Zastupitelstvo odmítlo „novou“ spalovnu v Synthesii

13.12.

Zastupitelstvo odmítlo „novou“ spalovnu v Synthesii

Zastupitelstvo odmítlo „novou“ spalovnu v Synthesii

Zastupitelé Pardubic v úterý 11. prosince 2007 odmítli záměr na obnovu provozu spalovny průmyslových odpadů v pardubické Synthesii. Spalovnu, která dříve sloužila jako součást biologické čistírny odpadních vod, chce „oživit“ společnost AVE CZ odpadové hospodářství. Spalovna, která je v současné době odstavena, v minulosti likvidovala hlavně kaly vznikající v čističce odpadních vod (ČOV). „Na masové spalování jiných odpadů nebyla koncipována. Návrh společnosti AVE CZ není žádným návrhem modernizace spalovny, ale je návrhem na vybudování nové, velkokapacitní spalovny nebezpečného odpadu uprostřed již tak dost zatížené, hustě obydlené aglomerace,“ varoval předkladatel návrhu a zastupitel za Stranu zelených Jan Linhart. Spalovna v pardubické Synthesii fungovala od roku 1995, o devět let později byl její provoz kvůli překračování emisních limitů zastaven. V loňském roce koupila spalovnu od chemičky rakousko-česká společnost AVE CZ. Po modernizaci v ní chtěla ročně likvidovat až 20 tisíc tun nebezpečného odpadu. Zhruba čtvrtina z tohoto množství by pocházela z místních zdrojů, tedy ze Synthesie a čistírny odpadních vod, ostatní odpad by provozovatel do Semtína dovážel. Zastupitelé Pardubic se obávají dopadu této aktivity na životní prostředí ve městě. Obnovení činnosti spalovny již dříve odmítly Srnojedy i pardubický městský obvod VII, do něhož spadají především Rosice nad Labem, Doubravice a část Ohrazenic.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.11.

Přijďte si pro dárky do dárkového paláce v AFI

Letos poprvé bude odměněn i zákazník s celkově největší hodnotou účtenek. Hlavní cena je televize LG 42LE s úhlopříčkou 107 cm. Druhý v pořadí získává digitální fotoaparát Canon IXUS.

Společnost celý článek
19.3.

Pardubická filharmonie slaví čtyřicáté narozeniny

Květen zastihne filharmoniky mimo jiné v Ústí nad Orlicí a na zahájení Martinů Festu v Poličce.

Společnost celý článek
17.10.

Střet s divočákem

Nehodu naštěstí nepřežilo jen prase, řidič a jeho spolujezdkyně vyvázli z kolize bez zranění. Policisté odhadli škodu na vozidle na částku přibližně 60.000 korun a vzhledem k tomu, že z něj vytékaly provozní kapaliny, museli na místo nehody přijet i hasiči.

Společnost celý článek
12.3.

Malé děti ochrání krokodýl

Sníží se tak nebezpečí, že některé z nich vběhne do silnice,“ popsal funkci této novinky náměstek primátorky Michal Koláček.

Společnost celý článek
7.12.

Dar od jednoho z uživatelů letiště pomůže okolním lokalitám

„Stejně jako naši předchůdci, i my vedeme řadu jednání se stěžovateli na nadměrný hluk z letiště, ale také se samotnými původci hluku. LOM se ke své společenské zodpovědnosti přihlásil a výsledkem je, že daruje městu milion korun,“ řekl náměstek primátora Jan Řehounek. Podmínkou dárce přitom bylo, aby město peníze rozdělilo rovnoměrně mezi hlukem nejvíce zatížené oblasti, tedy Nemošice, Duklu a Svítkov. Starostové příslušných městských obvodů vybrali akce, které chtějí z těchto peněz dotovat.

Společnost celý článek
15.2.

Vypůjčit peníze si přišel s nožem v ruce

Čekající návštěvník jej uchopil za oděv a pod krkem a přitiskl ke zdi.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting