Závěrečný účet Pardubického kraje je bez chyb

22.6.

Závěrečný účet Pardubického kraje je bez chyb

Závěrečný účet Pardubického kraje je bez chyb

Zastupitelstvo Pardubického kraje schválilo ve čtvrtek 18. června závěrečný účet Pardubického kraje. Přednesl ho náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.        „Závěrečný účet souhrnně zhodnocuje výsledky hospodaření Pardubického kraje za minulý rok. Zahrnuje mimo jiné rozbor příjmů a výdajů, obsahuje údaje o finančním vypořádání se státním rozpočtem, fondy EU a vztahy ke zřízeným příspěvkovým organizacím a dalším subjektům, vázaných na krajský rozpočet,“ uvedl Roman Línek. Dodal také, že kraj celkem hospodařil se 7,5 miliardami korun, z toho přes 4 miliardy tvořily dotace ze státního rozpočtu a více jak 3 miliardy vlastní daňové příjmy. Nedílnou součástí závěrečného účtu kraje je zpráva o přezkoumání hospodaření kraje. „Ministerstvo financí konstatovalo, že hospodaření kraje je bez chyb a nedostatků, proto jsem navrhl zastupitelům aby schválili výsledek bez výhrad, což se také stalo,“ uzavřel náměstek Roman Línek.      Závěrečný účet za rok 2008 je zveřejněn na úřední desce Pardubického kraje a na webových stránkách www.pardubickykraj.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.5.

Váza mohla zabíjet

V pátek 8. května dopoledne zasahovali hasiči z Chrudimi a Pardubic v Hrochově Týnci.

Společnost celý článek
21.11.

Kraj a město se mohou doplnit při oživení kulturních památek a zařízení

Některé významné rekonstrukce v Pardubicích souvisejí s památkovými, kulturními a školskými zařízeními, které vlastní Pardubický kraj. Jedná se zejména o Východočeské muzeum a Východočeskou galerii, které sídlí na Zámku Pardubice, Krajskou knihovnu, která bude mít nové interaktivní centrum na Příhrádku a také Dům hudby.

Společnost celý článek
28.5.

Třídu Míru zdobí stovky muškátů

Pracovníci Služeb města Pardubice instalovali na třídě Míru dvě velké věže v blízkosti sochy Jana Kašpara, jedna věž přitom obsahuje 169 kusů muškátů.

Společnost celý článek
1.4.

Doubravický „Chlap“ si hojil komplex na psovi

Dvě hlídky strážníků přijely okamžitě na místo incidentu, přičemž podezřelý muž nesl známky pokousání psem na ruce.

Společnost celý článek
24.10.

Kompost vyrobený v Dražkovicích získal v prestižní soutěži první cenu

Nejvyšší bodové ohodnocení získal a soutěž vyhrál kompost vyrobený na kompostárně v Dražkovicích, kterou od roku 2004 provozuje akciová společnost SmP-Odpady a.s. Vítězstvím v soutěži tak dražkovický kompost získal další z řady dosud získaných certifikátů kvality.

Společnost celý článek
6.1.

Hejtman vyzval náměstka Drymla k odstoupení

Pan vicehejtman byl dosud významným členem našeho týmu, a také proto mne celá záležitost velice mrzí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting