Zastavte výdaje za energie

10.7.

Zastavte výdaje za energie

Společnost Knauf Insulation, specialista na stavební izolace, spustila ojedinělý celostátní projekt zaměřený na zvýšení informovanosti obyvatel v otázkách úspor energií. Hlavní důraz klade osvěta na úspory peněz za energie v budovách, kde se spotřebuje 40 % veškeré energie a to zejména na vytápění a klimatizaci. Od dubna do září mohou obyvatelé deseti měst v celé České republice potkávat na ulicích informační „energetické hlídky“. Ve čtvrtek 10. a v pátek 11. července budou k potkání v ulicích města Pardubice. Cílem tohoto projektu firmy Knauf Insulation je zvýšit zájem obyvatel města Pardubice o důležité téma úspor energie. Energetické hlídky, studenti převlečení v kostýmech „strážných“, budou informovat obyvatele města i o některých novinkách, které se v oblasti energetických úspor připravují. Jedná se zejména o energetické štítkování budov, které by mělo vstoupit v platnost již od 1. 1. 2009. Hlídky budou také zjišťovat současnou úroveň informovanosti v otázkách úspor za energie u obyvatel formou dotazníků. Energetické hlídky budou také asistovat na doprovodných seminářích, které bude společnost Knauf Insulation pořádat pro obchodní partnery a media. Velká pozornost bude věnována energetickému štítkování budov, na kterém se firma aktivně podílí. Seminář v Pardubicích se bude konat ve čtvrtek 10. července v hotelu Labe na Masarykově náměstí 2633 od 11 do 12 hodin. O nové vyhlášce stanovující povinnost energetického štítkování budov (EPBD) bude hovořit Ing. Petr Horák, Ph.D. z Ústavu technických zařízení budov VUT v Brně. Společnost Knauf Insulation představí regionální obchodně-technický zástupce pan Petr Vozák. První den se bude od 11 – 12 hodin konat seminář pro místní media a obchodní partnery. Následující den bude od 13 hodin na náměstí otevřen infostánek, kde bude energetická hlídka, která bude nabízet dotazník, po jehož vyplnění každý dostane dárek a může se zapojit do soutěže o 10x 10 000 Kč. , např. nedostatečnou izolací střech a zdí. Lidé od energetických hlídek dostanou informace o tom, že zateplením ušetří své peníze za energie a že se jim náklady na izolaci, nejčastěji do 2 – 3 let, vrátí. Dozvědí se také, že nedostatečné zateplení způsobuje v Evropě denně zbytečnou spotřebu 3,3 milionů tun ropného ekvivalentu, a že proto vypouštíme do ovzduší o 460 miliónů tun CO2 více. Detailní informace o projektu jsou dostupné na webových stránkách www.knaufinsulation.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.11.

ČOI kontrolovala vlaková nádraží

Mezi další porušení patřilo nevydání (na žádost spotřebitele) dokladu o zakoupení výrobků se všemi stanovenými náležitostmi.

Společnost celý článek
5.3.

Systém vratných kelímků na kávu Otoč kelímek funguje nově i v Pardubicích

První český systém vratných kelímků se opět rozšiřuje. Původně olomoucký projekt mohou lidé nově využívat také v Pardubicích. Město se tak připojí k Praze, Brnu, Ostravě, Hradci Králové, Jihlavě a řadě dalších míst, kde systém od loňského roku funguje.

Společnost celý článek
28.2.

Krajští zastupitelé přidělovali peníze dobrovolným hasičům

Před čtyřmi lety kraj mohl rozdělovat o téměř dva miliony více.

Společnost celý článek
10.5.

Festival zdraví v Paláci Pardubice

Dvoudenní Festival zdraví nabídne bohatý program zaměřený na zdravou stravu a péči o tělo, ale i na sportovní aktivity. Díky zapojení obchodů si budete moci vybrat z bio potravin značek DM Bio, Mixit a dalších. Manufaktura pro vás připravila možnost namíchat si vlastní tělový olej. Také se dozvíte, jak si můžete vyrobit zdravé pochoutky v pohodlí domova!

Společnost celý článek
21.4.

V rámci Dne Země debatovali odborníci o ekologii

Na nutnost třídění biologického odpadu upozornil radní Pardubického kraje pro zemědělství a venkov Václav Kroutil:

Společnost celý článek
17.9.

Ocenění policistů našeho kraje

prap. Zamazal, plk. Pochobradský, ppor. Shejbal Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil i ředitel našeho krajského ředitelství policie plk.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting