Zástupci seniorů s referendem souhlasí

20.2.

Zástupci seniorů s referendem souhlasí

 Nejschůdnější variantou, jak rozhodnout o budoucnosti městských obvodů, je referendum. Takové je stanovisko zástupců pardubických seniorů. Ti od města žádají maximum informací o fungování Pardubic bez obvodů, v principu jsou však proti jejich zachování.


„Během našeho setkání jsme se bavili i o tom, jak to funguje v Hradci Králové, kde mají místo obvodů komise. Domluvili jsme se, že jim poskytneme maximum informací nejen o tom, kolik reálně při zrušení obvodů ušetříme, ale třeba i srovnání právě se sousedním Hradcem Králové,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková po jednání představitelů města se zástupci seniorů. „Shodli jsme se na tom, že referendum je nejschůdnější způsob, jak se lidé mohou svobodně vyjádřit. Mezi seniory také převládá názor, že jsou obvody zbytečné,“ dodala primátorka.

O formě a termínu referenda ještě není ani zdaleka rozhodnuto. Zástupci města budou jednat 28. února o způsobu referenda, následně bude nutné definovat přesnou podobu otázky. Původně mělo být referendum a termín jeho konání vyhlášeno 12. března na zasedání zastupitelstva. Vzhledem ke složitosti příprav se však tento termín možná stihnout nepodaří, k otázce referenda by pak vedení města svolávalo mimořádné zastupitelstvo.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.11.

Množství škodlivin v kraji se výrazně nezměnilo.

Vyplynulo to z analýzy údajů ohlášených do Integrovaného registru znečišťování za rok 2008.

Společnost celý článek
3.9.

Poskytnutí daru Policii ČR

Rozhodli jsme se proto přispět alespoň troškou do jejich kasiček a také jim tím poděkovat za jejich práci.

Společnost celý článek
5.2.

Šest osobností obdrží ocenění města Pardubic

Prof. MUDr. Arnošt Pellant, DrSc. stál u zrodu vysokoškolského Ústavu zdravotnických studií a následně Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
27.3.

Veletrh vědy: 3 dny plné vědy, přes 100 expozic a vstup zdarma!

Veletrh vědy letos nabídne návštěvníkům během tří dnů více než 100 expozic. Některé stánky budou připomínat improvizované laboratoře, jiné doplní interaktivní exponáty. Zájemci si vyzkoušejí experimenty v různých vědeckých oborech, zapojí se do workshopů a vědeckých dílen a nahlédnou vědcům doslova pod ruce!

Společnost celý článek
9.9.

Handicapovaní na rybách

Počasí závodům poměrně přálo, avšak změna počasí ze soboty na neděli zřejmě ovlivnila v první části závodu malý počet záběrů.

Společnost celý článek
12.4.

Dialog oboustranně upevňuje morální hodnoty

Pražský arcibiskup Dominik Duka je mimo jiné členem Etického fóra České republiky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting