Žamberk má první solární lampu pouličního osvětlení

29.4.

Žamberk má první solární lampu pouličního osvětlení

Radnice v Žamberku nechala v minulých dnech nainstalovat první lampu veřejného osvětlení, která je napájena ze solárních panelů. Novinka se objevila v tamní ulici Pod Sanatoriem, kde by instalace běžného osvětlení bylo značně finančně náročné. "Důvodem instalace těchto lamp v katastru města Žamberka jsou velké pořizovací náklady na zřízení světelných bodů v odlehlých nebo těžko dostupných místech s požadavkem na osvětlení," řekl serveru Orlický.net starosta města Jiří Dytrt. Jedná se o úspornou solární lampu, která není závislá na elektrické síti. "Reflektory svítidla je možné přizpůsobit místním poměrům a osvětlit tak okolí přesně podle požadavku. K samotnému svícení jsou použity speciální úsporné LED reflektory s minimální spotřebou, jejich životnost je minimálně 50 tisíc provozních hodin což je přibližně 17 let" dodal starosta. Lampu je možné instalovat dle potřeb investora do jakéhokoli prostředí, bez nutnosti výkopů, kabeláží a elektřiny. Lampa je mechanicky odolná, zajišťuje celoroční provoz bez údržby pro každodenní svícení v délce 9 hodin denně. Délku svícení, stejně jako časy zapnutí a vypnutí, lze libovolně nastavit dle požadavků. Cena jedné lampy se pohybuje okolo 70 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.3.

Pardubický Dům na půli cesty nezanikl

Občanské sdružení SKP-CENTRUM převzalo od 1. ledna 2007 projekt Dům na půli cesty.

Společnost celý článek
17.5.

Centrum Veská rozšíří park pro „své“ děti i veřejnost

Dětské centrum Veská chce dobudovat lesopark, který je součástí jeho areálu a dnes se postupně stává otevřeným veřejným parkem, a hlavně součástí obce a místem pro setkání. Zákazníci společnosti Globus budou moci hlasovat prostřednictvím webových stránek společnosti www.globus.cz/lepsisvet (od 25. dubna do 31. května) a formou hlasovacích lístků, které naleznou v akčním letáku s platností od 18. května.

Společnost celý článek
4.11.

Kácení topolů omezí provoz

Kácení začne ve čtvrtek 6. listopadu kolem půl deváté dopoledne, a omezí provoz na silnici v úseku od odbočky na Spojil a Počáply. bezpečné staré proschlé topoly, které ohrožují bezpečnost silničního provozu na komunikaci i na cyklostezce na protější straně silnice,“ vysvětlil vedoucí odboru životního prostředí pardubického magistrátu Miroslav Míča.

Společnost celý článek
25.5.

Kolo ze soutěže Hlavní město cyklistů bude pomáhat zdravotně postiženým k rozvozu svačinek do škol

Abilympiáda k Pardubicím již neodmyslitelně patří. Mám takový vnitřní pocit, že se ony pomyslné bariéry stále snižují a učíme se vzájemně si naslouchat. Vždy najdeme společné téma, na kterém s handicapovanými spolupracujeme,“ uvedla při zahájení abilympiády primátorka. „Dobrým příkladem je prodejna Pardubanda v Machoňově pasáži a projekt Svačinky do škol. Díky tomu našlo sedm handicapovaných lidí zaměstnání. Doufám, že jim toto kolo usnadní jejich práci,“ řekla primátorka.

Společnost celý článek
26.5.

KPP k některým připravovaným městským investicím

Představitelé KPP jsou toho názoru, že silniční doprava musí být především ze středu města odvedena.

Společnost celý článek
2.3.

Svitavští šesťáci pomáhají indickému chlapci

V dnešní době chtějí lidé čím dál častěji pomáhat chudým dětem z ekonomicky méně vyspělých zemí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting