Zastupitelé posunuli trojici klíčových projektů o kus dál

24.1.

Zastupitelé posunuli trojici klíčových projektů o kus dál


Revitalizace třídy Míru, Tyršových sadů a přestavba přednádraží se posunula zase o krok dál. Zastupitelé na lednovém zasedání schválili odůvodnění významných veřejných zakázek a město tak může zahájit zadávací řízení a vybrat dodavatele těchto staveb. Náklady na naplnění všech tří projektů jsou zhruba 496 milionů korun, naprostá většina bude financována z dotací, převážně z evropských fondů.

Rekonstrukce třídy Míru - Sladkovského má rozpočet bez mála 216 milionů korun, z toho až 85 procent financí půjde z prostředků Evropské unie prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města. V rámci stavebních prací půjde především o opravu povrchu, trakčního vedení, sítí a zvelebení celé pěší zóny nejen stylovým mobiliářem s památníkem Jana Kašpara, ale také novou zelení. Pokud vše půjde podle plánu, rekonstrukce začne letos na jaře, do dvanácti měsíců by měla být kompletně hotová.


Pokroku se dočkala i plánovaná revitalizace parku pod zámkem. Na projekt Tyršových sadů je vyčleněno 90 milionů korun. Stejně jako u třídy Míru, i tento projekt bude spolufinancován z 85 procent z IPRM. V rámci projektu se počítá i s revitalizací podzámeckého biotopu, ten bude ovšem financován z Operačního programu Životní prostřední.
Zastupitelé schválili i odůvodnění veřejné zakázky Multimodálního uzlu veřejné dopravy, takzvaného Přednádraží. Projekt, v rámci kterého má vzniknout terminál pro MHD, linkové autobusy a hlavní nádraží by měl podle projektu stát 190 milionů korun. Tato veřejná zakázka bude z 85 procent spolufinancována z Programu Švýcarsko-České spolupráce a Regionálního operačního programu.


V rámci Integrovaného plánu rozvoje města – Přitažlivé město mohou Pardubice v letech 2008 – 2015 čerpat 387,2 milionů korun. Z celkových dotací Pardubice již využilo necelých 140 milionů korun, do IPRM byla nově zařazen projekt Rekonstrukce Vinice - stará vojenská plovárna.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.1.

Orlické cyklo&in-line království je k vidění v Brně

Královnu bude jako v každé pohádce doprovázet král, a tentokráte to budou dokonce hned dva.

Společnost celý článek
9.11.

Prázdninová anketa o vlacích zná své vítěze

Kilometrické banky či vouchery k nákupu jízdenek, knihy a další dárky jim věnoval Pardubický kraj spolu s Českými drahami.

Společnost celý článek
17.10.

Klienti Domova pod hradem Žampach si žijí jako na zámku

Součástí objektu je i tělocvična, rehabilitační místnosti, kulturní místnost a nechybí ani kadeřnický salón pro klienty ústavu.

Společnost celý článek
4.7.

Podnikat v zemědělství teď může „kdokoliv“

Od 1. července 2007 nemusí žadatelé o zápis do evidence zemědělských podnikatelů dokládat splnění podmínky odborné způsobilosti.

Společnost celý článek
25.6.

Poslední důležité informace k akci Tomáš Klus - Svojšice 2015

Provoz areálu: Areál se všem návštěvníkům otevře v sobotu 27. června v 15.00 hodin. Konec hudební produkce v areálu je plánován okolo 24.00 hodin, kdy se bude areál postupně uzavírat.

Společnost celý článek
30.9.

,,Bezpečná Evropa,, je dnes v Hradci Králové

Akce pro veřejnost proběhne v odpoledních hodinách na ploše u královéhradeckého kulturního střediska Aldis.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting