Zastupitelstvo schválilo granty v sociální oblasti

29.4.

Zastupitelstvo schválilo granty v sociální oblasti


Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém dnešním zasedání schválilo poskytnutí grantů v oblasti sociálních věcí. Ve třech programech podpořilo celkem 74 žádostí částkou 5 949 000 korun. Pardubický kraj v prvním programu podpořil sociální služby, u kterých  zatím nedošlo k předpokládanému financování z individuálního projektu "Systémová podpora procesu transformace systému péče o ohrožené děti a rodiny" Ministerstva práce a sociálních věcí.

„Patří sem především oblast rané péče, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a sociální rehabilitace s cílovou skupinou děti, rodiny s dětmi,“ vysvětlil radní zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola. Finanční příspěvek tak získaly například SKP – Centrum Pardubice, Šance pro tebe nebo Fond ohrožených dětí. Ve zbylých dvou programech získaly podporu například organizace jako Most pro lidská práva, Amalthea nebo Základní škola a Praktická škola Svítání.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.2.

Křest nového CD Proti proudu

Zvukem se Kamelot vrací k akustické muzice, což potvrzuje kontrabasista Petr Surý.

Společnost celý článek
10.12.

SKP-CENTRUM pořádá Dny bezdomovectví

Se svými příspěvky zde vystoupili zástupci zařízení, která poskytují pomoc a podporu lidem bez domova.

Společnost celý článek
18.4.

Hrozí rozpuštění občanských sdružení?

Hlavním tématem bylo hrozící hromadné rozpouštění občanských sdružení poskytujících sociální služby.

Společnost celý článek
20.10.

Univerzita Pardubice se účastní veletrhu Gaudeamus 2008

Veletrh je pořádán jako již každoročně na brněnském výstavišti, tentokrát nově v pavilonu F.

Společnost celý článek
25.9.

Poříčí pečuje o zeleň nejlépe v celé Evropě

Ten také ještě před samotným finálovým večerem vyznamenal celou obec Medailí hejtmana Pardubického kraje. Poříčí se tak stalo první obcí, která je držitelem tohoto vysokého krajského vyznamenání.

Společnost celý článek
4.5.

Královéhradecké letiště ohromí burácení motorů silných aut i vrtulníků: Helicopter Show a Rally Show jsou za dveřmi

Sobotní program, který vypukne od 9 hodin v obou areálech, je určen pro širokou veřejnost. Doprovodný program Helicopter Show nabídne ukázky činností hasičů, policistů, zdravotníků, kynologů a mnoha dalších. Rodiny s dětmi si opět přijdou na své. Pro nejmenší diváky bude připraveno mnoho soutěží a cestu mezi programy jim zpříjemní turistický vláček. Hlavní letový program Helicopter Show začne od 13 hodin, přičemž několik letových ukázek mohou diváci spatřit již dříve. Naopak Rally Show nastartuje návštěvníky pěkně od rána. Na okruhu se hned v úvodu předvedou historické vozy a legendy motorsportu, které záhy vystřídají drifty a road show.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting