Zastupitelé rozhodnou o pozemcích pro terminál B

24.4.

Zastupitelé rozhodnou o pozemcích pro terminál B

| Město by brzy mohlo vlastnit pozemky potřebné pro výstavbu terminálu B. V současné době je část plochy ve vlastnictví společnosti EUROBIT REAL a.s., další část pozemků pro změnu patří soukromým vlastníkům či Správě železniční dopravní cesty a společnosti České dráhy, a.s. O tom, zda budou prodej a odkup pozemků schváleny, rozhodne Zastupitelstvo města Pardubic ve čtvrtek 26. dubna.
Jakmile budou mít Pardubice všechny pozemky ve svém vlastnictví, budou se moci pustit do zpracování projektové dokumentace. „Město by odkoupilo pozemky od společnosti EUROBIT REAL, jejichž cena podle znaleckého posudku dosahuje výše zhruba 7,6 milionu korun bez DPH, a naopak by společnosti odprodalo městské pozemky v ceně přibližně 7,3 milionu korun bez DPH. V podstatě se jedná o směnu pozemků potřebných pro výstavbu autobusového terminálu, které vlastní společnost EUROBIT REAL, za zemědělské pozemky, které jsou v majetku statutárního města Pardubice,“ podotýká náměstkyně primátora zodpovědná za investice a územní plánování Helena Dvořáčková.
Problém by neměl nastat ani v případě pozemků patřících soukromým vlastníkům, jež s vedením města již několikrát jednali a mají o prodej plochy zájem. Zbývající část pozemků, na kterých by měl budoucí terminál stát, patří SŽDC a společnosti České dráhy. Jak se SŽDC, tak s ČD již probíhají jednání o postupném prodeji pozemků ve prospěch města.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.12.

Jan Toninger, který pomáhal zakládat Lanškrounskou kopu, obdržel Medaili hejtmana

Jeden ze zakladatelů Lanškrounské kopy, která v letošním roce oslavila 51. ročník a aktivní člen Klubu českých turistů. To je Jan Toninger, který se stal ve čtvrtek večer dalším držitelem Medaile hejtmana Pardubického kraje, kterou převzal z rukou hejtmana Martina Netolického. Zařadil se tak po bok biatlonisty Ondřeje Moravce, matematika Josefa Kubáta, youtubera Kovyho či naposledy bývalého starosty Litomyšle Miroslava Brýdla.

Společnost celý článek
29.4.

KKK = Kraj komunikuje kvalitně

Společnost Westminster a Asociace komunikačních agentur udělily Pardubickému kraji ocenění za kvalitní komunikaci s veřejností.

Společnost celý článek
29.8.

Odstávka elektřiny omezí chod úřadu

Nebude moci vydávat výpisy, průkazy živnostenských oprávnění a podobně.

Společnost celý článek
9.12.

Krajští zástupci TICů si podebatovali

Smyslem tohoto setkání bylo přiblížení činnosti a porovnání práce v cestovním ruchu v obou krajích.

Společnost celý článek
10.10.

Na pardubická divadelní prkna míří Zamilovaný Shakespeare

Děj je z větší části smyšlen, přesto vychází i z osudů reálných historických postav, na jevišti se vedle alžbětinských dramatiků Marlowa a Webstera také objeví herec Ned Alleyn, herec a impresário Richard Burbage či divadelní podnikatel Philip Henslowe, a nakonec i královna Alžběta I.

Společnost celý článek
5.4.

Váš ... je mrtvý.

Vyřčením této kruté skutečnosti umírá i něco v člověku, kterému to sdělujeme.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting