Žamberk má první solární lampu pouličního osvětlení

29.4.

Žamberk má první solární lampu pouličního osvětlení

Radnice v Žamberku nechala v minulých dnech nainstalovat první lampu veřejného osvětlení, která je napájena ze solárních panelů. Novinka se objevila v tamní ulici Pod Sanatoriem, kde by instalace běžného osvětlení bylo značně finančně náročné. "Důvodem instalace těchto lamp v katastru města Žamberka jsou velké pořizovací náklady na zřízení světelných bodů v odlehlých nebo těžko dostupných místech s požadavkem na osvětlení," řekl serveru Orlický.net starosta města Jiří Dytrt. Jedná se o úspornou solární lampu, která není závislá na elektrické síti. "Reflektory svítidla je možné přizpůsobit místním poměrům a osvětlit tak okolí přesně podle požadavku. K samotnému svícení jsou použity speciální úsporné LED reflektory s minimální spotřebou, jejich životnost je minimálně 50 tisíc provozních hodin což je přibližně 17 let" dodal starosta. Lampu je možné instalovat dle potřeb investora do jakéhokoli prostředí, bez nutnosti výkopů, kabeláží a elektřiny. Lampa je mechanicky odolná, zajišťuje celoroční provoz bez údržby pro každodenní svícení v délce 9 hodin denně. Délku svícení, stejně jako časy zapnutí a vypnutí, lze libovolně nastavit dle požadavků. Cena jedné lampy se pohybuje okolo 70 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.11.

Lanškrounští čtvrťáci si díky Spořitelně vydělali na výlet na eko farmu.

Prostory jarmarku byly celé odpoledne plné. Děti totiž nezanedbaly propagaci, na jarmark pozvaly nejen své blízké, ale dokázaly zaujmout i náhodné chodce. Ze zasedání vedení města dorazil starosta Radim Vetchý a další zastupitelé. Čtvrťáky osobně podpořil i ředitel základní školy Milan Valúšek.

Společnost celý článek
9.5.

Úřadoval falešný pracovník energetické firmy

Doporučujeme všem si telefonicky ověřit, zda osoba za dveřmi je opravdu zaměstnancem firmy, za kterou vystupuje.

Společnost celý článek
16.2.

Východočeská policie používá jednotný informační systém

Policisté na východě Čech se zbavili několika různých počítačových systémů a začali pracovat v jediném informačním systému.

Společnost celý článek
13.6.

Porucha veřejného osvětlení

Není vyloučeno, že se v nejbližších dnech podobná situace nemůže opakovat.

Společnost celý článek
5.8.

Kraj podporuje vzdělávání v neziskovém sektoru

Seminář byl veden prakticky, s individuálním přístupem lektora ke všem účastníkům.

Společnost celý článek
19.10.

Pardubičtí studenti soutěží o titul Svačina roku

Odborným garantem a zároveň předsedou soutěže je Mistr kuchař Vladimír Picka. Dalšími členy odborné poroty jsou šéfkuchař restaurace Aureole, Jiří Král a šéfkuchař a majitel kulinářského studia Ateliér Culinary, Vladislav Stuparič. Druhou porotu tvoří zástupci pořadatele, které doplní Eva Ehrenbergerová, autorka food blogu Moje barevná kuchyně. Živým finále bude soutěžící provádět herečka, moderátorka a kuchařka Markéta Hrubešová.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting