Zastupitelé rozhodnou o pozemcích pro terminál B

24.4.

Zastupitelé rozhodnou o pozemcích pro terminál B

| Město by brzy mohlo vlastnit pozemky potřebné pro výstavbu terminálu B. V současné době je část plochy ve vlastnictví společnosti EUROBIT REAL a.s., další část pozemků pro změnu patří soukromým vlastníkům či Správě železniční dopravní cesty a společnosti České dráhy, a.s. O tom, zda budou prodej a odkup pozemků schváleny, rozhodne Zastupitelstvo města Pardubic ve čtvrtek 26. dubna.
Jakmile budou mít Pardubice všechny pozemky ve svém vlastnictví, budou se moci pustit do zpracování projektové dokumentace. „Město by odkoupilo pozemky od společnosti EUROBIT REAL, jejichž cena podle znaleckého posudku dosahuje výše zhruba 7,6 milionu korun bez DPH, a naopak by společnosti odprodalo městské pozemky v ceně přibližně 7,3 milionu korun bez DPH. V podstatě se jedná o směnu pozemků potřebných pro výstavbu autobusového terminálu, které vlastní společnost EUROBIT REAL, za zemědělské pozemky, které jsou v majetku statutárního města Pardubice,“ podotýká náměstkyně primátora zodpovědná za investice a územní plánování Helena Dvořáčková.
Problém by neměl nastat ani v případě pozemků patřících soukromým vlastníkům, jež s vedením města již několikrát jednali a mají o prodej plochy zájem. Zbývající část pozemků, na kterých by měl budoucí terminál stát, patří SŽDC a společnosti České dráhy. Jak se SŽDC, tak s ČD již probíhají jednání o postupném prodeji pozemků ve prospěch města.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.12.

Slévárna neprovedla měření emisí. Dostala pokutu 150 tisíc korun

„Při kontrole provedené v roce 2016 jsme také zjistili, že zařízení pro omezování emisí, tedy mokré odlučovače v cídírně a formovně, byly provozovány v rozporu se schváleným provozním řádem. V provozních denících navíc firma vedla nepravdivé záznamy o stavu těchto mokrých odlučovačů,“ uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Společnost celý článek
24.5.

Lokální povodně zasáhly i Pardubický kraj

V sobotu 22. května v odpoledních hodinách se přes Pardubický kraj přehnal prudký přívalový déšť

Společnost celý článek
3.1.

Svatební síň se „obléká“ do nového

První svatba v nové síni se uskuteční 25. února v 11:30 a pak už se bude oddávat prakticky po celý rok.

Společnost celý článek
1.7.

V Kožlí slavnostně otevřou moderní hasičkou zbrojnici

V obci Kožlí u Ledče nad Sázavou bude v sobotu 29. června ve 13:30 slavnostně otevřena jedna z nejmodernějších hasičských zbrojnic pro dobrovolné hasiče na Vysočině. Akce je spojena s bohatým doprovodným programem a zúčastní se jí členové Hasičského záchranného sboru, místní občané i starostové okolních měst a obcí. Slavnostní pásku přestřihne zdejší rodák a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Společnost celý článek
27.3.

Kříž na rozcestí Knířov a Vanice byl požehnán

Dílo neznámého lidového tvůrce bylo vybudováno na rozcestí lužské silnice roku 1818.

Společnost celý článek
20.11.

Nevyhazujte své staré mobily

V projektu Věnuj mobil to takto děláme již řadu let a dětem jsme rozdali na 900 mobilů, které jim nyní slouží jako důležitá spojnice s přáteli či rodinou mimo domov.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting