Zástupci informačních center řešili spolupráci i bezbariérovost

9.11.

Zástupci informačních center řešili spolupráci i bezbariérovost

 Setkání turistických informačních center (TIC) Pardubického a Královéhradeckého kraje se konalo 4. listopadu v Broumovském klášteře. Program byl tentokrát zaměřen i na plánovanou budoucí kooperaci mezi kraji v oblasti propagace, která bude stvrzena podpisem memoranda o spolupráci v oblasti cestovního ruchu. „Spolupráci bychom chtěli zahájit společnou prezentací obou krajů na veletrzích pod značkou Východní Čechy a následovat bude vydání společných turistických novin,“ informoval radní René Živný.
 
Program zahájila prezentace Cykloturistika v Královéhradeckém kraji, ve které byl zdůrazněn význam nadnárodního cykloproduktu Labské stezky pro oba kraje. Stejně tak pro oba regiony je důležité i letiště Pardubice, jehož potenciál pro rozvoj cestovního ruchu do budoucnosti prezentovala ředitelka Hana Šmejkalová. Statistiky v oblasti cestovního ruchu zaměřené na příjmy a výdaje z pohledu veřejných rozpočtů představil Ondřej Špaček z KMPG.
 
Důležitým bodem programu bylo také téma bezbariérového cestovního ruchu a prezentace Lucie Jelínkové z Autokempu Buňkov, bezbariérového ubytování s nejvyšší kapacitou v obou krajích. „Vážím si nelehké práce a osobního přístupu všech, kteří umožňují a usnadňují cestování handicapovaným,“ sdělil radní Pardubického kraje René Živný, který zároveň přislíbil Autokempu Buňkov finanční podporu na zakoupení mechanického vozíku MLOK určeného pro rekreační využití hendikepovaných.
 
Praktické zkušenosti a příklady dobré praxe si účastníci prohloubili v rámci několika odpoledních workshopů zaměřených na zákazníka, sociální sítě, questing a také kvalitu nabízených služeb TIC.
 
Závěr programu patřil prohlídce unikátních revitalizovaných prostor Broumovského kláštera včetně návštěvy mnišských cel. V současné době je již nevyužívá řád benediktinů a lze je využít jako hotelový pokoj.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.6.

Pardubice přivítaly účastníky afghánské mise

Vojákům za perfektně odvedenou práci přijel kromě vrcholných představitelů armády poděkovat i ministr obrany Martin Barták.

Společnost celý článek
21.8.

Muž utonul

V sobotu 18. srpna kolem poledne si šel na slepém rameni Labe v Rosicích nad Labem zaplavat 38-letý muž.

Společnost celý článek
2.3.

Petičníci z ČSSD: Deml se před námi schoval!

Ve čtvrtek chtěli organizátoři petice proti zrušení lávky u Tesca předat archy s 6700 podpisy primátoru Demlovi. Marně.

Společnost celý článek
11.4.

Dvěma mužům cizí státní příslušnosti hrozí až 10 let pobytu ve vězení.

Tito muži měli v březnu kolem jedné hodiny ranní poblíž herny v Pardubicích přepadnout 50letého muže a odcizit mu mobilní telefon a peněženku s doklady i finanční hotovostí. Při přepadení měli použít násilí a způsobit okradenému muži drobné povrchové zranění.

Společnost celý článek
25.1.

Děkuji vám, že nejste lhostejní

Událost opět ukázala, že všechny jeho složky v našem kraji dokáží společně velmi dobře komunikovat a spolupracovat

Společnost celý článek
5.8.

Zámek známý neznámý. Jaká tajemství skrývá?

Muzeum bude mít v tento den také speciální otevírací dobu – veškeré prostory budou přístupny až do 20.00 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting