Zástupci krajů hovořili o závěrech 5. kohezní zprávy

9.12.

Zástupci krajů hovořili o závěrech 5. kohezní zprávy

O závěrech Páté kohezní zprávy diskutovali v úterý 7. prosince zástupci českých a moravských krajů a Svazu měst a obcí. Ti se setkali v Pardubicích na Řídicím výboru regionů.   Tuto zprávu vydala letos na podzim Evropská komise a věnuje pozornost hospodářské, sociální a územní soudržnosti Evropské unie, „Je zásadní, aby politika soudržnosti uplatňovaná po roce 2013 respektovala různou úroveň rozvoje jednotlivých regionů v České republice. Každý region by měl mít možnost určit investiční priority, které podpoří jeho konkurenceschopnost a budou odpovídat jeho konkrétním podmínkám,“ řekl Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje.   Pátá kohezní zpráva konstatuje například fakt, že má Česká republika díky dotacím z evropských fondů o 0,35 procent vyšší HDP, že má poměrně nízkou míru nezaměstnanosti i chudoby. Naopak velké rezervy máme například v produktivitě práce v průmyslu i službách a v podílu terciárně vzdělaných osob. Nejen proto jsou regiony a jejich ekonomika nedostatečně konkurenceschopné, což je potřeba změnit. K tomu by měla přispět také politika soudržnosti EU realizovaná v ČR po roce 2013. „Evropská komise zahájila veřejnou konzultaci nad závěry Páté kohezní zprávy a klade členským státům a jejich regionům několik otázek,“ uvedl Zdeněk Semorád, ředitel Úřadu Regionální rady NUTS II Severovýchod. „Jde především o to, jak tuto politiku zefektivnit a zjednodušit, jak a kdo by ji měl řídit a jak zlepšit dopad realizovaných intervencí. V těchto záležitostech již dokonce navrhuje některá opatření,“ dodal Semorád   Nad tím vším budou kraje diskutovat tak, aby mohly na začátku příštího roku prezentovat svoji ucelenou a jednotnou pozici k navrhovaným opatřením i otázkám Evropské komise týkajících se budoucí kohezní politiky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.9.

Předškoláci se včera zabydleli i v poslední ze školek

Pět školek bylo zkoulaudováno koncem prázdnin, dvě školky plně fungují s třítýdenním zpožděním.

Společnost celý článek
4.4.

Policisté hledají svědky dopravní nehody v obci Bukovina

Dvacetiletá spolujezdkyně na předním sedadle utrpěla těžké zranění, kterým bohužel v nemocnici podlehla.

Společnost celý článek
25.1.

Policistům pomáhají při práci také Citar a Dyk

Takto důležitou informaci neprodleně rozšířili radiostanicí do všech vozidel po celém městě a rozběhlo se pátrání.

Společnost celý článek
11.6.

Jubilejní ročník Aviatické pouti je minulostí

„Letošní ročník se mimořádně vydařil a jsme rádi, že v tropickém horku jsme pro více než 25 000 návštěvníků připravili pestrý program. Letošní ročník naštěstí nenarušily žádné technické závady a všechna objednaná letadla v programu vystupovala. Bylo nám velkou ctí představit ve světové veřejné premiéře krásně zrekonstruovaný slavný historický letoun Lockheed L-10A Electra, který před druhou světovou válkou používal J. A. Baťa.

Společnost celý článek
11.12.

Spalovna „vytáhla“ lidi z tepla svých domovů

Petici proti spalovně podepsalo více než 47 tisíc lidí.

Společnost celý článek
10.5.

Radní Šilar nositelem medaile Za zásluhy o bezpečnost

Na pražském zámku v Kolodějích se uskutečnilo slavnostní předávání medailí Hasičského záchranného sboru České republiky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting