Žamberk plánuje výstavbu multifunkčního areálu

7.1.

Žamberk plánuje výstavbu multifunkčního areálu

V šestitisícovém městečku Žamberk na Orlickoústecku by mohl do několika let vzniknout multifunkční areál s ubytovacími kapacitami, hotel i společenské centrum. Vedení města, zdejší i „přespolní“ podnikatelé přitom spoléhají, že na stavbu areálu získají peníze z Evropské unie. Multifunkční areál zhruba za více než 50 milionů korun by mohl být dokončený již v roce 2010. "Nabídl bych šest objektů pro ubytování, centrální budovu s restaurací a kongresovým centrem pro sedmdesát lidí, přistávací plochu pro helikoptéru, relaxační kouty, hřiště pro děti nebo informační centrum,“ řekl podnikatel Petr Kroul z Brna. Žamberk samotný bojuje s fatálním nedostatkem ubytovacích kapacit, město nemá ani prostory pro pořádání menších kongresů. Dojezdová vzdálenost do tak krásného místa z Prahy, Brna, Hradce Králové či Pardubic je přitom zanedbatelná. Hotel se sportovním a kulturním zázemím by mohl vyrůst v areálu bývalých Orlických kasáren. I další investor hodlá získat prostředky z evropských financí.. Na stavbu již probíhá územně stavební řízení. Žamberská radnice areál Orlických kasáren v účetní hodnotě zhruba 36 milionů korun získala bezúplatným převodem od státu. Na základě projektu ho nechala přepracovat a nabídla podnikatelům, přičemž město koncem roku 2006 tyto prostory kompletně zasíťovalo a dokončilo infrastrukturu. "Trochu jsme předběhli události. Dnes je v areálu mnoho firem, například prodejna stavebnin, dřevomateriálu a spojovacího materiálu, výrobna potravin, nerezových nádob kanceláře nebo ubytovací kapacity," řekl ČTK starosta Žamberka Tomáš Kalous.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.8.

Na agresivní klienty zabírá videotrénink

Zaměstnanci se po dobu 10 měsíců učili metodou videotréninku interakcí (VTI).

Společnost celý článek
27.9.

Likvidace hodonínské skládky finišuje

Primární ohnisko nebezpečných látek a jedů je zlikvidováno. Zbývá dočistit pukliny v podloží a monitorovat podzemní vody.

Společnost celý článek
29.5.

Mladé Prešovany pozdravil Roman Línek

Mladí lidé se seznamovali jak se zajímavostmi kraje, tak i s volnočasovými aktivitami.

Společnost celý článek
5.6.

Hledáme posádku podezřelého vozu

Událost se stala ve středu 30. května, či ve čtvrtek 31. května nedaleko od Základní školy v obci Chornice.

Společnost celý článek
19.6.

Město Pardubice vypsalo výběrové řízení na zateplení dalších škol

Pardubice investovaly za posledních sedm let do zateplení mateřských a základních škol více než 445 milionů korun. Více než polovinu těchto investic uvolnilo ze svého rozpočtu město, přes 219 milionů získalo z evropských dotací a od státu prostřednictvím Státního fondu životního prostředí. Díky těmto penězům výrazně snížilo energetickou náročnost 21 školských zařízení.

Společnost celý článek
29.9.

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

Velkým lákadlem bude jistě prohlídka současných kremačních technologií, které jsou návštěvníkům zpřístupněny právě v době "dušičkových" svátků," říká Světlana Pozníková, mluvčí Služeb města Pardubic.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting