Zastavte výdaje za energie

10.7.

Zastavte výdaje za energie

Společnost Knauf Insulation, specialista na stavební izolace, spustila ojedinělý celostátní projekt zaměřený na zvýšení informovanosti obyvatel v otázkách úspor energií. Hlavní důraz klade osvěta na úspory peněz za energie v budovách, kde se spotřebuje 40 % veškeré energie a to zejména na vytápění a klimatizaci. Od dubna do září mohou obyvatelé deseti měst v celé České republice potkávat na ulicích informační „energetické hlídky“. Ve čtvrtek 10. a v pátek 11. července budou k potkání v ulicích města Pardubice. Cílem tohoto projektu firmy Knauf Insulation je zvýšit zájem obyvatel města Pardubice o důležité téma úspor energie. Energetické hlídky, studenti převlečení v kostýmech „strážných“, budou informovat obyvatele města i o některých novinkách, které se v oblasti energetických úspor připravují. Jedná se zejména o energetické štítkování budov, které by mělo vstoupit v platnost již od 1. 1. 2009. Hlídky budou také zjišťovat současnou úroveň informovanosti v otázkách úspor za energie u obyvatel formou dotazníků. Energetické hlídky budou také asistovat na doprovodných seminářích, které bude společnost Knauf Insulation pořádat pro obchodní partnery a media. Velká pozornost bude věnována energetickému štítkování budov, na kterém se firma aktivně podílí. Seminář v Pardubicích se bude konat ve čtvrtek 10. července v hotelu Labe na Masarykově náměstí 2633 od 11 do 12 hodin. O nové vyhlášce stanovující povinnost energetického štítkování budov (EPBD) bude hovořit Ing. Petr Horák, Ph.D. z Ústavu technických zařízení budov VUT v Brně. Společnost Knauf Insulation představí regionální obchodně-technický zástupce pan Petr Vozák. První den se bude od 11 – 12 hodin konat seminář pro místní media a obchodní partnery. Následující den bude od 13 hodin na náměstí otevřen infostánek, kde bude energetická hlídka, která bude nabízet dotazník, po jehož vyplnění každý dostane dárek a může se zapojit do soutěže o 10x 10 000 Kč. , např. nedostatečnou izolací střech a zdí. Lidé od energetických hlídek dostanou informace o tom, že zateplením ušetří své peníze za energie a že se jim náklady na izolaci, nejčastěji do 2 – 3 let, vrátí. Dozvědí se také, že nedostatečné zateplení způsobuje v Evropě denně zbytečnou spotřebu 3,3 milionů tun ropného ekvivalentu, a že proto vypouštíme do ovzduší o 460 miliónů tun CO2 více. Detailní informace o projektu jsou dostupné na webových stránkách www.knaufinsulation.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.8.

Vlak štěstí a naděje přivezl dětem přes půl milionu korun

Až do včerejšího dne se vydražilo 757 obrázků za více než půl milionu korun. Jen letos našlo své nové majitele 513 kreseb.

Společnost celý článek
14.9.

Cestáři trénovali na zimu

Jízdy zručnosti, neoficiálně nazývané jako „silniční rodeo“, mají svoji tradici ve skandinávských zemích nebo třeba v USA. V České republice je nejdéle pořádají na Vysočině (10 let) a Jihomoravském kraji (12 let). Cílem soutěže je prověřit řidiče vozidla zimní údržby a jejich schopnosti. „Je skoro už národním sportem kritizovat práci silničářů a říkat, že je zase zima překvapila.

Společnost celý článek
31.5.

Středoškoláci putovali s pardubickým Cimrmanem

Vítězná dvojice Lucie Klímová a Dominik Müller z Gymnázia Mozartova získala zájezd do adventní Budapešti.

Společnost celý článek
8.6.

Záložka Víte, jak chutná Baracuda nebo krokodýl? Na BOSCH FRESH FESTIVALU to zjistíte!

Tento styl zážitkové gastronomie pracuje s exotickými, ne příliš dostupnými typy mas a ingrediencí, které si v klasické restauraci běžně neobjednáte. V minulých letech se návštěvníci Bosch Fresh festivalu mohli setkat s úpravou medvěda, krajty nebo žáby a i letos bude menu velmi rozmanité.

Společnost celý článek
16.11.

Obcí Orel bezpečněji

Pardubický kraj slavnostně otevřel zmodernizovaný průtah obcí. Kraj za tuto investici zaplatil zhruba 10 a půl milionu korun.

Společnost celý článek
24.11.

Festival práce, charitativní trhy, curling i Loterie desetiletí – víkend v OC Futurum bude pro všechny generace

V pátek od 16:30 do 18:00 hodin budou před OC Futurum paralelně probíhat Adventní trhy ZŠ Sion, kde budou žáci prodávat své výrobky a výtvory. Letos jsou tematicky napojené na Rakousko a jeho kulturu. Výtěžek bude následně věnován na podporu dítěte adoptovaného na dálku školou Sion. Doprovodný program bude v režii dětí z různých uměleckých kroužků DDM Nová generace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting