Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

23.9.

Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

Zastupitelstvo města Pardubic bude během svého zasedání v úterý 23. září jednat také o budoucnosti budovy bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky. Zastupitelům bude předložen materiál, podle něhož by město bezodkladně požádalo stát o převedení klíčové administrativní budovy do svého majetku. „Jde o mimořádný a dříve neavizovaný bod jednání zastupitelstva. Chceme tím reagovat na postup Pardubického kraje, který udělal před několika dny totéž. Tento krok kraje je mimo jakékoliv předcházející dohody, o objekt totiž usilujeme mnoho let. Rádi bychom ho využili pro potřeby státní správy. Mrzí mne, že s námi kraj o této záležitosti nejednal,“ uvedl pardubický primátor Jaroslav Deml. V administrativní budově na náměstí Republiky, kde dříve sídlil okresní úřad, jsou v současnosti umístěna pracoviště tří odborů magistrátu. Mezi nejvyhledávanější agendy ze strany občanů patří přepážky pro vyřizování občanských průkazů, cestovních pasů, matriky či sociální podpory potřebným. Dále se v budově nachází například centrální podatelna magistrátu nebo odborně vybavené pracoviště oddělení krizového řízení. „Máme sice se státem smlouvu o výpůjčce do roku 2021. V žádném případě ovšem nechceme připustit situaci, že by budovu od státu bez dohody s námi převzal některý ze stávajících spoluuživatelů, který by mohl město za zhruba 13 let v přeneseném slova smyslu vyhnat na ulici,“ míní tajemník magistrátu Martin Růžička. „Na městě je dost lidí, kteří vnímají počínání kraje v této věci jako jednoznačný podraz. Když se totiž nedávno objevily v kuloárech náznaky, že by kraj mohl o budovu bývalého okresu usilovat, členové krajské rady nás ubezpečovali, že se tehdy jednalo jen o jakési úvahy a osobní iniciativu některých úředníků. Teď vidíme, že to bylo jinak,“ konstatoval primátor Jaroslav Deml. Město je připraveno ústy primátora nabídnout státu protihodnotou celkem tři své stávající budovy – sídlo živnostenského úřadu na Skřivánku, pracoviště odboru dopravy v ulici 17. listopadu a zejména administrativní budovu ve Štrossově ulici. „Máme spočítáno, že agendy magistrátu ze všech těchto tří lokalit by se do budovy bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky vešly,“ vysvětlil tajemník magistrátu Martin Růžička. Město by tím mohlo částečně vyřešit nynější neuspokojivý stav, kdy jsou pracoviště magistrátu nekoncepčně „rozstrkána“ po celých Pardubicích. „Magistrát je úřadem, kde si běžní občané vyřizují své záležitosti. Proto je pro nás důležité koncentrovat naše agendy na jedno místo a nejlépe v centru města, kde se lidé vyskytují během dne nejčastěji. Budova na náměstí Republiky není v mnoha ohledech žádná výhra, ale stále je to zdaleka nejlepší budova, ve které magistrát působí,“ doplnil tajemník Růžička.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.11.

Víte, kdy muži nosí krajky? NEJEN to se dozvíte na výstavě v poličském muzeu

Na výstavě s názvem Bílá jako sníh, černá jako káva uvidíte pánskou i dámskou módu, složitost turnýry, ocelí vyztužené sukně či sto let staré výukové porcelánové miminko, na kterém si dívky zkoušely péči o dítě. Keramickou a kameninovou konvici na kávu z Vídně, přes dvě stě let staré a mnoha dalších krás a zajímavostí, co pohladí po duši.

Společnost celý článek
16.10.

Z Taxisu putoval žokej Bartoš do Pardubické krajské nemocnice

Zraněnému Bartošovi okamžitě přispěchal na pomoc primář Brož, který se již mnoho let stará o zdravotní péči jezdců na pardubickém dostihovém závodišti. A hned vzápětí už putoval do Pardubické krajské nemocnice, a.s. Nejprve byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče Chirurgické kliniky a o den později byl přeložen na neurochirurgické oddělení.

Společnost celý článek
27.8.

Pardubice předávají zkušenosti na Balkán

Pardubice jsou prvním městem ČR, které se rozhodlo pro konkrétní pomoc vybrané municipalitě v Kosovu.

Společnost celý článek
29.4.

Další školáci z Pardubicka se zapojili do vzdělávacího programu Abeceda peněz

Pochopily, že na splacení půjčky si musí vydělat, aby ji mohly vrátit. Naučily se také držet při sobě a navzájem na sebe spoléhat.

Společnost celý článek
8.1.

Vysloužilé vánoční stromky se vrací zpět do přírody

Umělé stromky končí s ostatním komunálním odpadem na skládkách.

Společnost celý článek
2.10.

Měsíc září byl pro Český červený kříž v Ústí nad Orlicí ve znamení Světových dnů první pomoci.

Zejména děti si rády celý vůz prohlédly, některé odvážnější usedly na místo řidiče a do megafonu řekly policejní hlášení. Pro ty ostýchavější byl největší zážitek spustit výstražné a zvukové zařízení. Dále si také prohlédly donucovací prostředky a prakticky vyzkoušely služební pouta.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting