Zastupitelstvo schválilo granty v sociální oblasti

29.4.

Zastupitelstvo schválilo granty v sociální oblasti


Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém dnešním zasedání schválilo poskytnutí grantů v oblasti sociálních věcí. Ve třech programech podpořilo celkem 74 žádostí částkou 5 949 000 korun. Pardubický kraj v prvním programu podpořil sociální služby, u kterých  zatím nedošlo k předpokládanému financování z individuálního projektu "Systémová podpora procesu transformace systému péče o ohrožené děti a rodiny" Ministerstva práce a sociálních věcí.

„Patří sem především oblast rané péče, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a sociální rehabilitace s cílovou skupinou děti, rodiny s dětmi,“ vysvětlil radní zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola. Finanční příspěvek tak získaly například SKP – Centrum Pardubice, Šance pro tebe nebo Fond ohrožených dětí. Ve zbylých dvou programech získaly podporu například organizace jako Most pro lidská práva, Amalthea nebo Základní škola a Praktická škola Svítání.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.12.

Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

Jejich městem budou stále projíždět veškeré kamiony na trase mezi Prahou a polskými hranicemi.

Společnost celý článek
25.6.

Bezpečně na prázdniny s Palácem Pardubice již ve středu

Nejenom děti se mohou přiučit zásadám bezpečnosti, které nás provázejí po celý život. Ať už se jedná o komunikaci s policií, či o situace spojené se záchrannou službou a hasičským sborem, návštěvníci si mohou v praxi vyzkoušet, jak správně postupovat a třeba i zachránit život sobě nebo někomu jinému.

Společnost celý článek
7.4.

Cenu Magnesia Litera získali hned ve dvou kategoriích dvě knihy akademiků z Univerzity Pardubice

Na pozadí velkých politických dějin a válečných událostí zkoumají proměny civilního života v zázemí. Popisují strádání matek s dětmi, jejichž živitelé bojovali kdesi na frontách. Na jejich citovém traumatu, podlomeném zdraví i sociální bídě se podepsaly všeobecný materiální nedostatek, přídělový systém, pracovní nasazení nedospělých a nakonec ještě epidemie španělské chřipky.

Společnost celý článek
16.6.

Krajské hry mateřských škol vyhrály Svitavy

Finále II. ročníku sportovních her odstartovali legendární česká atletka Jarmila Kratochvílová a hokejista Vladimír Martinec.

Společnost celý článek
2.4.

Lidé mohou zhlédnout unikátní termomapy Hradce Králové

Dnes byla termomapa oficiálně zveřejněna na stránkách společnosti Tepelné hospodářství a magistrátu Hradce Králové.

Společnost celý článek
23.5.

Muzeum v Pardubicích otevře i vyhlídku na zámecké věži

Na účastníky slavnostního průvodu masek čeká překvapení. Doprovodný program začne v 17.00 a skončí ve 22.30 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting