Zástupci informačních center řešili spolupráci i bezbariérovost

9.11.

Zástupci informačních center řešili spolupráci i bezbariérovost

 Setkání turistických informačních center (TIC) Pardubického a Královéhradeckého kraje se konalo 4. listopadu v Broumovském klášteře. Program byl tentokrát zaměřen i na plánovanou budoucí kooperaci mezi kraji v oblasti propagace, která bude stvrzena podpisem memoranda o spolupráci v oblasti cestovního ruchu. „Spolupráci bychom chtěli zahájit společnou prezentací obou krajů na veletrzích pod značkou Východní Čechy a následovat bude vydání společných turistických novin,“ informoval radní René Živný.
 
Program zahájila prezentace Cykloturistika v Královéhradeckém kraji, ve které byl zdůrazněn význam nadnárodního cykloproduktu Labské stezky pro oba kraje. Stejně tak pro oba regiony je důležité i letiště Pardubice, jehož potenciál pro rozvoj cestovního ruchu do budoucnosti prezentovala ředitelka Hana Šmejkalová. Statistiky v oblasti cestovního ruchu zaměřené na příjmy a výdaje z pohledu veřejných rozpočtů představil Ondřej Špaček z KMPG.
 
Důležitým bodem programu bylo také téma bezbariérového cestovního ruchu a prezentace Lucie Jelínkové z Autokempu Buňkov, bezbariérového ubytování s nejvyšší kapacitou v obou krajích. „Vážím si nelehké práce a osobního přístupu všech, kteří umožňují a usnadňují cestování handicapovaným,“ sdělil radní Pardubického kraje René Živný, který zároveň přislíbil Autokempu Buňkov finanční podporu na zakoupení mechanického vozíku MLOK určeného pro rekreační využití hendikepovaných.
 
Praktické zkušenosti a příklady dobré praxe si účastníci prohloubili v rámci několika odpoledních workshopů zaměřených na zákazníka, sociální sítě, questing a také kvalitu nabízených služeb TIC.
 
Závěr programu patřil prohlídce unikátních revitalizovaných prostor Broumovského kláštera včetně návštěvy mnišských cel. V současné době je již nevyužívá řád benediktinů a lze je využít jako hotelový pokoj.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.1.

Pohárové kolo České republiky v jízdě na veslařských trenažérech (ERGOREGATA) již tuto sobotu na Univerzitě Pardubice

Závod se pojede na dvanácti závodních strojích Concept 2 a to v délce 2 000 m pro všechny kategorie. Ergoregaty se zúčastní okolo 200 registrovaných závodníků z celé České republiky, a to ve 13 kategoriích: zdravotně hendikepovaní, žákyně, žáci, dorostenky, dorostenci, juniorky, junioři, ženy lehké váhy, muži lehké váhy, ženy, muži, ženy masters a muži masters.

Společnost celý článek
25.11.

Mast „Psí sádlo“ nemá se psy nic společného

„Psí sádlo“ od doktora Weisse to je jako s instalatéry oblíbeným tmelem zvaným „medvědí ho…“,

Společnost celý článek
14.11.

Basketbalisté čtou dětem

Projekt Čti s Beksou je pro letošní školní rok naplněn. Do projektu se přihlásilo 13 tříd ze 4 základních škol (Základní škola Pardubice-Polabiny 3; Základní škola Pardubice – Studánka; ZŠ Pardubice, Josefa Ressla; ZŠ a MŠ Pardubičky). „Máme upřímnou radost, že nový projekt ‚Čti s Beksou‘ oslovil třídní učitele již v prémiovém ročníku. Patrony tohoto projektu jsou ti nejvyšší hráči z našich řad: podkošoví hráči Radek Nečas, Kamil Švrdlík a Ondřej Kohout," oznámil René Peška, PR manažer pardubického basketbalového klubu.

Společnost celý článek
31.1.

Jak dál s halou v České Třebové? Kraj by měl do 14 dní znát nezávislý posudek na řešení rekonstrukce

„I přesto, že prozatím naši zástupci, ani zhotovitel stavby nemohou pracovat přímo na místě, jelikož až do středy by zde měly probíhat policejní práce týkající se vyzvednutí spadlých vazníků, tak nadále řešíme, jaký bude další osud haly,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že již ve čtvrtek by se měl na místě uskutečnit kontrolní den za účasti všech zainteresovaných subjektů.

Společnost celý článek
24.10.

Pardubice oslaví 28. říjen na zrekonstruovaném náměstí

Výročí vzniku Československa bude letos v Pardubicích dvojnásob slavnostní.

Společnost celý článek
13.3.

On-line rozhovor s hejtmanem Tomanem

Dotazy je možné pokládat prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.pardubickykraj.cz už od 10. hodiny dopolední.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting