Zástupci seniorů s referendem souhlasí

20.2.

Zástupci seniorů s referendem souhlasí

 Nejschůdnější variantou, jak rozhodnout o budoucnosti městských obvodů, je referendum. Takové je stanovisko zástupců pardubických seniorů. Ti od města žádají maximum informací o fungování Pardubic bez obvodů, v principu jsou však proti jejich zachování.


„Během našeho setkání jsme se bavili i o tom, jak to funguje v Hradci Králové, kde mají místo obvodů komise. Domluvili jsme se, že jim poskytneme maximum informací nejen o tom, kolik reálně při zrušení obvodů ušetříme, ale třeba i srovnání právě se sousedním Hradcem Králové,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková po jednání představitelů města se zástupci seniorů. „Shodli jsme se na tom, že referendum je nejschůdnější způsob, jak se lidé mohou svobodně vyjádřit. Mezi seniory také převládá názor, že jsou obvody zbytečné,“ dodala primátorka.

O formě a termínu referenda ještě není ani zdaleka rozhodnuto. Zástupci města budou jednat 28. února o způsobu referenda, následně bude nutné definovat přesnou podobu otázky. Původně mělo být referendum a termín jeho konání vyhlášeno 12. března na zasedání zastupitelstva. Vzhledem ke složitosti příprav se však tento termín možná stihnout nepodaří, k otázce referenda by pak vedení města svolávalo mimořádné zastupitelstvo.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.9.

Nový školní rok na ZŠ Studánka komplikuje stav stropů

Dnešní zákaz užívání učeben v prvním poschodí všech pavilonů přinesl během posledního dne školních prázdnin nepříjemné překvapení nejen řediteli školy se 740 žáky, ale i jejich rodičům a zřizovateli.

Společnost celý článek
1.4.

Přelouč je součástí takzvaného zkušebního sčítání

Sčítací komisaři se budou prokazovat služebním průkazem, k vyplnění formulářů předají veškeré potřebné informace.

Společnost celý článek
10.2.

Pardubická krajská nemocnice se opět představila při hokeji

Na základě výsledků měření bylo možné si vyslechnout rady a doporučení ohledně správné výživy a životosprávy z úst nutriční terapeutky Radky Mifkové. A ten, kdo by chtěl skoncovat s kouřením, mohl požádat o informace Janu Nedbalovou, jež na oddělení nemocí plicních a tuberkulózy vede poradnu pro odvykání kouření.

Společnost celý článek
4.10.

Hejtmanské medaile pro hasičské mistry a za celoživotní přínos

„Je nutné ocenit významné reprezentanty našeho kraje, mezi které zcela jistě patří Sbor dobrovolných hasičů Zbožnov. Jedná se o čerstvé mistry republiky v požárním sportu a několikanásobné mistry republiky v mládežnických kategoriích. Reprezentují nás však i na mezinárodní úrovni, a to velmi dobře“ sdělil hejtman Martin Netolický k prvnímu vyznamenání. Dalším oceněným je Martin Lidmila, který je několikanásobným mistrem republiky a absolutním mistrem ČR za rok 2016 v běhu na 100 metrů s překážkami.

Společnost celý článek
31.10.

Státní svátek oslavil Pardubický kraj na francouzské ambasádě

Recepci při příležitosti státního svátku připravili kuchaři z Poličky, o květinou výzdobu se postarali zahradníci z Litomyšle.

Společnost celý článek
29.4.

Chrudimský kostel volá po opravě

Dominanta Chrudimi, arciděkanský chrám Nanebevzetí Panny Marie stojící na centrálním náměstí, potřebuje generální opravu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting