Záměry radní Pernicové našly již podporu ve výrobě

8.4.

Záměry radní Pernicové našly již podporu ve výrobě

Záměry radní Pernicové našly již podporu ve výrobě

Jedenáct let působí v městečku Lázně Bohdaneč dceřiná společnost Gabriel – Chemie Bohemia, která dává práci přibližně čtyřiceti lidem od technických po dělnické profese. Ředitel společnosti Lubomír Bolf se netají tím, že největší problém je sehnat mladé kvalifikované pracovníky. Nešetří přitom kritikou na adresu našeho školství. „Chybějí tu učební obory, které by nám vychovávaly například laboranty – koloristy nebo plastikáře. Nedobrá je ale, podle mě, také úroveň absolventů středních odborných škol ekonomického směru,“ konstatuje Bolf.   Firma, která se specializuje na výrobu barevných koncentrátů a aditiv pro další zpracování a zušlechťování plastických hmot, přitom právě takové zaměstnance velice dobře platí a jejich dalšímu odbornému růstu věnuje velkou pozornost. „Možnost vzdělávání a dalšího zvyšování kvalifikace v rámci naší GC-Akademie nebo v rámci externích kurzů a seminářů jsou v naší skupině samozřejmostí,“ říká ředitel Bolf. Slova o tom, že by střední odborné školy a učiliště měly lépe připravovat své žáky na praxi, zopakoval i při nedávném setkání s krajskou radní pro oblast školství Janou Pernicovou. Podle zkušeného manažera by měly školy zavést povinnou dvouměsíční praxi žáků ve výrobní sféře a zvažovat i formu stáží. Žákům by se přitom měli ve školách věnovat také externí odborníci s bohatými zkušenostmi z výroby. „Působil jsem řadu let v Rakousku. Tamní model učňovského školství je založen na tom, že si žáky, své budoucí zaměstnance, vychovávají samotné firmy,“ podotýká Bolf.   Návštěva radní Jany Pernicové ve společnosti Gabriel – Chemie Bohemia dokládá snahu současné krajské vlády zapojit do dlouhodobých změn ve středním a učňovském školství v Pardubickém kraji podnikatelskou sféru. Reagovat na poptávku trhu a motivovat žáky ke studiu na tomto typu škol se totiž může podařit jedině v případě, kdy obě strany naleznou k sobě cestu. O tom, že to jde, svědčí i vynikající kontakty společnosti Gabriel – Chemie Bohemia s Univerzitou Pardubice. V těchto dnech se v tomto provozu začíná realizovat projekt financovaný ze společného výzkumného grantu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.7.

„Bezpečně na prázdniny“ s Policií ČR

Na dalším stanovišti připraveným společností Tepvos s.r.o. Ústí nad Orlicí si děti osvojily jízdu zručnosti na koloběžkách a za bezchybné projetí dráhy mezi kužely dostaly sladkou odměnu nebo balonek. Místní organizace Českého červeného kříže dětem zprostředkovala praktickou ukázku dýchání z úst do úst a techniky ošetření zranění, které by mohly o letních prázdninách v případě potřeby využít. Za zájem a šikovnost dostaly od zdravotníků reflexní pásky. V odpoledních hodinách mezi nás přišel i maskot známé firmy vyrábějící mražené pochoutky a všem návštěvníkům rozdával jahodové nanuky.

Společnost celý článek
8.3.

V kojeneckých vodách Horský pramen byl toluen

S ohledem na vážnost zjištění však také bylo pozastaveno uvádění do oběhu všech ostatních šarží.

Společnost celý článek
16.2.

Mladí lidovci se pustili do Krause

Nejhorší nemocí moderátora je neznalost. ,,Rádi bychom z ní pana Krause vyléčili,“ uzavírá s úsměvem předseda Jurčík.

Společnost celý článek
4.11.

V celé republice funguje jediná škola vzdělávající včelaře.

Vybavení školy, ve které se vzdělává v dálkovém studiu 201 žáků, odpovídá malým a středním chovům včelstev. Aby mohla zřídit velkochov včel, je třeba vystavět nový objekt. „Osobně kvituji záměr školy na výstavbu nového objektu s technologiemi pro velkochovy, které mohou čítat až 500 včelstev. Tento objekt by měl stát asi 12 milionů korun a budeme společně hledat cesty tak, jak by škola mohla využít finanční prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu či Operačního program Výzkum, vývoj a vzdělávání,“ konstatoval Martin Netolický.

Společnost celý článek
22.1.

Chrudimsko – Hlinecko se představí na Tourism Expo 2009

Pozadí za expozicí v sobě ukrývá oblohu, na které dominuje jedenáct hvězd.

Společnost celý článek
5.11.

Na jihoamerickou cestu Václava Havla zavzpomíná v Pardubickém pirátském centru fotograf Pavel Šmíd

Ve čtvrtek 7. listopadu 2019 zavítá do Pardubického pirátského centra ParduPiCe fotograf a žurnalista Pavel Šmíd. V roce 1996 navštívil s Václavem Havlem a jeho týmem čtyři jihoamerické země:Argentinu, Brazílii, Uruguay, Chile a Velikonoční ostrovy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting