Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu

5.2.

Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu

Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu

Pardubický kraj bude mít své oficiální zastoupení v Bruselu. Rozhodla o tom Rada Pardubického kraje na svém 46. jednání. Vyústily tím dlouhodobé aktivity Pardubického kraje směrem k Evropské unii, které započaly již v roce 2001 využíváním tzv. předstupních fondů EU. „V lednu letošního roku odstartovalo nové plánovací období Evropské unie, v jehož rámci bude Česká republika předsedat Radě EU, a to v prvním pololetí roku 2009. V této souvislosti Ministerstvo zahraničních věcí ČR rozšiřuje v Bruselu Stálé zastoupení ČR při Evropských společenstvích v Bruselu a v jeho rámci nabízí krajům a vybraným českým agenturám a institucím prostory v Czech Pointu (Český dům). Pardubický kraj tuto nabídku přijal a své zastoupení v Bruselu otevře už v září 2007,“ řekl vicehejtman Roman Línek. Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu bude především navazovat a udržovat spolupráci s institucemi Evropské unie a dalšími pro ni významnými organizacemi, Českou republikou i Pardubickým krajem. Bude také vyhledávat příležitosti pro Pardubický kraj, podporovat jeho iniciativy a posilovat postavení Pardubického kraje na evropské scéně. Mělo by pomáhat kraji a jeho klíčovým institucím v přístupu k programům finanční podpory EU, ale také poskytovat zázemí představitelům kraje a dalších institucí při jejich jednáních v Bruselu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Budoucnost patří železnici, a to nejen v České Třebové

Česká Třebová - Sdružení železničních nákladních dopravců ŽESNAD.CZ, z.s. ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty a Vyšší odbornou školou a střední školou technickou v České Třebové uspořádali v pátek interaktivní prezentační akci, jejímž cílem je seznámit studenty a širokou veřejnost nejen s fungováním této střední školy, ale také českou železnici v 21. století. Pro veřejnost bude akce přístupná také v sobotu.

Společnost celý článek
1.9.

Mladí Ukrajinci se na Pastvinách učí česky

Program edukačního pobytu byl zaměřen na výuku českého jazyka, seznámení s českou historií a kulturou.

Společnost celý článek
14.4.

Den pardubického kraje oživí Komenského námestí a Zámek

Po celý den se bude promítat v sále Jana Kašpara. Ke zhlédnutí budou medailonky oceněných osobností, různé zajímavosti z kraje, ale také hraný film Obchodníci, který se v loňském roce natáčel v Pardubickém kraji. V předsálí pak bude k vidění výstava velkoformátových fotografií s názvem Po stopách moderní architektury Pardubického kraje.

Společnost celý článek
20.8.

Pardubická Šmidlátka sklidila ve Švédsku aplaus

Povídání s Ivou Dostálovou a Zuzanou Kmoníčkovou o putování pardubického folklórního souboru Šmidlátka se spacáky a karimatkami Švédskem a o jejich vydařeném muzicírování ve městě Umea, letošním evropském městě kultury.

Společnost celý článek
16.12.

Tepelné hospodářství Hradec Králové podalo podnět k ERÚ

Dne 13. prosince 2013 proběhlo zasedání představenstva městské společnosti THHK, které schválilo návrh na okamžité podání žádosti k přezkoumání na Energetický regulační úřad (ERÚ) a následně na Úřad pro hospodářskou soutěž (ÚHOS).

Společnost celý článek
30.1.

Tahouni mají nového člena, vlastní web a tříleté financování

„Z dotačního programu „Pardubičtí tahouni“ jsou podporovány pouze jednorázové akce, které mají více jak 10letou tradici nebo jsou duševním vlastnictvím města a staly se stěžejními pilíři městské kultury a sportu, napomáhají městu budovat silnou a vyhledávanou značku v národním i mezinárodním měřítku, mají nezastupitelný podíl v oblasti turismu a zvyšování atraktivity našeho města pro tuzemské i zahraniční turisty,“ řekl pardubický primátor Martin Charvát.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting