Zástupci kraje jednali v Prešově o další spolupráci

2.4.

Zástupci kraje jednali v Prešově o další spolupráci

Spolupráce Pardubického kraje s Prešovským samosprávným krajem úspěšně pokračuje. V úterý 30. března se už poosmé sešla společná koordinační rada pro spolupráci těchto dvou partnerských regionů. Dějištěm setkání bylo tentokrát Slovensko a zástupce ředitele Úřadu PSK Štefan Matejčík tak mohl přivítat člena Rady Pardubického kraje Petra Šilara, který má spolupráci se slovenskými partnery ve své gesci.   Základem jednání bylo především sestavení seznamu aktivit, které se v rámci vzájemné spolupráce uskuteční v roce 2010. Jeho součástí jsou i akce z oblasti školství a kultury, které se měly uskutečnit už v minulém roce, ale nakonec musely být zrušeny.  Školy z Pardubického kraje se zúčastní např. soutěží Euro Cup či Sweet Cup v Prešově, v plánu je i výměnný pobyt folklorního souboru Vysočan Hlinsko s jejich slovenskými protějšky. Partnerství těchto dvou krajů však není jen o společných akcích, je také o výměně zkušeností. „Na Slovensku se teprve bude spouštět systém Regionálních operačních programů a začínají také se soutěží Vesnice roku. V obou těchto oblastech má Pardubický kraj už leccos za sebou a o své poznatky se rádi podělíme,“ uvedl konkrétní příklad spolupráce Petr Šilar.   Součástí jednání bylo samozřejmě i vyhodnocení dosavadní spolupráce a rekapitulace uskutečněných aktivit. V tomto bodě zástupce Pardubického kraje nejvíce potěšil úspěch Městské knihovny v Chrudimi, která v září 2009 získala hlavní cenu na festivalu Prešov číta rád. Byla tak symbolicky oceněny dlouholeté styky knihovnic z Prešova a Chrudimi, zahrnující reciproční návštěvy nebo účasti na konferencích a akcích.   Na členy delegace Pardubického kraje však na Slovensku nečekala jen diskuze u jednacího stolu. Navštívili velikonoční představení folklorního souboru Puls a prohlédli si i nově otevřený Domov sociálních služeb v Sabinově. Protikladem této zkušenosti pak byla návštěva stejného zařízení v Batizovcích. Zařízení, které spolupracuje s Ústavem sociální péče ve Slatiňanech, funguje už více než 50 let, sídlí v bývalých prostorách Františkánského kláštera z 18. století a před rekonstrukcí teprve stojí.     Příští koordinační schůzka mezi zástupci krajů Pardubického a Prešovského samosprávného by se měla uskutečnit už letos na podzim v Pardubicích.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.4.

Lanovka na Ještěd má 11-denní výluku

V dlouholetém provozu ještědské lanovky nedošlo k žádné velké závadě a ani k ohrožení bezpečnosti cestujících.

Společnost celý článek
23.10.

Předsednictvo ČKR vydalo v Pardubicích prohlášení

Mezi projednávanými body programu byla mimo jiné na pořadu jednání situace na půdě Západočeské univerzity v Plzni.

Společnost celý článek
9.1.

Pardubičtí radní vybrali společnost na rekonstrukci třídy Míru

Nabídku do výběrového řízení podalo 14 uchazečů. Čtyři z nich hodnotící komise kvůli nesplnění podmínek soutěže vyloučila. „Vítěze jsme vybírali z deseti uchazečů, kteří splnili jak zákonné podmínky, tak i podmínky stanovené zadavatelem. Hodnotícím kritériem byla cena. Nejnižší nabídku, 120 milionů, dala společnost SYNER,“ uvedl náměstek primátorky Jindřich Tauber. Stavba by mohla začít v únoru letošního roku.

Společnost celý článek
6.6.

Chrudim: Velkolepý pochod již podruhé

Sraz účastníků se koná u chrudimského zimního stadionu, tentokrát mezi 13. a 14. hodinou.

Společnost celý článek
21.1.

Ve středu budou vyhlášeni nejlepší sportovci Pardubicka

Diváci se mohou těšit na pestrý doprovodný program, ve kterém například vystoupí populární zpěvák Marek Ztracený. Akci moderuje Jakub Hřib.

Společnost celý článek
17.4.

Pečovat o naši planetu má smysl

Akci pravidelně podporuje Pardubický kraj. „Slavnosti Dne Země jsou již tradicí, mám radost, že se do ní zapojuje čím dál více neziskovek. Je důležité mít na paměti neustálou nutnost ochrany životního prostředí, které sdílíme a učit o něj pečovat všechny, včetně nejmenších,“ zamýšlí se Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting