Zastupitelstvo odmítlo „novou“ spalovnu v Synthesii

13.12.

Zastupitelstvo odmítlo „novou“ spalovnu v Synthesii

Zastupitelstvo odmítlo „novou“ spalovnu v Synthesii

Zastupitelé Pardubic v úterý 11. prosince 2007 odmítli záměr na obnovu provozu spalovny průmyslových odpadů v pardubické Synthesii. Spalovnu, která dříve sloužila jako součást biologické čistírny odpadních vod, chce „oživit“ společnost AVE CZ odpadové hospodářství. Spalovna, která je v současné době odstavena, v minulosti likvidovala hlavně kaly vznikající v čističce odpadních vod (ČOV). „Na masové spalování jiných odpadů nebyla koncipována. Návrh společnosti AVE CZ není žádným návrhem modernizace spalovny, ale je návrhem na vybudování nové, velkokapacitní spalovny nebezpečného odpadu uprostřed již tak dost zatížené, hustě obydlené aglomerace,“ varoval předkladatel návrhu a zastupitel za Stranu zelených Jan Linhart. Spalovna v pardubické Synthesii fungovala od roku 1995, o devět let později byl její provoz kvůli překračování emisních limitů zastaven. V loňském roce koupila spalovnu od chemičky rakousko-česká společnost AVE CZ. Po modernizaci v ní chtěla ročně likvidovat až 20 tisíc tun nebezpečného odpadu. Zhruba čtvrtina z tohoto množství by pocházela z místních zdrojů, tedy ze Synthesie a čistírny odpadních vod, ostatní odpad by provozovatel do Semtína dovážel. Zastupitelé Pardubic se obávají dopadu této aktivity na životní prostředí ve městě. Obnovení činnosti spalovny již dříve odmítly Srnojedy i pardubický městský obvod VII, do něhož spadají především Rosice nad Labem, Doubravice a část Ohrazenic.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.5.

V Pasíčkách vypustil dva mladé čápy

Nadstandardem záchranné stanice Pasíčka je provoz expoziční části, která je přístupná veřejnosti a současně se zde koná většina ekovýchovných programů.

Společnost celý článek
25.5.

Domov Simeon buduje zahradu a žádá o rostliny

Právě dokončená veřejně prospěšná stavba je obklopena dosud neupraveným zatravněným terénem.

Společnost celý článek
21.6.

Prezident a hejtman: dvakrát naposledy

Centrem festivalového dění je již tradičně litomyšlský zámek.

Společnost celý článek
18.6.

Roman Línek na zasedání Výboru regionů EU

Tato rezoluce zdůrazňuje regionální rozměr potíží automobilového průmyslu včetně jeho subdodavatelů.

Společnost celý článek
12.5.

Exilovská Balada pro banditu na Kunětické hoře

Mezi hradbami středověkého hradu Kunětická hora se bude zpívat o lásce, krvi, smrti, vězení a touze po svobodě.

Společnost celý článek
30.10.

Uvolněná část vozidla zranila řidiče

Dopravní policisté žádají nejen svědky této dopravní nehody, ale i řidiče neznámého nákladního vozidla, ze kterého upadl pryžový doraz zadního nárazníku, aby se přihlásili osobně či telefonicky na telefonní číslo 974572262, nebo 974572251.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting