Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

23.9.

Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

Zastupitelstvo města Pardubic bude během svého zasedání v úterý 23. září jednat také o budoucnosti budovy bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky. Zastupitelům bude předložen materiál, podle něhož by město bezodkladně požádalo stát o převedení klíčové administrativní budovy do svého majetku. „Jde o mimořádný a dříve neavizovaný bod jednání zastupitelstva. Chceme tím reagovat na postup Pardubického kraje, který udělal před několika dny totéž. Tento krok kraje je mimo jakékoliv předcházející dohody, o objekt totiž usilujeme mnoho let. Rádi bychom ho využili pro potřeby státní správy. Mrzí mne, že s námi kraj o této záležitosti nejednal,“ uvedl pardubický primátor Jaroslav Deml. V administrativní budově na náměstí Republiky, kde dříve sídlil okresní úřad, jsou v současnosti umístěna pracoviště tří odborů magistrátu. Mezi nejvyhledávanější agendy ze strany občanů patří přepážky pro vyřizování občanských průkazů, cestovních pasů, matriky či sociální podpory potřebným. Dále se v budově nachází například centrální podatelna magistrátu nebo odborně vybavené pracoviště oddělení krizového řízení. „Máme sice se státem smlouvu o výpůjčce do roku 2021. V žádném případě ovšem nechceme připustit situaci, že by budovu od státu bez dohody s námi převzal některý ze stávajících spoluuživatelů, který by mohl město za zhruba 13 let v přeneseném slova smyslu vyhnat na ulici,“ míní tajemník magistrátu Martin Růžička. „Na městě je dost lidí, kteří vnímají počínání kraje v této věci jako jednoznačný podraz. Když se totiž nedávno objevily v kuloárech náznaky, že by kraj mohl o budovu bývalého okresu usilovat, členové krajské rady nás ubezpečovali, že se tehdy jednalo jen o jakési úvahy a osobní iniciativu některých úředníků. Teď vidíme, že to bylo jinak,“ konstatoval primátor Jaroslav Deml. Město je připraveno ústy primátora nabídnout státu protihodnotou celkem tři své stávající budovy – sídlo živnostenského úřadu na Skřivánku, pracoviště odboru dopravy v ulici 17. listopadu a zejména administrativní budovu ve Štrossově ulici. „Máme spočítáno, že agendy magistrátu ze všech těchto tří lokalit by se do budovy bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky vešly,“ vysvětlil tajemník magistrátu Martin Růžička. Město by tím mohlo částečně vyřešit nynější neuspokojivý stav, kdy jsou pracoviště magistrátu nekoncepčně „rozstrkána“ po celých Pardubicích. „Magistrát je úřadem, kde si běžní občané vyřizují své záležitosti. Proto je pro nás důležité koncentrovat naše agendy na jedno místo a nejlépe v centru města, kde se lidé vyskytují během dne nejčastěji. Budova na náměstí Republiky není v mnoha ohledech žádná výhra, ale stále je to zdaleka nejlepší budova, ve které magistrát působí,“ doplnil tajemník Růžička.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.11.

Získat české občanství není jednoduché

Zdeňka Stránská doporučuje každému cizinci, aby se o podmínkách předem informoval na Úseku státního občanstvím.

Společnost celý článek
31.7.

Květinový a bylinkový ráj v „Babiččině zahradě“

Pro zájemce budou otevřeny sbírkové skleníky výstaviště s exotickými zelenými zajímavostmi z celého světa, botanická zahrada a rozárium v Bezručových sadech s více než 500 druhy a odrůdami růží a také botanická zahrada olomoucké Univerzity Palackého. Doprovodný program přinese zábavu a hezké hudební zážitky dětem i dospělým.

Společnost celý článek
21.5.

Vzpomínka na aviatika Jana Kašpara

Milovníci létání a politici se sešli, aby vzpomněli na výročí narození Jana Kašpara.

Společnost celý článek
12.9.

Setkání členů Rady Pardubického kraje se starosty.

Ve čtvrtek 13. září 2007 bude pardubický Ideon hostit každoroční setkání členů Rady Pardubického kraje se starosty měst a obcí.

Společnost celý článek
18.2.

Galavečer Den D: nominujte i vy dobrovolníky

Všichni nominovaní dobrovolníci budou poté pozváni na slavnostní galavečer a až na místě se dozví, kdo získal ocenění.

Společnost celý článek
23.11.

Den pro dětskou knihu bude kouzelný!

První prosincovou sobotu 1. 12. 2018 se v Krajské knihovně v Pardubicích odehraje 7. ročník celostátní kampaně Den pro dětskou knihu s podtitulem Kouzelné Vánoce. Cílem této akce je především v dětech podnítit zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting