Zastavení sedmé: Ivo Toman v Moravské Třebové

11.6.

Zastavení sedmé: Ivo Toman v Moravské Třebové

Zastavení sedmé: Ivo Toman v Moravské Třebové

Do jednoho z nejvzdálenějších „koutů“ Pardubického kraje zavítal hejtman Ivo Toman. Při svých cestách po obcích s rozšířenou působností navštívil v pondělí 9. června Moravskou Třebovou. Setkal se zde se starostou města Josefem Ošťádalem i dalšími členy rady a v závěru svého programu pozdravil i místní zastupitele. „Z Moravské Třebové odjíždím s dobrým pocitem. Toto město bohužel patřilo k oblastem, které se potýkaly s velkou nezaměstnaností a s nezájmem turistů. Návštěva v Moravské Třebové mě ale přesvědčila, že tomu tak už dávno není,“ uvedl Ivo Toman. „Velmi mne potěšila informace, že nezaměstnanost tu z loňských 11 procent klesla na přibližně 9, že se tu rozjíždí průmyslová zóna a největší zaměstnavatel REHAU chce i nadále rozšiřovat výrobu a velmi mne překvapilo a potěšilo zjištění, že například návštěvnost místního zámku vzrostla z nějakých 2 tisíc návštěvníků na úžasných 20 tisíc za rok,“ chválil hejtman Toman. Jeho program začal ráno na místní radnici, kde se starostou a místostarosty hovořil o prioritách města a odpovídal na dotazy místní samosprávy. Tu zajímala především aktuální situace s realizací rychlostních silnic R35 a R43. Řeč byla i o evropských finančních zdrojích. Město předkládá do operačních programů například projekt z oblasti cestovního ruchu, kdy chce v okolí vybudovat takzvané důlní stezky s vyhlídkami, uvažují o kanalizaci příměstských částí a do Regionálního operačního programu předkládají projekt na dokončení zimního stadionu. „Sportovní areál s koupalištěm, tenisovými kurty, fotbalovým hřištěm a zimním stadionem jsem navštívil. Je to příjemná lokalita s moderním prostředím a je pravda, že dostavba východní tribuny stadionu je zkrátka potřeba. Ledová plocha je zastřešená, ale bohužel ze tří stran otevřená. Pardubickému kraji se říká „malá Kanada“ a Moravskotřebovští by tuto přezdívku mohli ještě utvrdit, pokud by se jim záměr podařil,“ dodal Toman. V alchymistické laboratoři se pak pokusil oživit golema a snažil se proniknout do tajů středověké a renesanční chemie. Odvezl si odsud i dárek – elixír zdraví a síly.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.9.

Dnes spadne letadlo

Nehrajeme si na nějaké dobrodruhy toužící po adrenalinových zážitcích.

Společnost celý článek
30.12.

Některé obchody už přijímají zpět dárky

Podle některých prodejců lze už nyní zboží vrátit zpět do obchodu.

Společnost celý článek
1.12.

Nejlépe se žije v Praze. Pardubický kraj poskočil na stříbrnou příčku

V Praze se žije jedna báseň a na své si zde přijdou všichni. I z toho důvodu se hlavní město opět stalo nejlepším místem pro život v České republice. Praha uspokojí skoro všechny. Od studentů vysokých škol až po milovníky kultury a společenského života.

Společnost celý článek
12.8.

Těžká doba na farní zahradě

Významnou roli v celém večeru sehrál poslanec Pavel Severa, který "vypomáhal" jako číšník.

Společnost celý článek
31.7.

Igor Brezovar se tentokrát vydal na cestu do Poličky

Igor si nejvíce zamiloval Afriku, do které by se rád ještě někdy podíval, stejně tak do vysněné Indie. Nikdy by však už nechtěl do Mauretánie. Během cest pracoval na pumpách. V Indii dokonce vyžil měsíc se 4 dolary. „S milióny celý svět neprocestuješ, s otevřeným srdcem ano,“ rozhovořil se Igor. V Americe si dokonce vydělal povídáním o svém cestování, podařilo se mu tak vydělat peníze na Latinskou Ameriku.

Společnost celý článek
17.10.

Karolína Peake navštívila Pardubický kraj

Ředitel Krajského úřadu připomenul Karolíně Peake dopady navrhované novely zákona o účetnictví.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting