Žamberk plánuje výstavbu multifunkčního areálu

7.1.

Žamberk plánuje výstavbu multifunkčního areálu

V šestitisícovém městečku Žamberk na Orlickoústecku by mohl do několika let vzniknout multifunkční areál s ubytovacími kapacitami, hotel i společenské centrum. Vedení města, zdejší i „přespolní“ podnikatelé přitom spoléhají, že na stavbu areálu získají peníze z Evropské unie. Multifunkční areál zhruba za více než 50 milionů korun by mohl být dokončený již v roce 2010. "Nabídl bych šest objektů pro ubytování, centrální budovu s restaurací a kongresovým centrem pro sedmdesát lidí, přistávací plochu pro helikoptéru, relaxační kouty, hřiště pro děti nebo informační centrum,“ řekl podnikatel Petr Kroul z Brna. Žamberk samotný bojuje s fatálním nedostatkem ubytovacích kapacit, město nemá ani prostory pro pořádání menších kongresů. Dojezdová vzdálenost do tak krásného místa z Prahy, Brna, Hradce Králové či Pardubic je přitom zanedbatelná. Hotel se sportovním a kulturním zázemím by mohl vyrůst v areálu bývalých Orlických kasáren. I další investor hodlá získat prostředky z evropských financí.. Na stavbu již probíhá územně stavební řízení. Žamberská radnice areál Orlických kasáren v účetní hodnotě zhruba 36 milionů korun získala bezúplatným převodem od státu. Na základě projektu ho nechala přepracovat a nabídla podnikatelům, přičemž město koncem roku 2006 tyto prostory kompletně zasíťovalo a dokončilo infrastrukturu. "Trochu jsme předběhli události. Dnes je v areálu mnoho firem, například prodejna stavebnin, dřevomateriálu a spojovacího materiálu, výrobna potravin, nerezových nádob kanceláře nebo ubytovací kapacity," řekl ČTK starosta Žamberka Tomáš Kalous.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.3.

Pardubice vyvěsily po teroristických útocích vlajku Belgie

Teroristické útoky mířené na nevinné obyvatele, jsou největší zvěrstvem, které je potřeba razantně a nekompromisně odsoudit.

Společnost celý článek
31.3.

Evropské finance zkrášlí centrum Letohradu

Současné sídlo úřadu v Komenského ulici je podle vedení radnice jedním z nejhorších.

Společnost celý článek
9.5.

IKEA analyzuje možnosti investic ve východních Čechách

Za současných podmínek však projekt nelze realizovat.

Společnost celý článek
12.12.

TECHNOhrátky slavnostně vyhodnotily svůj rekordní rok v Rytířských sálech zámku v Pardubicích

Slavnostního odpoledne se zúčastnili ředitelé, pedagogové a žáci základních a středních odborných škol, které se letos zapojily do TECHNOhrátek, Dožínek i Velikonoc na zámku. Po jejich boku usedli radní Pardubického kraje, představitelé krajského odboru školství a kultury, Úřadu práce, Hospodářské komory, Svazu průmyslu a dopravy ČR, médií, významných regionálních zaměstnavatelů, zemědělských sdružení a muzeí Pardubického kraje.

Společnost celý článek
17.8.

Armádní letouny přesídlí na čas do Pardubic

Na pardubickém letišti budou od tohoto týdne startovat a přistávat armádní dopravní letadla.

Společnost celý článek
30.5.

Dny chleba 2014 a národní soutěž Chléb roku 2014

Odborníci z pekařského a cukrářského Svazu jsou připraveni médiím poskytnout zajímavé rozhovory na téma výroby dobrého chleba, kvality pekařských výrobků, či aktuálních trendů ve výrobě a na trhu pekařských výrobků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting