Zástupci krajů hovořili o závěrech 5. kohezní zprávy

9.12.

Zástupci krajů hovořili o závěrech 5. kohezní zprávy

O závěrech Páté kohezní zprávy diskutovali v úterý 7. prosince zástupci českých a moravských krajů a Svazu měst a obcí. Ti se setkali v Pardubicích na Řídicím výboru regionů.   Tuto zprávu vydala letos na podzim Evropská komise a věnuje pozornost hospodářské, sociální a územní soudržnosti Evropské unie, „Je zásadní, aby politika soudržnosti uplatňovaná po roce 2013 respektovala různou úroveň rozvoje jednotlivých regionů v České republice. Každý region by měl mít možnost určit investiční priority, které podpoří jeho konkurenceschopnost a budou odpovídat jeho konkrétním podmínkám,“ řekl Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje.   Pátá kohezní zpráva konstatuje například fakt, že má Česká republika díky dotacím z evropských fondů o 0,35 procent vyšší HDP, že má poměrně nízkou míru nezaměstnanosti i chudoby. Naopak velké rezervy máme například v produktivitě práce v průmyslu i službách a v podílu terciárně vzdělaných osob. Nejen proto jsou regiony a jejich ekonomika nedostatečně konkurenceschopné, což je potřeba změnit. K tomu by měla přispět také politika soudržnosti EU realizovaná v ČR po roce 2013. „Evropská komise zahájila veřejnou konzultaci nad závěry Páté kohezní zprávy a klade členským státům a jejich regionům několik otázek,“ uvedl Zdeněk Semorád, ředitel Úřadu Regionální rady NUTS II Severovýchod. „Jde především o to, jak tuto politiku zefektivnit a zjednodušit, jak a kdo by ji měl řídit a jak zlepšit dopad realizovaných intervencí. V těchto záležitostech již dokonce navrhuje některá opatření,“ dodal Semorád   Nad tím vším budou kraje diskutovat tak, aby mohly na začátku příštího roku prezentovat svoji ucelenou a jednotnou pozici k navrhovaným opatřením i otázkám Evropské komise týkajících se budoucí kohezní politiky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.8.

Pozor: končí další „vlna“ občanek

Vyhněte se frontám či pokutě až do výše deset tisíc korun a zažádejte si o nový občanský průkaz co nejdříve.

Společnost celý článek
4.11.

Výcvik budoucích pilotů v Pardubicích letos skončil

Piloti z různých útvarů Armády České republiky budou provádět letecký výcvik na proudových letounech L-39.

Společnost celý článek
25.5.

Pardubice mají koncepci dostupného bydlení

Konkrétní opatření pro jednotlivé cílové skupiny občanů začnou platit od ledna 2017. Dokument řeší rovněž otázku stavu bytového fondu, který je dlouhodobě podfinancovaný.

Společnost celý článek
14.7.

Hasiči o víkendu likvidovali několik požárů v přírodním prostředí

Na Pardubicku hořela na počátku víkendu zahrada o rozloze 50 x 50 m. Muž měl založené ohniště, ale vítr mu plameny rozfoukal na zahradu, kde hořela tráva. Požár hasiči zlikvidovali.

Společnost celý článek
13.6.

Dětské oddělení hledá dárce kočárků

Na dětské oddělení jsou přijímány i děti ve věku od 1 roku do 3 let. Často potřebují pomocná vyšetření (chirurgická vyšetření, RTG snímky apod.), na která se musí převážet. Momentálně je však na oddělení nedostatek vhodných kočárků.

Společnost celý článek
26.5.

Michal Nesvadba z Kouzelné školky vyčaruje zábavné odpoledne pro děti v Paláci Pardubice

Vytvářet představení pro děti, které je nejenom rozesměje, ale i nenásilnou formou poučí, není jednoduché. Řada jiných hereckých osobností při snaze zaujmout malého diváka pohořela. To ale není příklad Michala Nesvadby, který děti nikdy nezklamal. „Děti Michala zbožňují. Chceme jim k Mezinárodnímu dni dětí udělat radost, zveme ho každoročně, je to sázka na jistotu. I letos do soutěží věnují dárky naše obchody,“ říká Jana Michalcová, marketingová manažerka Paláce Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting