Zastupitelstvo schválilo granty v sociální oblasti

29.4.

Zastupitelstvo schválilo granty v sociální oblasti


Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém dnešním zasedání schválilo poskytnutí grantů v oblasti sociálních věcí. Ve třech programech podpořilo celkem 74 žádostí částkou 5 949 000 korun. Pardubický kraj v prvním programu podpořil sociální služby, u kterých  zatím nedošlo k předpokládanému financování z individuálního projektu "Systémová podpora procesu transformace systému péče o ohrožené děti a rodiny" Ministerstva práce a sociálních věcí.

„Patří sem především oblast rané péče, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a sociální rehabilitace s cílovou skupinou děti, rodiny s dětmi,“ vysvětlil radní zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola. Finanční příspěvek tak získaly například SKP – Centrum Pardubice, Šance pro tebe nebo Fond ohrožených dětí. Ve zbylých dvou programech získaly podporu například organizace jako Most pro lidská práva, Amalthea nebo Základní škola a Praktická škola Svítání.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.3.

Beko Fresh Festival – novinky, gastronomická překvapení a inovace kam se podíváš…

Gurmánská akce plná novinek – Beko Fresh Festival 2019 – zahájí svůj program v sobotu 15. června na pardubickém dostihovém závodišti v 10 hod. Cena vstupného v předprodeji, který bude spuštěn v pondělí 11. března, je 100 Kč.

Společnost celý článek
21.11.

Hejtman si prohlédl rozestavěnou reálku

Interiéry rekonstruované budovy bývalé reálky v Pardubicích si prohlédl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek

Společnost celý článek
19.2.

Pardubická krajská nemocnice při hokejové extralize nabídne prevenci

Krajská nemocnice se v ČEZ Areně poprvé představila na začátku října při utkání úřadujících mistrů proti Litvínovu. Čtveřice zdravotních sester byla před zápasem a poté v každé přestávce v obležení diváků.

Společnost celý článek
29.11.

Teplo v Hradci bude opět jedno z nejlevnějších v Česku

Hradečané budou odebírat teplo za jednu z nejnižších cen napříč Českem.

Společnost celý článek
4.6.

Student Student Střední průmyslové školy stavební Pardubice postoupil do finále soutěže Stavby z vlnité lepenky

Tři nejlepší finálové stavby získají ceny v hodnotě 25, 10 a 5 tis. Kč. Do letošního ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky se přihlásilo rekordních 23 středních škol z 12 krajů České republiky.

Společnost celý článek
5.3.

Síť sociálních služeb „podrží“ dvouleté financování

Pardubice zvolily při podpoře sociálních a zdravotních služeb víceleté financování. 84 projektů, které získaly dotaci města na rok 2019, tak má jistou podporu ve stejné výši i pro rok 2020.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting