Zajištění sanačních prací v roce 2009

16.1.

Zajištění sanačních prací v roce 2009

Zajištění sanačních prací v roce 2009

Rada Pardubického kraje schválila na svém 4. jednání dodatky smluv na zajištění sanačních prací na lokalitách Transporta Chrudim a Kyjevská Pardubice a upřesnila také výši finančních prostředků na tyto činnosti. „Kraj ze zákona provádí sanační práce tam, kde není znám původce znečištění a kde hrozí závažné ohrožení povrchových nebo podzemních vod. Práce na lokalitě Transporty, ale také v Kyjevské v Pardubicích probíhají už několik let a náklady na práce v každém roce jsou zpřesňovány dodatky smluv v rámci celkové smlouvy vždy podle výsledků sanace a doporučení supervizora,“ vysvětlil radní pro životní prostředí Václav Kroutil. V lokalitě Transporty Chrudim je instalována takzvaná hydraulická clona, která zamezuje znečištění životního prostředí v okolí areálu. V jejím rámci jsou také čištěny podzemní vody. Náklady na roční provoz této clony jsou ve výši zhruba 6 milionů korun. V areálu Kyjevské (bývalá Tesla) zbývá ještě v roce 2009 profinancovat necelé dva miliony z celkových asi 16 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.9.

Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

Zastupitelstvo města Pardubic bude v úterý 23. září jednat také o budoucnosti budovy bývalého okresního úřadu .

Společnost celý článek
31.8.

Pardubický festival vína oslavil osmnácté narozeniny

Pardubický festival vína je svátkem nejen dobrého pití, ale i chutného jídla. Irský restaurant St. Patrick letos nabídl pečená husí prsíčka, vepřové klobásky nebo domácí hovězí burger, pražská restaurace Passage si připravila bohaté menu francouzských delikates. Gurmáni tak mohli okusit šneky v červeném víně, žabí stehýnka na másle, jehněčí koule v perníku nebo krevety s ananasem. Příjemný chuťový zážitek doplnily francouzské a holandské sýry, čokolády, pralinky nebo kolumbijská a čerstvě pražená káva.

Společnost celý článek
6.5.

Pod modrou oblohou byly předány ceny mladým výtvarníkům

V okrajové části regionu se podařilo uspořádat soutěž, která přesáhla hranice republiky.

Společnost celý článek
28.1.

Léčba ran vyžaduje multioborovou spolupráci, upozornil primář Bureš

éčba ran není jen jeden obor. Je to multioborová záležitost. Je to taková mozaika, v níž se objevuje mnoho věcí. Když vše postupně skládáte jako kamínky, má nemocný šanci na hojení. Péče o pacienta není jen o lokálních obvazech nebo o lokálních krytích, je to o celkovém přístupu, celkovém zhodnocení a celkové léčbě. Prostě na to musí být tým lékařů a sester. Myslet si, že to zvládne jeden lékař nebo jedna sestra, je nesmysl.

Společnost celý článek
20.6.

Peníze z automatů pomohou rodičům předškoláků

Pardubice během posledních7 let let rozšířily mateřské školy o 777 míst, přesto kapacita stále nestačí zájmu rodičů.

Společnost celý článek
24.1.

Zastupitelé posunuli trojici klíčových projektů o kus dál

Rekonstrukce třídy Míru - Sladkovského má rozpočet bez mála 216 milionů korun, z toho až 85 procent financí půjde z prostředků Evropské unie prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting