Žamberk plánuje výstavbu multifunkčního areálu

7.1.

Žamberk plánuje výstavbu multifunkčního areálu

V šestitisícovém městečku Žamberk na Orlickoústecku by mohl do několika let vzniknout multifunkční areál s ubytovacími kapacitami, hotel i společenské centrum. Vedení města, zdejší i „přespolní“ podnikatelé přitom spoléhají, že na stavbu areálu získají peníze z Evropské unie. Multifunkční areál zhruba za více než 50 milionů korun by mohl být dokončený již v roce 2010. "Nabídl bych šest objektů pro ubytování, centrální budovu s restaurací a kongresovým centrem pro sedmdesát lidí, přistávací plochu pro helikoptéru, relaxační kouty, hřiště pro děti nebo informační centrum,“ řekl podnikatel Petr Kroul z Brna. Žamberk samotný bojuje s fatálním nedostatkem ubytovacích kapacit, město nemá ani prostory pro pořádání menších kongresů. Dojezdová vzdálenost do tak krásného místa z Prahy, Brna, Hradce Králové či Pardubic je přitom zanedbatelná. Hotel se sportovním a kulturním zázemím by mohl vyrůst v areálu bývalých Orlických kasáren. I další investor hodlá získat prostředky z evropských financí.. Na stavbu již probíhá územně stavební řízení. Žamberská radnice areál Orlických kasáren v účetní hodnotě zhruba 36 milionů korun získala bezúplatným převodem od státu. Na základě projektu ho nechala přepracovat a nabídla podnikatelům, přičemž město koncem roku 2006 tyto prostory kompletně zasíťovalo a dokončilo infrastrukturu. "Trochu jsme předběhli události. Dnes je v areálu mnoho firem, například prodejna stavebnin, dřevomateriálu a spojovacího materiálu, výrobna potravin, nerezových nádob kanceláře nebo ubytovací kapacity," řekl ČTK starosta Žamberka Tomáš Kalous.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.2.

Internet: již i na zastávkách MHD v Pardubicích

Už ve 2.čtvrtletí tohoto roku bude na vybraných zastávkách k dispozici Wi-Fi připojení k internetu, a to zcela zdarma.

Společnost celý článek
14.2.

The Kooks, Marmozets, Ho99o9 a další – Rock for People oznámil nová jména; spouští prodej jednodenních lístků

Neoddělitelnou součástí Rock for People jsou kapely a muzikanti domácí scény. V minulém týdnu oznámili organizátoři, že letos v létě dorazí do Hradce Králové mimo jiné znovuobnovená Gaia Messiah, slovenští divočáci Horkýže Slíže, Vypsaná fiXa nebo Tři sestry. Mezi již dříve potvrzenými interprety najdeme jména jako The Prodigy, Skillet, Sixto „Sugar man“ Rodriguez, Beatsteaks, In This Moment, Sick Puppies nebo Zeal & Ardor.

Společnost celý článek
15.10.

Selské trhy v areálu Pivovaru Pardubice začínají tuto sobotu

Podobné trhy se v současné době začínají konat po celé republice, ale Pardubice zatím poněkud zaostávají.

Společnost celý článek
15.4.

Kraj žádá stát o změny v zákoně o odpadech

Upozornil, že v současnosti není jasné, kdo bude při takovém bezprostředním ohrožení, které hrozilo v Bělé, hradit náklady.

Společnost celý článek
24.8.

Za princeznou, za strašidly, za rytíři do Dětenic!

Staňte se svědky hrané pohádky spojené s prohlídkou zámku!

Společnost celý článek
28.5.

Přednáška „Dobytí jižního hvězdnatého ráje“, autogramiáda a hvězdárna na Aviatické pouti 2015

Daleko od Evropy, jižně od rovníku a hluboko v Pacifiku leží oblast, která je na mapách světa zběžně značená až děsivou prázdnotou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting