Zastupitelé odmítli snížení cen bytů …

18.6.

Zastupitelé odmítli snížení cen bytů …

Zastupitelé odmítli snížení cen bytů …

Zastupitelstvo města Pardubic v úterý 16. června odmítlo návrh ČSSD na snížení kupních cen privatizovaných městských bytů. Schválilo však záměr přispět budoucím majitelům na opravy bytů. Noví vlastníci, pokud se rozhodnou do bytů investovat, budou moci získat od města dotaci ve výši deseti procent kupní ceny bytu. Sociální demokraté, s odvoláním na ekonomickou krizi a pokles cen bytů na trhu s nemovitostmi, navrhovali snížení cen privatizovaných bytů o pětinu. Jejich návrh neschválila rada města, která se jím zabývala počátkem června a nyní neprošel ani zastupitelstvem. „Netuším, kde navrhovatelé vzali údaj, že za posledních několik měsíců klesly ceny bytů o 20 až 30 procent. Z doložitelných statistik ale vyplývá, že u bytů podobných těm, které bude město prodávat, klesly ceny v průměru v jednotkách procent. Pro srovnání: tržní cena jednoho metru podlahové plochy bytu, který je srovnatelný s těmi které prodáváme se v květnu pohybovala kolem 25 tisíc korun. My je nájemníkům nabízíme za 9 až 12,5 tisíc korun za metr,“ oponoval kritice náměstek primátora Michal Koláček.   Vedení města je přesvědčeno o tom, že zasahovat do pravidel privatizace v situaci, kdy již město odeslalo téměř 200 konkrétních nabídek na odkup bytů a eviduje již i 20 odpovědí, které nabídku akceptují, není možné. „Znamenalo by to vrátit privatizaci bytů na začátek, tedy na období zhruba před dvěma lety,“ varuje náměstek Koláček. „A stále platí, že koupit byt není povinnost, ale právo. Ten, kdo se rozhodne koupi odmítnout, zůstane dál v nájmu v městském bytě. Pokud opozice lidem tvrdí něco jiného, je to nezodpovědné a i kruté,“ dodal primátor města Jaroslav Deml.   Nájemníci, kteří se jednání zastupitelstva zúčastnili, však neodešli zcela s nepořízenou. Zastupitelé schválili návrh Michala Koláčka, který má podpořit ty nájemníky, kteří si byt v této vlně privatizace koupí. Dostanou možnost získat od města dotaci ve výši deset procent kupní ceny na úpravy a opravy bytu. „Předpokládám, že prioritně by tyto peníze měly být využity například na výměnu oken, podlah a podobně, pokud se však společenství vlastníků domluví, je možné dotace společně vložit například do zateplení domu či jiných větších akcí,“ řekl náměstek Koláček. Přesné podmínky vyplacení těchto dotací bude schvalovat zastupitelstvo v září.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.1.

Vlnobití, divoká řeka i ledová komora

V roce 1967 byla jeho výstavba dokonce na dvanáct let zastavena a dokončen byl až na podzim roku 1990.

Společnost celý článek
6.5.

Připomeňte si hrdinství Sira Nicholase Wintona v AFI Paláci a podpořte jeho nominaci na Nobelovu cenu míru

Svůj příběh bude v AFI Paláci vyprávět také jedna ze zachráněných dětí, paní Zuzana Marešová,“ říká Jana Michalcová, marketingová manažerka AFI Paláce.

Společnost celý článek
15.10.

Pardubické školky se během roku rozrostou

Kapacita pardubických předškolních zařízení se tak během let 2008 až 2010 rozšíří o 375 míst, tedy o 15 tříd.

Společnost celý článek
25.5.

Pardubice budou mít jediný stavební úřad

Představitelé Pardubic si od centralizace těchto agend slibují nejen finanční úspory, ale i zkvalitnění práce úředníků.

Společnost celý článek
29.5.

Pardubice s Hradcem Králové připravují společné čerpání evropských dotací

Hradecko-pardubická aglomerace byla Strategií regionálního rozvoje České republiky označena jako jedna z nejvhodnějších pro použití integrované územní investice jako prostředku k čerpání evropských dotací pro celý region.

Společnost celý článek
22.7.

Deseti výhercům se vyplatilo třídit nebezpečný odpad

Zapojilo se do ní celkem 890 Pardubáků, kteří během dvou měsíců na sběrných dvorech v Pardubicích odevzdali velké množství nebezpečného odpadu. Deset výherců se tak může těšit na tablety, mobilní telefony nebo meteostanice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting