Zastupitelé posunuli trojici klíčových projektů o kus dál

24.1.

Zastupitelé posunuli trojici klíčových projektů o kus dál


Revitalizace třídy Míru, Tyršových sadů a přestavba přednádraží se posunula zase o krok dál. Zastupitelé na lednovém zasedání schválili odůvodnění významných veřejných zakázek a město tak může zahájit zadávací řízení a vybrat dodavatele těchto staveb. Náklady na naplnění všech tří projektů jsou zhruba 496 milionů korun, naprostá většina bude financována z dotací, převážně z evropských fondů.

Rekonstrukce třídy Míru - Sladkovského má rozpočet bez mála 216 milionů korun, z toho až 85 procent financí půjde z prostředků Evropské unie prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města. V rámci stavebních prací půjde především o opravu povrchu, trakčního vedení, sítí a zvelebení celé pěší zóny nejen stylovým mobiliářem s památníkem Jana Kašpara, ale také novou zelení. Pokud vše půjde podle plánu, rekonstrukce začne letos na jaře, do dvanácti měsíců by měla být kompletně hotová.


Pokroku se dočkala i plánovaná revitalizace parku pod zámkem. Na projekt Tyršových sadů je vyčleněno 90 milionů korun. Stejně jako u třídy Míru, i tento projekt bude spolufinancován z 85 procent z IPRM. V rámci projektu se počítá i s revitalizací podzámeckého biotopu, ten bude ovšem financován z Operačního programu Životní prostřední.
Zastupitelé schválili i odůvodnění veřejné zakázky Multimodálního uzlu veřejné dopravy, takzvaného Přednádraží. Projekt, v rámci kterého má vzniknout terminál pro MHD, linkové autobusy a hlavní nádraží by měl podle projektu stát 190 milionů korun. Tato veřejná zakázka bude z 85 procent spolufinancována z Programu Švýcarsko-České spolupráce a Regionálního operačního programu.


V rámci Integrovaného plánu rozvoje města – Přitažlivé město mohou Pardubice v letech 2008 – 2015 čerpat 387,2 milionů korun. Z celkových dotací Pardubice již využilo necelých 140 milionů korun, do IPRM byla nově zařazen projekt Rekonstrukce Vinice - stará vojenská plovárna.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.11.

Nevyhazujte své staré mobily

V projektu Věnuj mobil to takto děláme již řadu let a dětem jsme rozdali na 900 mobilů, které jim nyní slouží jako důležitá spojnice s přáteli či rodinou mimo domov.

Společnost celý článek
5.8.

Zelená úsporám musí být pro každého

Majitelé bytů v panelových domech z něj na zateplování nemají možnost čerpat, protože jim peníze nabízí program Panel.

Společnost celý článek
28.8.

Pomozte v záchraně ústeckoorlického nádraží

Ministerstvo kultury zanovuzahájilo řízení o prohlášení budovy za kulturní památku.

Společnost celý článek
29.8.

1. září začne rekonstrukce ulice 17. listopadu

O tomto víkendu, v sobotu 30. a v neděli 31. srpna, budou silničáři dokončovat rekonstrukci křižovatek na této silnici. Budou pokládat živičný povrch na křižovatce ulic Teplého a Jana Palacha, v podjezdu na třídě 17. listopadu a na křižovatce ulic 17. listopadu, Palackého a třída Míru.

Společnost celý článek
2.11.

Dálnice D11 by se nemusela stavět jen za erární peníze

U nás máme snad nejkomplikovanější právní prostředí pro získávání potřebných pozemků pro výstavbu dálnic ze všech zemí EU.

Společnost celý článek
30.9.

Kraj věnoval hasičům slavnostní prapory

Krajská samospráva tak chtěla poděkovat a ocenit spolupráci obou složek v uplynulých letech.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting