Zastupitelé odmítli snížení cen bytů …

18.6.

Zastupitelé odmítli snížení cen bytů …

Zastupitelé odmítli snížení cen bytů …

Zastupitelstvo města Pardubic v úterý 16. června odmítlo návrh ČSSD na snížení kupních cen privatizovaných městských bytů. Schválilo však záměr přispět budoucím majitelům na opravy bytů. Noví vlastníci, pokud se rozhodnou do bytů investovat, budou moci získat od města dotaci ve výši deseti procent kupní ceny bytu. Sociální demokraté, s odvoláním na ekonomickou krizi a pokles cen bytů na trhu s nemovitostmi, navrhovali snížení cen privatizovaných bytů o pětinu. Jejich návrh neschválila rada města, která se jím zabývala počátkem června a nyní neprošel ani zastupitelstvem. „Netuším, kde navrhovatelé vzali údaj, že za posledních několik měsíců klesly ceny bytů o 20 až 30 procent. Z doložitelných statistik ale vyplývá, že u bytů podobných těm, které bude město prodávat, klesly ceny v průměru v jednotkách procent. Pro srovnání: tržní cena jednoho metru podlahové plochy bytu, který je srovnatelný s těmi které prodáváme se v květnu pohybovala kolem 25 tisíc korun. My je nájemníkům nabízíme za 9 až 12,5 tisíc korun za metr,“ oponoval kritice náměstek primátora Michal Koláček.   Vedení města je přesvědčeno o tom, že zasahovat do pravidel privatizace v situaci, kdy již město odeslalo téměř 200 konkrétních nabídek na odkup bytů a eviduje již i 20 odpovědí, které nabídku akceptují, není možné. „Znamenalo by to vrátit privatizaci bytů na začátek, tedy na období zhruba před dvěma lety,“ varuje náměstek Koláček. „A stále platí, že koupit byt není povinnost, ale právo. Ten, kdo se rozhodne koupi odmítnout, zůstane dál v nájmu v městském bytě. Pokud opozice lidem tvrdí něco jiného, je to nezodpovědné a i kruté,“ dodal primátor města Jaroslav Deml.   Nájemníci, kteří se jednání zastupitelstva zúčastnili, však neodešli zcela s nepořízenou. Zastupitelé schválili návrh Michala Koláčka, který má podpořit ty nájemníky, kteří si byt v této vlně privatizace koupí. Dostanou možnost získat od města dotaci ve výši deset procent kupní ceny na úpravy a opravy bytu. „Předpokládám, že prioritně by tyto peníze měly být využity například na výměnu oken, podlah a podobně, pokud se však společenství vlastníků domluví, je možné dotace společně vložit například do zateplení domu či jiných větších akcí,“ řekl náměstek Koláček. Přesné podmínky vyplacení těchto dotací bude schvalovat zastupitelstvo v září.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.3.

Quality Certification Pardubice

V Pardubicích letos pokračují aktivity, které mají přispět ke zvýšení kvality služeb poskytovaných v oblasti cestovního ruchu.

Společnost celý článek
13.11.

Kraj začíná projektovat parkovací dům v Pardubické nemocnici. Stavba by mohla začít v roce 2020

Hlavním důvodem výstavby parkovacího domu je nedostatečný počet parkovacích míst pro zaměstnance a pacienty. „Pro parkování se v současné době využívají různé plochy v rámci areálu nemocnice, čímž dochází i k blokování průjezdu, ale i přilehlé místní komunikace včetně těch v rezidenční zástavbě.

Společnost celý článek
19.5.

Boeing Stearman ve zbarvení československých pilotů

„Podoba stroje čísla FJ934 ze stavu 31. EFTS z přelomu let 1942a 1943 byla zvolena podle dobové fotografie a též proto, že je zaznamenán v zápisnících letů několika československých učitelů létání u této školy, konkrétně Josefa Stehlíka, Josefa Flekala a Jana Mokrejše. Připomíná tak více než 70 let starou kapitolu sice méně nápadné, přesto tak důležité oblasti působení čs. pilotů za 2. světové války v zahraničí, potažmo v zámoří,“ upřesňuje letecký publicista Zdeněk Hurt, jeden z pořadatelů Aviatické poutě.

Společnost celý článek
10.9.

Hravé odpoledne na farmě Zaměstná celou rodinu

Událost pořádá Koalice nevládek Pardubicka za podpory Pardubického kraje a ve spolupráci se sdružením Apolenka hiporehabilitace. Hlavní dění vypukne ve 13.00, na programu jsou soutěže o zajímavé ceny pro děti, prezentace neziskovek z okolí Pardubic, a nesmí chybět ani dobré jídlo, zábava a hry.

Společnost celý článek
23.7.

V Pardubicích přibudou barevné kontejnery

Pardubice již dnes patří k městům, jejichž obyvatelé se chovají k životnímu prostředí zodpovědně. V rámci Pardubického kraje se v loňském roce staly skokanem roku ve třídění odpadu, v rámci republiky jsou jedním ze čtveřice českých měst, která recyklují téměř polovinu komunálního odpadu ročně.

Společnost celý článek
9.6.

Kraj je jedním z pořadatelů Czech Street Party 2010

Chybět nebude ani množství propagačních a informačních materiálů s tématikou kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting