Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

23.9.

Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

Zastupitelstvo města Pardubic bude během svého zasedání v úterý 23. září jednat také o budoucnosti budovy bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky. Zastupitelům bude předložen materiál, podle něhož by město bezodkladně požádalo stát o převedení klíčové administrativní budovy do svého majetku. „Jde o mimořádný a dříve neavizovaný bod jednání zastupitelstva. Chceme tím reagovat na postup Pardubického kraje, který udělal před několika dny totéž. Tento krok kraje je mimo jakékoliv předcházející dohody, o objekt totiž usilujeme mnoho let. Rádi bychom ho využili pro potřeby státní správy. Mrzí mne, že s námi kraj o této záležitosti nejednal,“ uvedl pardubický primátor Jaroslav Deml. V administrativní budově na náměstí Republiky, kde dříve sídlil okresní úřad, jsou v současnosti umístěna pracoviště tří odborů magistrátu. Mezi nejvyhledávanější agendy ze strany občanů patří přepážky pro vyřizování občanských průkazů, cestovních pasů, matriky či sociální podpory potřebným. Dále se v budově nachází například centrální podatelna magistrátu nebo odborně vybavené pracoviště oddělení krizového řízení. „Máme sice se státem smlouvu o výpůjčce do roku 2021. V žádném případě ovšem nechceme připustit situaci, že by budovu od státu bez dohody s námi převzal některý ze stávajících spoluuživatelů, který by mohl město za zhruba 13 let v přeneseném slova smyslu vyhnat na ulici,“ míní tajemník magistrátu Martin Růžička. „Na městě je dost lidí, kteří vnímají počínání kraje v této věci jako jednoznačný podraz. Když se totiž nedávno objevily v kuloárech náznaky, že by kraj mohl o budovu bývalého okresu usilovat, členové krajské rady nás ubezpečovali, že se tehdy jednalo jen o jakési úvahy a osobní iniciativu některých úředníků. Teď vidíme, že to bylo jinak,“ konstatoval primátor Jaroslav Deml. Město je připraveno ústy primátora nabídnout státu protihodnotou celkem tři své stávající budovy – sídlo živnostenského úřadu na Skřivánku, pracoviště odboru dopravy v ulici 17. listopadu a zejména administrativní budovu ve Štrossově ulici. „Máme spočítáno, že agendy magistrátu ze všech těchto tří lokalit by se do budovy bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky vešly,“ vysvětlil tajemník magistrátu Martin Růžička. Město by tím mohlo částečně vyřešit nynější neuspokojivý stav, kdy jsou pracoviště magistrátu nekoncepčně „rozstrkána“ po celých Pardubicích. „Magistrát je úřadem, kde si běžní občané vyřizují své záležitosti. Proto je pro nás důležité koncentrovat naše agendy na jedno místo a nejlépe v centru města, kde se lidé vyskytují během dne nejčastěji. Budova na náměstí Republiky není v mnoha ohledech žádná výhra, ale stále je to zdaleka nejlepší budova, ve které magistrát působí,“ doplnil tajemník Růžička.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.3.

Když se řekne „životní prostředí“…

Když mají Evropané označit nejvýznamnější ekologický problém současnosti, s přehledem „vítězí“ změny klimatu.

Společnost celý článek
2.4.

Mladí řezníci a uzenáři mají v Poličce vybavení špičkové úrovně

Druhou zastávkou hejtmana Martina Netolického při návštěvě Poličky bylo zdejší odborné učiliště. Zde Pardubický kraj za přispění evropských fondů dokončil přístavbu a vybavení odborných učeben pro obory řezník a uzenář za 38 milionů korun. Slavnostního otevření se kromě hejtmana zúčastnil také krajský radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Společnost celý článek
10.5.

Zájem lidí o levnou elektřinu a plyn překonal v Ústí očekávání

Nápad na společnou aukci vyšel z orlickoústecké radnice, které se díky nákupu elektřiny a plynu formou aukce v posledních třech letech podařilo ušetřit stovky tisíc korun, které může nyní zpět investovat do města.

Společnost celý článek
7.5.

Mezinárodní gastronomická Polička

Soutěž nezapomene ani na diváky, pro které budou soutěžní družstva připravovat různá občerstvení a míchané nápoje.

Společnost celý článek
14.7.

Město Chrudim: Veřejná sbírka

Od dnešního pondělí 14. července budou ve městě Chrudimi rozmístěny i kasičky, do nichž bude možné přispívat hotově.

Společnost celý článek
8.12.

Pardubicko: nadílka pro psy v útulcích

Projekt naplnil svůj hlavní cíl: vyzval širokou veřejnost k zodpovědnému vztahu ke zvířatům.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting