Zástupci kraje, města i nemocnice diskutovali s občany o orlickoústeckém urgentním příjmu

12.3.

Zástupci kraje, města i nemocnice diskutovali s občany o orlickoústeckém urgentním příjmu

 Radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr, starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek a ředitel Orlickoústecké, Svitavské a Litomyšlské nemocnice Tomáš Julínek uskutečnili tento týden setkání s občany Ústí nad Orlicí, aby jim prezentovali projekt centrálního urgentního příjmu.
Již koncem letošního roku by v Orlickoústecké nemocnici měla být zahájena stavba centrálního urgentního příjmu. Zástupci Pardubického kraje, města, nemocnice a projekční kanceláře, která zpracovala projektovou dokumentaci, se proto sešli s více než čtyřmi desítkami občanů, kteří žijí v okolí nemocnice.
„V případě této stavby se jedná o zcela mimořádnou investici do rozvoje Orlickoústecké nemocnice, která je v současné době jednou ze dvou hlavních priorit krajské investiční činnosti ve zdravotnictví. Jako bývalý starosta i jako občan rozumím tomu, že každý chce mít dostatek informací o tom, co se v blízkosti jeho obydlí děje nebo dít bude,“ řekl radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. „Proto jsme se sešli právě s občany z přilehlé zástavby rodinných domů k prezentaci záměru a diskuzi hned v prvotní fázi, ještě před zahájením stavebního řízení, abychom jim projekt představili a reagovali na jejich dotazy či podněty,“ dodal radní Valtr.
Přítomní se detailně seznámili s projektovou dokumentací, tedy s plánovanými dispozicemi budovy, jejím uspořádáním či vizualizací, řešena byla také otázka dopravní situace v místě.
„Nynější uspořádání nemocnice je do budoucna nevyhovující, ambulance urgentních oborů jsou na různých místech, pacienti tedy nejsou přijímáni na jednom místě, což je nekomfortní pro ně i pro lékaře a záchrannou službu,“ vysvětlil Ladislav Valtr. Celkové náklady na výstavbu urgentního příjmu, který by měl být hotový na podzim roku 2020, činí přibližně 320 milionů korun.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.4.

Z továrny bude knihovna. S velrybou na střeše

Dalším atraktivním prvkem budovy knihovny se stane úprava schodišťové šachty navazující na sousední objekt tiskárny.

Společnost celý článek
30.9.

Město podpořilo dotacemi nemocnici a LDN v Rybitví

Léčebna měla do této chvíle k dispozici dva sanitní vozy, přičemž jeden z nich zakoupila jako již starší vozidlo. „Oprava staršího vozu by byla neekonomická a zbývající sanitní vůz nedokáže pokrýt požadavky všech pacientů. Město navíc nedisponuje podobným zařízením pro dlouhodobě nemocné, i proto jsme se tento záměr rozhodli podpořit,“ podotýká náměstek Rychtecký.

Společnost celý článek
10.12.

Iniciativa Zachraňte Ježíška slaví 10 let existence

Hlavním impulsem byl můj syn Tobiáš, který se mě zeptal, jestli dostane dvakrát tolik dárků, když napíše dopis Ježíškovi i Santovi.

Společnost celý článek
17.1.

Lanškroun odmění své mladé reprezentanty už podvacátéprvé

Nelze zapomenout na šachistu Jana Bernáška, horolezce Martina Šifru, kulturistku Janu Černovskou, kteří dosáhli velkých úspěchů.

Společnost celý článek
11.9.

Pardubičtí Piráti vpluli do horké fáze kampaně, chtějí zapojit občany do rozhodování

Zároveň chtějí bránit prodeji městských nemovitostí, rozšířit nabídku startovacích bytů a přivést do ulic města více zeleně a vodních prvků.

Společnost celý článek
11.11.

Deml: Ministerstvo podcenilo veřejné projednání spalovny

Pardubický primátor Jaroslav Deml je zklamán postojem Ministerstva životního prostředí ČR

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting