Zářijové Listování ve znamení legendárního cestopisu

4.9.

Zářijové Listování ve znamení legendárního cestopisu

LiStOVáNí vyjímá z pestrobarevné žánrové palety jednu výjimku – cestopis. Jeho autory jsou opravdové legendy, Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka. Na poličském divadelním jevišti budou 10. září listovat knihou Pavel Oubram a Tomáš Drápela.

Popasovat se s knihami, které více než po padesáti letech upravil nedávný jubilant, Miroslav Zikmund, je opravdová výzva. LiStOVáNí tuto výzvu přijalo! A jak už to s LiStOVáNím bývá, dá se s ním očekávat spousta legrace a pouze to nejlepší z cest Hanzelky a Zikmunda.  Legenda Z+H v českém cestopisu nikdy nepomine. 

LiStOVáNí je divadelní představení s knihou v ruce, zvláštní druh scénického čtení, který poutavou formou předkládá divákům zcela nový zážitek z četby. Svým pojetím si klade za cíl posluchače knihou oslovit a probudit zájem o čtení. Za mimořádný přínos v oblasti propagace čtenářství získalo LiStOVáNí cenu Nadace Český literární fond.

„Návštěvníci se tentokrát mohou těšit na cestopisné Listování v podání Pavla Oubrama a Tomáše Drápely,“ uvedla za organizátory z poličské knihovny Klára Kašparová. Scénické čtení Legendy Z + H proběhne ve středu 10. září ve 20.00 hodin v poličském Divadelním klubu. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v poličské knihovně na oddělení pro dospělé. Více informací na www.knihovna.policka.org.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.10.

Jaroslav Runštuk obdržel Řád svatého Ambrože

Jaroslav Runštuk pracuje v gastronomii více než padesát let.

Společnost celý článek
4.5.

Horská služba získá od kraje 500 tisíc korun na zlepšení technického vybavení

Poslední velkou investicí kraje byla dotace na stavbu nové stanice v Čenkovicích v hodnotě 500 tisíc korun a nákup terénní čtyřkolky o stejné hodnotě.

Společnost celý článek
30.12.

Některé obchody už přijímají zpět dárky

Podle některých prodejců lze už nyní zboží vrátit zpět do obchodu.

Společnost celý článek
10.6.

Radní schvalovali dotace ve výši 1,37 milionů

Restaurátoři nyní musí zachránit historicky hodnotné části fasády včetně fragmentů erbů a renesančních sgrafitových psaníček.

Společnost celý článek
13.7.

Ve městě jsou nově další čtyři kontejnery na textil pro Charitu

Vedení Charity velmi těší, že lidé použité a dále využitelné šatstvo nevyhazují do komunálního odpadu, ale věnují ho potřebným, resp. pro účely sociálního šatníku. „Chtěla bych všem, kteří nám do červených kontejnerů přispívají vyřazeným textilem, velmi poděkovat.

Společnost celý článek
6.12.

Línek bude opětovně lídrem Koalice pro Pardubický kraj

Za hlavní trumf považuje lídr Roman Línek právě fakt, že za ni bude kandidovat řada starostů velkých měst i menších obcí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting