další rozměr má od ledna spolupráce Pardubic a holandského města Doetinchem.

Společnost celý článek
4.2.

Jednání na stavebním úřadu bude jednodušší. Ne kratší

Klient stavebního úřadu se bude setkávat s úředníkem, který ho provede celým řízením od umístění stavby, až po její kolaudaci.

Společnost celý článek
1.10.

Spisovatelé, na start! Začíná už desátý Východočeský umělecký maratón!

Kromě již zmíněných literárních a společenských akcí se v rámci maratonu uskuteční nesčetně besed se žáky základních škol, mnoho autorských čtení a také besed.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting