Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu

5.2.

Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu

Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu

Pardubický kraj bude mít své oficiální zastoupení v Bruselu. Rozhodla o tom Rada Pardubického kraje na svém 46. jednání. Vyústily tím dlouhodobé aktivity Pardubického kraje směrem k Evropské unii, které započaly již v roce 2001 využíváním tzv. předstupních fondů EU. „V lednu letošního roku odstartovalo nové plánovací období Evropské unie, v jehož rámci bude Česká republika předsedat Radě EU, a to v prvním pololetí roku 2009. V této souvislosti Ministerstvo zahraničních věcí ČR rozšiřuje v Bruselu Stálé zastoupení ČR při Evropských společenstvích v Bruselu a v jeho rámci nabízí krajům a vybraným českým agenturám a institucím prostory v Czech Pointu (Český dům). Pardubický kraj tuto nabídku přijal a své zastoupení v Bruselu otevře už v září 2007,“ řekl vicehejtman Roman Línek. Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu bude především navazovat a udržovat spolupráci s institucemi Evropské unie a dalšími pro ni významnými organizacemi, Českou republikou i Pardubickým krajem. Bude také vyhledávat příležitosti pro Pardubický kraj, podporovat jeho iniciativy a posilovat postavení Pardubického kraje na evropské scéně. Mělo by pomáhat kraji a jeho klíčovým institucím v přístupu k programům finanční podpory EU, ale také poskytovat zázemí představitelům kraje a dalších institucí při jejich jednáních v Bruselu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.11.

Do mateřské školy docházejí spolu s učitelkami i babičky

Budujeme vzájemný vztah, který je již nyní pro většinu dětí málo dostupný, protože vícegenerační rodiny nejsou v naší společnosti běžné. Ze spolupráce si bereme plné hrnečky radosti do dalšího života,“ řekla ředitelka MŠ Veronika Svatošová.

Společnost celý článek
16.3.

Opravy pardubických silnic začínají

Opravy místních komunikací budou probíhat za provozu a vyžádají si určitá omezení v dopravě.

Společnost celý článek
18.4.

EUROVIA CS zahajuje archeologický průzkum na trase D35

„Terénní část záchranného archeologického výzkumu začne v druhé polovině dubna a měla by trvat do července 2018, zpracování pak do roku 2021,“ oznámila Kristýna Bulvová, vedoucí archeologického oddělení Východočeského muzea v Pardubicích (VČM), které na výzkumu spolupracuje jako odborný konzultant. „O velikonočním prodlouženém víkendu zahájíme na vytipovaných lokalitách trasy velké detektorové průzkumy, na místě bude najednou až 40 pracovníků s detektory. Přednostně prozkoumáme místa velkých plošných skrývek, o kterých víme, že je tam zvýšená koncentrace kovových artefaktů v ornici,“ upřesnila Bulvová.

Společnost celý článek
10.7.

V Hradci Králové se zrodila historická dohoda o dodávkách tepla

„Obě strany chtějí udělat maximum pro to, aby byla současná unikátní soustava zásobování teplem zachována a nemuselo docházet k nucenému nárůstu cen tepelné energie ze soustavy,“ prozrazuje jeden z důležitých argumentů pro spolupráci ředitel Jiří Seidler.

Společnost celý článek
27.12.

Hasiči SŽDC Česká Třebová ze směny A a B likvidovali několik popadaných stromů a větví na Štědrý den

První ranní výjezd směny B byl v čase 7:04 s vozem RZA Nissan Patrol v počtu 1+1 do České Třebové.

Společnost celý článek
24.1.

Část silnice na Andrlův chlum dostane nový povrch. Budování centrálního příjmu pokračuje

Hejtman Pardubického kraje v rámci pátečního výjezdu na Orlickoústecko jednal s vedením Ústí nad Orlicí, které i po podzimních komunálních volbách vede nadále jako starosta Petr Hájek. Jedním z témat jednání byla oprava silnice vedoucí na Andrlův chlum, která je mimo jiné využívána v rámci tradičního závodu Ústecká 21

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting