Zastupitelé posunuli trojici klíčových projektů o kus dál

24.1.

Zastupitelé posunuli trojici klíčových projektů o kus dál


Revitalizace třídy Míru, Tyršových sadů a přestavba přednádraží se posunula zase o krok dál. Zastupitelé na lednovém zasedání schválili odůvodnění významných veřejných zakázek a město tak může zahájit zadávací řízení a vybrat dodavatele těchto staveb. Náklady na naplnění všech tří projektů jsou zhruba 496 milionů korun, naprostá většina bude financována z dotací, převážně z evropských fondů.

Rekonstrukce třídy Míru - Sladkovského má rozpočet bez mála 216 milionů korun, z toho až 85 procent financí půjde z prostředků Evropské unie prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města. V rámci stavebních prací půjde především o opravu povrchu, trakčního vedení, sítí a zvelebení celé pěší zóny nejen stylovým mobiliářem s památníkem Jana Kašpara, ale také novou zelení. Pokud vše půjde podle plánu, rekonstrukce začne letos na jaře, do dvanácti měsíců by měla být kompletně hotová.


Pokroku se dočkala i plánovaná revitalizace parku pod zámkem. Na projekt Tyršových sadů je vyčleněno 90 milionů korun. Stejně jako u třídy Míru, i tento projekt bude spolufinancován z 85 procent z IPRM. V rámci projektu se počítá i s revitalizací podzámeckého biotopu, ten bude ovšem financován z Operačního programu Životní prostřední.
Zastupitelé schválili i odůvodnění veřejné zakázky Multimodálního uzlu veřejné dopravy, takzvaného Přednádraží. Projekt, v rámci kterého má vzniknout terminál pro MHD, linkové autobusy a hlavní nádraží by měl podle projektu stát 190 milionů korun. Tato veřejná zakázka bude z 85 procent spolufinancována z Programu Švýcarsko-České spolupráce a Regionálního operačního programu.


V rámci Integrovaného plánu rozvoje města – Přitažlivé město mohou Pardubice v letech 2008 – 2015 čerpat 387,2 milionů korun. Z celkových dotací Pardubice již využilo necelých 140 milionů korun, do IPRM byla nově zařazen projekt Rekonstrukce Vinice - stará vojenská plovárna.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.11.

Průzkum TIC: Jaké jsou přijímačky na české vysoké školy

Průzkum také konfrontoval respondenty s jejich vlastním názorem na korupci.

Společnost celý článek
15.8.

Nepořádek ve městě? Upozorněte nás ememeskou

Mezi příjemce jsou zařazeni pracovníci magistrátu, kteří se v opodstatněných případech budou snažit zjednat nápravu.

Společnost celý článek
21.1.

Hejtman se postaví za zachování pošt na venkově

Podle tajemníka SMS ČR Tomáše Chmely je problém v zákonné úpravě, která navýšila požadovanou minimální vzdálenost jednotlivých pošt mezi sebou z 2,6 kilometrů na deset kilometrů.

Společnost celý článek
5.6.

Lékaři Porodnicko-gynekologické kliniky v Dublinu

Akce se konala na přelomu května a června v moderním kongresovém centru The Convention Centre ve Spencerových docích v irské metropoli. Zástupci Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice se do programu kongresu zapojili prací nazvanou „Video: Vaginal vault suspension according to Williams and Richardson“.

Společnost celý článek
29.10.

U záchranky se bude jezdit bezpečněji

Výstavba jednopruhové okružní křižovatky s přilehlými komunikacemi, autobusovými zastávkami, chodníky a zelení přijde město na téměř 22 milionů korun.

Společnost celý článek
13.3.

Březnovou Kavárnu Universitas v Pardubicích ovládnou geometrické křivky a mapy

Přednáška zájemcům přiblíží metody hledání cesty na moři, vývoj kartografie od užití směru větrů k zeměpisným souřadnicím v době, kdy již vznikala Fermatova a Descartesova analytická geometrie. Inspirací je například dílo Giovaniho Francesca Monna z roku 1627 Arte della vera navegatione …, jehož jedna kopie je uložena v Praze v Nostické knihovně a je možné do ní nahlédnout.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting