Zastupitelstvo odmítlo „novou“ spalovnu v Synthesii

13.12.

Zastupitelstvo odmítlo „novou“ spalovnu v Synthesii

Zastupitelstvo odmítlo „novou“ spalovnu v Synthesii

Zastupitelé Pardubic v úterý 11. prosince 2007 odmítli záměr na obnovu provozu spalovny průmyslových odpadů v pardubické Synthesii. Spalovnu, která dříve sloužila jako součást biologické čistírny odpadních vod, chce „oživit“ společnost AVE CZ odpadové hospodářství. Spalovna, která je v současné době odstavena, v minulosti likvidovala hlavně kaly vznikající v čističce odpadních vod (ČOV). „Na masové spalování jiných odpadů nebyla koncipována. Návrh společnosti AVE CZ není žádným návrhem modernizace spalovny, ale je návrhem na vybudování nové, velkokapacitní spalovny nebezpečného odpadu uprostřed již tak dost zatížené, hustě obydlené aglomerace,“ varoval předkladatel návrhu a zastupitel za Stranu zelených Jan Linhart. Spalovna v pardubické Synthesii fungovala od roku 1995, o devět let později byl její provoz kvůli překračování emisních limitů zastaven. V loňském roce koupila spalovnu od chemičky rakousko-česká společnost AVE CZ. Po modernizaci v ní chtěla ročně likvidovat až 20 tisíc tun nebezpečného odpadu. Zhruba čtvrtina z tohoto množství by pocházela z místních zdrojů, tedy ze Synthesie a čistírny odpadních vod, ostatní odpad by provozovatel do Semtína dovážel. Zastupitelé Pardubic se obávají dopadu této aktivity na životní prostředí ve městě. Obnovení činnosti spalovny již dříve odmítly Srnojedy i pardubický městský obvod VII, do něhož spadají především Rosice nad Labem, Doubravice a část Ohrazenic.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.8.

Zpráva o kontrolách falzifikátů provedených ČOI

V červenci nabylo 39 správních řízení právní moci z čehož 22 správních řízení je s neznámou osobou.

Společnost celý článek
16.4.

Veřejná studentská konference

Konference probíhá od 16:00 hodin v posluchárnách univerzitní auly v univerzitním kampusu v Pardubicích.

Společnost celý článek
30.5.

Mámo, táto, nechme doma auto!

To je Dětský super den, pořádaný letos již podesáté na Dostihovém závodišti v Pardubicích.

Společnost celý článek
6.1.

Kraj jednal s VZP o novém vybavení pro pardubickou nemocnici

Do budoucna je reálné nasmlouvat ze strany VZP do naší nemocnice potřebné druhé CT pro akutní výkony a magnetickou rezonanci.

Společnost celý článek
21.1.

V Pardubickém kraji budou jednat evropští ministři kultury

V pátek 18. ledna 2008 navštívil ministr kultury Václav Jehlička Pardubický kraj.

Společnost celý článek
11.6.

Pardubičtí herci promění Kunětickou horu v arizonskou prérii

Neochvějného strážce zákona, milovníka Kolaloky a idola všech žen v pardubickém divadelním zpracování ztvární Josef Pejchal, jeho milou Winnifred Veronika Macková nebo Martina Sikorová, její ženský protipól Tornádo Lou Jana Ondrušková, Horáce Hogafoga Ladislav Špiner a Douga Badmana v alternaci Petr Dohnal a Milan Němec. Nebude samozřejmě chybět ani dívčí taneční a pěvecká company a rovněž řada pistolníků. O živý hudební doprovod se postará folk-folklórní skupina Trdlo.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting