Žamberecké Albertinum se otevřelo návštěvníkům

13.6.

Žamberecké Albertinum se otevřelo návštěvníkům

Žamberecké Albertinum se otevřelo návštěvníkům

Martin Netolický, radní Pardubického kraje zodpovědný za zdravotnictví se zúčastnil historicky prvního Dne otevřených dveří, který pro veřejnost uspořádala příspěvková organizace Pardubického kraje Albertinum, Odborný léčebný ústav v Žamberku. Návštěvníci se seznámili s celým areálem a činností jednotlivých oddělení. Součástí dne byl také bohatý doprovodný program se zapojením klientů a jejich rodin. „Prezentační akce tohoto zařízení velmi vítám. Naše pozornost se trochu mylně upíná pouze na hospodaření pěti největších nemocnic. Máme tu ale řadu dalších zařízení celokrajského významu. Jedním z nich je právě Albertinum se svou bohatou historií. Již v roce 1905 zde byly poskytovány zdravotní služby pro děti nemocné tuberkulózou a skrofulózou. Od té doby se samozřejmě řada věcí změnila, ale Albertinum se vždy dokázalo přizpůsobit době a potřebám lidí v našem regionu,“ uvedl krajský radní Netolický, který nad celou akcí převzal osobní záštitu. V současné době má odborný léčebný ústav mnohem širší záběr činnosti. Vedle plicního oddělení se 106 lůžky zde velmi dobře funguje psychiatrické oddělení s kapacitou 36 lůžek určených zejména pro akutní případy. V budově rekonstruované na počátku jednadvacátého století je navíc umístěna léčebna dlouhodobě nemocných, která disponuje 35 dvoulůžkovými pokoji. Ústav rovněž nabízí 20 sociálních lůžek pro péči o občany s chronickými nemocemi, celkovou nemohoucností, jež nemají doma takové podmínky, aby mohli zůstat v domácí péči. „Obdobné akce určitě budeme podporovat i v budoucnu. Osobně jsem přesvědčený, že veřejnost ocení, když má dostatek informací nejen o zdravotní péči, ale může si také prohlédnout prostředí, ve kterém je poskytována,“ doplnil krajský radní Netolický.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.11.

Festival her a hraček pro malé i velké již brzy v Pardubicích

„Na loňský ročník se přišlo podívat téměř 3 000 návštěvníků a já věřím, že letos jich bude mnohem více. Tímto všechny zvu a těším se na shledanou na festivalu,“ uzavírá Adéla Trávníčková.

Společnost celý článek
16.11.

Studánecký les má nové lavičky i altán

Nový lesní mobiliář se skládá z osmi laviček, dvou kompletů laviček se stoly dále označníků cest, odpadkových košů a lesního altánu. Mobiliář byl symbolicky vyroben ze dřeva, vytěženého ve Studáneckém lese.

Společnost celý článek
21.3.

Češi se naučili hlásit problémy přes aplikaci. Řeší tak i hlučný podvozek vlaku nebo špatné dopravní značení

Češi nejčastěji hlásili černé skládky, závady na městském mobiliáři a podněty týkající se silnic a chodníků. Mezi podněty však byl například i upozornění na hlučný podvozek jedoucího vlaku, protiřečící si dopravní značení nebo podezření na vykradenou cizí garáž.

Společnost celý článek
17.12.

Předvánoční chat s primátorem

Do debaty se může zapojit každý, kdo si otevře webové stránky města, ve spodní polovině úvodní strany najde odkaz na chat.

Společnost celý článek
1.10.

Projekty města jsou v rukách Regionální rady

Město Pardubice předalo Regionální radě NUTS II Severovýchod Integrovaný plán rozvoje města (IPRM).

Společnost celý článek
15.7.

Centrální registr zbraní a "zbraňová amnestie"

Během prvních tří měsíců od zahájení ostrého provozu mají podnikatelé povinnost do nového systému zavést všechny zbraně a střelivo, které mají ve svých skladech nebo na prodejnách, a které mají jako předmět svého podnikání.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting