Zástupci samospráv jsou na krizové události připraveni

23.4.

Zástupci samospráv jsou na krizové události připraveni

Zástupci samospráv jsou na krizové události připraveni

Exkurzi do skladů státních hmotných rezerv v Sázavě a do základny logistického centra ve Skutči připravil pro pracovníky obcí s rozšířenou působností Pardubický kraj ve spolupráci s vedením Správy státních hmotných rezerv a Základny logistiky generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.   Starostové a pracovníci krizového řízení se ve středu 21. dubna vedle teoretických informací dozvěděli, na koho se mohou obrátit v případě povodně nebo jiné krizové situace. Na vlastní oči tak viděli humanitární zařízení a speciální techniku. Zjistili také, jak se vydávají pohotovostní zásoby a koho mohou požádat v případě nouze o pomoc.       Sklady materiálů a techniky Správy státních hmotných rezerv v Sázavě, které patří mezi 25 areálů v České republice, si prohlédli Radko Martínek i Jiří Běhounek. Hejtmani Pardubického kraje i Kraje Vysočina spolu v oblasti krizového řízení úzce spolupracují. Budování uceleného bezpečnostního systému je pro oba hejtmany prioritou. „Smysl spatřuji v tom, že jsme  informováni o tom, co máme k dispozici v případě například živelné pohromy či jiné krizové události,“ řekl hejtman Radko Martínek po prohlídce sázavského areálu., kde jsou  zásoby dostatečné pro sousední kraje.      Odborný program zahrnoval také návštěvu Základny logistiky ve Skutči, který spravuje Hasičský záchranný sbor České republiky. Po prezentaci hasiči zavedli starosty do skladů, kde je připraven základní materiál pro poskytnutí humanitární pomoci jako jsou stany, lehátka, mobilní umývárny nebo kuchyně. „Zástupci samospráv určitě ocenili, že profesionálové ve Skutči dokáží v krátkém čase připravit zázemí až pro 150 lidí, kteří se ocitli v tísni,“ dodal vedoucí oddělení krizového řízení Krajského úřadu pardubického kraje Aleš Boňatovský, který  prohlídku spojenou s dynamickými ukázkami speciálního zařízení pečlivě zorganizoval.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.5.

Jaký bude festival Charitativní MIREK 2009?

Vítány jsou i příspěvky do plánované dražby - v roce 2008 jsme v rámci festiválku dražili keramické předměty.

Společnost celý článek
14.3.

Jesničánky zkusí separovat bioodpad

Některým obyvatelům Pardubic odpadne problém kam s trávou a dalším zeleným odpadem ze zahrádek.

Společnost celý článek
3.5.

Pardubická premiéra

Letošní ročník Aviatické pouti, který se uskuteční ve dnech 1. a 2. června na pardubickém letišti, má ve svém programu několik premiér.

Společnost celý článek
12.12.

Východočeské divadlo uvede premiéru Ibsenových Opor společnosti

Hlavní role v novince Východočeského divadla ztvární Milan Němec, Petra Janečková, Veronika Malá, Petr Borovec, Romana Chvalová, Alexandr Postler a Martin Mejzlík. Režie se chopil David Šiktanc, jenž v Pardubicích již inscenoval grotesku Živý obraz.

Společnost celý článek
22.1.

Chrudimsko – Hlinecko se představí na Tourism Expo 2009

Pozadí za expozicí v sobě ukrývá oblohu, na které dominuje jedenáct hvězd.

Společnost celý článek
23.9.

Bouda a Hůrka připomenou mobilizaci

Naprostou novinkou budou dva prohlídkové okruhy na Hůrce. Část průvodců bude návštěvníky provázet v dobových uniformách.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting