Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

23.9.

Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

Zastupitelstvo města Pardubic bude během svého zasedání v úterý 23. září jednat také o budoucnosti budovy bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky. Zastupitelům bude předložen materiál, podle něhož by město bezodkladně požádalo stát o převedení klíčové administrativní budovy do svého majetku. „Jde o mimořádný a dříve neavizovaný bod jednání zastupitelstva. Chceme tím reagovat na postup Pardubického kraje, který udělal před několika dny totéž. Tento krok kraje je mimo jakékoliv předcházející dohody, o objekt totiž usilujeme mnoho let. Rádi bychom ho využili pro potřeby státní správy. Mrzí mne, že s námi kraj o této záležitosti nejednal,“ uvedl pardubický primátor Jaroslav Deml. V administrativní budově na náměstí Republiky, kde dříve sídlil okresní úřad, jsou v současnosti umístěna pracoviště tří odborů magistrátu. Mezi nejvyhledávanější agendy ze strany občanů patří přepážky pro vyřizování občanských průkazů, cestovních pasů, matriky či sociální podpory potřebným. Dále se v budově nachází například centrální podatelna magistrátu nebo odborně vybavené pracoviště oddělení krizového řízení. „Máme sice se státem smlouvu o výpůjčce do roku 2021. V žádném případě ovšem nechceme připustit situaci, že by budovu od státu bez dohody s námi převzal některý ze stávajících spoluuživatelů, který by mohl město za zhruba 13 let v přeneseném slova smyslu vyhnat na ulici,“ míní tajemník magistrátu Martin Růžička. „Na městě je dost lidí, kteří vnímají počínání kraje v této věci jako jednoznačný podraz. Když se totiž nedávno objevily v kuloárech náznaky, že by kraj mohl o budovu bývalého okresu usilovat, členové krajské rady nás ubezpečovali, že se tehdy jednalo jen o jakési úvahy a osobní iniciativu některých úředníků. Teď vidíme, že to bylo jinak,“ konstatoval primátor Jaroslav Deml. Město je připraveno ústy primátora nabídnout státu protihodnotou celkem tři své stávající budovy – sídlo živnostenského úřadu na Skřivánku, pracoviště odboru dopravy v ulici 17. listopadu a zejména administrativní budovu ve Štrossově ulici. „Máme spočítáno, že agendy magistrátu ze všech těchto tří lokalit by se do budovy bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky vešly,“ vysvětlil tajemník magistrátu Martin Růžička. Město by tím mohlo částečně vyřešit nynější neuspokojivý stav, kdy jsou pracoviště magistrátu nekoncepčně „rozstrkána“ po celých Pardubicích. „Magistrát je úřadem, kde si běžní občané vyřizují své záležitosti. Proto je pro nás důležité koncentrovat naše agendy na jedno místo a nejlépe v centru města, kde se lidé vyskytují během dne nejčastěji. Budova na náměstí Republiky není v mnoha ohledech žádná výhra, ale stále je to zdaleka nejlepší budova, ve které magistrát působí,“ doplnil tajemník Růžička.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.11.

Kraj si převzal vyklizené chvaletické sklady

Pardubický kraj si úředně převzal vyklizené objekty nelegálního skladu nebezpečného odpadu ve Chvaleticích.

Společnost celý článek
12.9.

Veletrh přilákal desítky vystavovatelů

Kromě českých vystavovatelů tu své stánky měly i nizozemská stavební společnost či švédská firma.

Společnost celý článek
29.9.

Nominační přihláška kladrubského hřebčína na seznam UNESCO je hotová

Ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiří Machek doplnil: „Hřebčín dál bude pokračovat v přípravě a realizaci investičních akcí, jejichž cílem je dále zvelebovat hodnotný areál, ať už se jedná o rekonstrukce historických objektů, obnovu krajinářského parku v Mošnicích, obnovu historických alejí nebo vodotečí. Vše musí být realizováno s respektem k chovu výjimečných koní a k neopakovatelným přírodním hodnotám.“

Společnost celý článek
18.8.

Nad Pardubicemi bude cvičit AWACS

Nejedná se o nic mimořádného, tato cvičení zde jsou prováděna pravidelně

Společnost celý článek
3.3.

Šest hasičských jednotek likvidovalo v úterý 1. března požár rodinného domu v Pomezí.

Hasiči při likvidaci požáru používali dýchací přístroje. V době vzniku požáru byly uvnitř objektu dvě ženy - matka s dcerou, když ucítily kouř, přivolaly hasiče.

Společnost celý článek
8.3.

Náměstek ministra podpořil optimalizaci školství

Žáci, kteří neprokáží studijní předpoklady, začnou uvažovat také o jiných typech škol.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting