Zastupitelé schválili rozpočtové provizorium na rok 2009

12.12.

Zastupitelé schválili rozpočtové provizorium na rok 2009

Zastupitelé schválili rozpočtové provizorium na rok 2009

Zastupitelé Pardubického kraje schválili na svém čtvrtečním druhém jednání na základě doporučení krajské rady pravidla rozpočtového provizoria na rok 2009. Toto provizorium je stanoveno na první čtvrtletí příštího roku. Návrh příjmové části vychází ze schváleného rozpočtu na rok 2008 a zahrnuje daňové a nedaňové příjmy, kapitálové příjmy a dotace. Součástí nejsou příjmy z fondů Evropské unie určené na dofinancování schválených projektů kraje a není uvažováno s čerpáním úvěru od Evropské investiční banky. Odhad objemu příjmů je zhruba 749,35 milionů korun. „Po dobu platnosti rozpočtového provizoria budou v oblasti výdajů hrazeny jen nejnutnější závazky, takzvané běžné či provozní výdaje krajského úřadu, zřizovaných organizací a podobně. V plné výši budou uhrazeny závazky vyplývající z uzavřených smluv provozního charakteru v roce 2008,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro finance a majetek Roman Línek Pravidla rozpočtového provizoria jsou platná do doby schválení rozpočtu Pardubického kraje na rok 2009 – což se předpokládá v únoru 2009 příštího roku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.3.

Návrh územního plánu čeká na připomínky

O vypořádání těchto připomínek pak bude rozhodovat zastupitelstvo města. „Termín veřejného projednávání zatím nelze odhadnout, ale budeme o něm včas informovat,“ slíbila Karolína Koupalová.

Společnost celý článek
21.12.

V centru Pardubic začne platit přísnější dopravní režim

Od Nového roku začne v Pardubicích platit na třídě Míru a na Pernštýnském náměstí nový dopravní režim.

Společnost celý článek
25.1.

Předání výtěžku vánoční charitativní sbírky

Ve středu 24. ledna 2007 proběhlo slavnostní předání výtěžku sbírky „Pomáhejte s námi“

Společnost celý článek
19.2.

Pardubická krajská nemocnice při hokejové extralize nabídne prevenci

Krajská nemocnice se v ČEZ Areně poprvé představila na začátku října při utkání úřadujících mistrů proti Litvínovu. Čtveřice zdravotních sester byla před zápasem a poté v každé přestávce v obležení diváků.

Společnost celý článek
5.4.

Češi přihlásili do ekologické soutěže za 10 let skoro 2 200 projektů

Obec zavedla inteligentní systém třídění odpadů. Dnes po jejich vzoru třídí více než 80 dalších obcí. V každé z nich značně kleslo množství směsného odpadu, které končí na skládkách. Úspěch v soutěži pomohl také Radkovi Janouškovi ze spolku Ekosmák.

Společnost celý článek
27.4.

Tyršovy sady mají vlastní webovku

Pardubice chtějí v rámci větší otevřenosti radnice vůči veřejnosti postupně zřídit stránky pro veškeré velké projekty města.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting