Zastupitelé rozhodnou o pozemcích pro terminál B

24.4.

Zastupitelé rozhodnou o pozemcích pro terminál B

| Město by brzy mohlo vlastnit pozemky potřebné pro výstavbu terminálu B. V současné době je část plochy ve vlastnictví společnosti EUROBIT REAL a.s., další část pozemků pro změnu patří soukromým vlastníkům či Správě železniční dopravní cesty a společnosti České dráhy, a.s. O tom, zda budou prodej a odkup pozemků schváleny, rozhodne Zastupitelstvo města Pardubic ve čtvrtek 26. dubna.
Jakmile budou mít Pardubice všechny pozemky ve svém vlastnictví, budou se moci pustit do zpracování projektové dokumentace. „Město by odkoupilo pozemky od společnosti EUROBIT REAL, jejichž cena podle znaleckého posudku dosahuje výše zhruba 7,6 milionu korun bez DPH, a naopak by společnosti odprodalo městské pozemky v ceně přibližně 7,3 milionu korun bez DPH. V podstatě se jedná o směnu pozemků potřebných pro výstavbu autobusového terminálu, které vlastní společnost EUROBIT REAL, za zemědělské pozemky, které jsou v majetku statutárního města Pardubice,“ podotýká náměstkyně primátora zodpovědná za investice a územní plánování Helena Dvořáčková.
Problém by neměl nastat ani v případě pozemků patřících soukromým vlastníkům, jež s vedením města již několikrát jednali a mají o prodej plochy zájem. Zbývající část pozemků, na kterých by měl budoucí terminál stát, patří SŽDC a společnosti České dráhy. Jak se SŽDC, tak s ČD již probíhají jednání o postupném prodeji pozemků ve prospěch města.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.11.

Projekt podpory zemědělců v rámci Unie končí

Ve dnech 13. a 14. listopadu 2007 se v Dřítči na Pardubicku uskuteční závěrečná konference operace eFarmer.

Společnost celý článek
21.5.

Největší oslava svátku všech dětí v Pardubickém kraji bude letos v sobotu 1. června

Úsměv na tváři a radost v srdci dětí z Pardubic a širokého okolí vykouzlí Dětský innogy super den letos již po osmnácté. Společně s dětmi oslaví dospělost tradiční pardubické akce Michal Nesvadba a youtubeři Ment a Luboš Je Celkem Fajn. Přidá se i klaun Ferda se svými nezbednými kamarády, Komedianti na káře a celá plejáda zábavných, sportovních i poučných aktivit. Dětský innogy super den se bude konat v sobotu 1. června od 10 do 17 hodin na Dostihovém závodišti v Pardubicích.

Společnost celý článek
2.1.

Jehlička jen trošku píchne, malovaly děti. Nejlepší byly oceněny v Tipsport aréně

. Nebylo lehké vybrat toho nejlepšího, neboť v každé kategorii jsme měli více horkých kandidátů. Díky dobré organizaci bylo v soutěži mnoho skvělých prací. Kdybych nosil klobouk, velmi rád jej smeknu před všemi, kteří se na soutěži Děti malují dětem podíleli,“ dodal Korunka.

Společnost celý článek
31.1.

Kraj připravuje vybudování trvalých zábran pro ochranu obojživelníků v Přívratu

Současný způsob odchytávání obojživelníků je v současné době o poznání složitější. „Ochránci přírody musí nyní podél cesty na pěti úsecích instalovat téměř 1400 metrů provizorních překážek.

Společnost celý článek
22.7.

1. kolo jednání o změnách ve středním školství skončilo

Ředitelé všech středních odborných škol v kraji mají předložit vlastní návrhy řešení do 31. července 2010.

Společnost celý článek
29.6.

V Hradci dokončují centrum pro mladé strojaře

Studentům školy budou po rekonstrukci sloužit také nové posluchárny, ateliéry či sociální zařízení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting