Zastavení sedmé: Ivo Toman v Moravské Třebové

11.6.

Zastavení sedmé: Ivo Toman v Moravské Třebové

Zastavení sedmé: Ivo Toman v Moravské Třebové

Do jednoho z nejvzdálenějších „koutů“ Pardubického kraje zavítal hejtman Ivo Toman. Při svých cestách po obcích s rozšířenou působností navštívil v pondělí 9. června Moravskou Třebovou. Setkal se zde se starostou města Josefem Ošťádalem i dalšími členy rady a v závěru svého programu pozdravil i místní zastupitele. „Z Moravské Třebové odjíždím s dobrým pocitem. Toto město bohužel patřilo k oblastem, které se potýkaly s velkou nezaměstnaností a s nezájmem turistů. Návštěva v Moravské Třebové mě ale přesvědčila, že tomu tak už dávno není,“ uvedl Ivo Toman. „Velmi mne potěšila informace, že nezaměstnanost tu z loňských 11 procent klesla na přibližně 9, že se tu rozjíždí průmyslová zóna a největší zaměstnavatel REHAU chce i nadále rozšiřovat výrobu a velmi mne překvapilo a potěšilo zjištění, že například návštěvnost místního zámku vzrostla z nějakých 2 tisíc návštěvníků na úžasných 20 tisíc za rok,“ chválil hejtman Toman. Jeho program začal ráno na místní radnici, kde se starostou a místostarosty hovořil o prioritách města a odpovídal na dotazy místní samosprávy. Tu zajímala především aktuální situace s realizací rychlostních silnic R35 a R43. Řeč byla i o evropských finančních zdrojích. Město předkládá do operačních programů například projekt z oblasti cestovního ruchu, kdy chce v okolí vybudovat takzvané důlní stezky s vyhlídkami, uvažují o kanalizaci příměstských částí a do Regionálního operačního programu předkládají projekt na dokončení zimního stadionu. „Sportovní areál s koupalištěm, tenisovými kurty, fotbalovým hřištěm a zimním stadionem jsem navštívil. Je to příjemná lokalita s moderním prostředím a je pravda, že dostavba východní tribuny stadionu je zkrátka potřeba. Ledová plocha je zastřešená, ale bohužel ze tří stran otevřená. Pardubickému kraji se říká „malá Kanada“ a Moravskotřebovští by tuto přezdívku mohli ještě utvrdit, pokud by se jim záměr podařil,“ dodal Toman. V alchymistické laboratoři se pak pokusil oživit golema a snažil se proniknout do tajů středověké a renesanční chemie. Odvezl si odsud i dárek – elixír zdraví a síly.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.12.

Prohlášení primátora Martina Charváta

Prostřednictvím svojí kanceláře jsem požádal šéfredaktorku pardubické redakce, jestli by mohla prověřit, jakým způsobem pardubická redakce přišla k mým citacím.

Společnost celý článek
7.11.

Den zdraví přinesl tucet nových dárců krve a nabídl užitečné informace o prevenci

Co dělat, když chci skončit s kouřením? Je moje pigmentové znaménko v pořádku? Jak se stravovat, abych žil zdravě? Tyto a spousta dalších otázek v průběhu dnešního dne přivedly řadu lidí do Pardubické nemocnice. A dostali na ně i odpovědi. Pro veřejnost se zde konal Den zdraví, který nabídl řadu preventivních vyšetření a poraden.

Společnost celý článek
12.6.

Pardubická nemocnice chystá svůj den a nabídne i filmovou tečku

Pro návštěvníky bude opět připravena Karta zdraví s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR, na níž mohou sbírat razítka za absolvovaná vyšetření či návštěvy poraden v rámci této akce. Každý, kdo nasbírá alespoň tři razítka, bude zařazen do slosování o věcné ceny – třeba poukazy na lázeňskou proceduru nebo balíčky z lékárny. Losování proběhne večer před filmovou projekcí.

Společnost celý článek
26.4.

Projekt Český Majáles poprvé v Pardubicích

Letos se i Pardubičtí mohou těšit na bohatý kulturní a hudební program v rámci majálesových oslav.

Společnost celý článek
16.12.

Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

Jejich městem budou stále projíždět veškeré kamiony na trase mezi Prahou a polskými hranicemi.

Společnost celý článek
22.2.

Zkontrolujte si platnost svých řidičských průkazů

Pokud řidiči tuto zákonnou povinnost promeškají a budou řídit s řidičským průkazem, kterému vypršela platnost, vystavují se riziku pokuty za řízení bez platného řidičského průkazu. Za tento přestupek hrozí řidiči pokuta na místě do dvou tisíc korun, v případě správního řízení až 2 500 korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting