Žamberk plánuje výstavbu multifunkčního areálu

7.1.

Žamberk plánuje výstavbu multifunkčního areálu

V šestitisícovém městečku Žamberk na Orlickoústecku by mohl do několika let vzniknout multifunkční areál s ubytovacími kapacitami, hotel i společenské centrum. Vedení města, zdejší i „přespolní“ podnikatelé přitom spoléhají, že na stavbu areálu získají peníze z Evropské unie. Multifunkční areál zhruba za více než 50 milionů korun by mohl být dokončený již v roce 2010. "Nabídl bych šest objektů pro ubytování, centrální budovu s restaurací a kongresovým centrem pro sedmdesát lidí, přistávací plochu pro helikoptéru, relaxační kouty, hřiště pro děti nebo informační centrum,“ řekl podnikatel Petr Kroul z Brna. Žamberk samotný bojuje s fatálním nedostatkem ubytovacích kapacit, město nemá ani prostory pro pořádání menších kongresů. Dojezdová vzdálenost do tak krásného místa z Prahy, Brna, Hradce Králové či Pardubic je přitom zanedbatelná. Hotel se sportovním a kulturním zázemím by mohl vyrůst v areálu bývalých Orlických kasáren. I další investor hodlá získat prostředky z evropských financí.. Na stavbu již probíhá územně stavební řízení. Žamberská radnice areál Orlických kasáren v účetní hodnotě zhruba 36 milionů korun získala bezúplatným převodem od státu. Na základě projektu ho nechala přepracovat a nabídla podnikatelům, přičemž město koncem roku 2006 tyto prostory kompletně zasíťovalo a dokončilo infrastrukturu. "Trochu jsme předběhli události. Dnes je v areálu mnoho firem, například prodejna stavebnin, dřevomateriálu a spojovacího materiálu, výrobna potravin, nerezových nádob kanceláře nebo ubytovací kapacity," řekl ČTK starosta Žamberka Tomáš Kalous.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.10.

Do rodiny evropských koňských měst přibude Wroclav

„Evropský den koní se bude slavit současně ve všech členských městech a to vždy druhou neděli v září. Sdružení si tuto akci nechalo zaregistrovat u Evropské komise, stejně jako každoroční soutěž měst o titul Evropské město koní,“ řekla vedoucí úseku vnějších vztahů pardubického magistrátu Hana Svobodová.

Společnost celý článek
23.11.

V Mýtě zprovoznili hasičský trenažér FLASHOVER

Pardubický kraj je tak čtvrtým místem v republice, kde bylo toto zařízení postaveno

Společnost celý článek
22.5.

Vychází magazín „Pardubický kraj“

V květnovém vydání se například dočtete o nejmodernějším operačním středisku zdravotnické záchranné služby.

Společnost celý článek
31.8.

Hradozámecká noc a tradiční Jiřinky pod jednou střechou

Východočeské muzeum v Pardubicích se rozhodlo k akci letos připojit. A má pro to i dobrý důvod.

Společnost celý článek
11.6.

Pardubáci dvakrát objeli zeměkouli na kole

V celé České republice se do soutěže zapojilo 2 536 účastníků v 829 týmech ze 400 firem a institucí.

Společnost celý článek
31.7.

Jednání o Červeňáku zdárně míří do finále

Převod pozemků na území bývalého vojenského cvičiště Červeňák by mohl být brzy dořešen. Zástupci Pardubic a Ministerstva obrany si na svém posledním jednání vyjasnili rozsah tohoto převodu, koncept smlouvy by Pardubice měly ze strany ministerstva obdržet do konce letošního roku. Součástí závazků města přitom bude zachování Červeňáku jako veřejné zeleně, a to minimálně po dobu 20 let.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting