Závěrečný účet Pardubického kraje za rok 2010

20.6.

Závěrečný účet Pardubického kraje za rok 2010

Závěrečný účet Pardubického kraje za rok 2010

Zastupitelstvo kraje zhodnotilo, že rok 2010 byl z hlediska financování Pardubického kraje velice náročný. Finanční a hospodářská krize  významně zhoršila nejen podmínky pro přijímání úvěrů, ale zejména významným způsobem ovlivnila výnosy ze sdílených daní. Objem výnosů sdílených daní v roce 2010 činil celkem cca 2 567,09 miliónu korun, zatímco v roce 2008 činil 2 825,19 miliónu korun. „Nicméně oproti loňskému roku se situace ve výběru daní mírně zlepšila a ve srovnání s rokem 2009 jsme dosáhli vyšších výnosů sdílených daní, a to o cca 74 milionů korun,“ informoval na zastupitelstvu o hospodaření loňského roku náměstek hejtmana Roman Línek.    Celkový objem v roce 2009 činil 2 493,14 miliónu korun. „Přesto  jsme se dokázali s těmito negativními vlivy vyrovnat  a vytvořit finanční podmínky pro  letošní rok,“ dodal náměstek Línek. Hospodaření Pardubického kraje  skončilo přebytkem ve výši  265,53 miliónu korun, i když plánovaný schodek měl činit celkem  388,89  miliónu korun.  Na dobrém výsledku  se podílely jednak vyšší výnos sdílených daní, úspory výdajů, ale i nedokončení některých investičních akcí či evropských projektů, plánovaných k dokončení v roce 2010.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.8.

Pardubická nemocnice se představila ve Sportovním parku Pardubice 2017

Návštěvníkům byla nabídnuta certifikovaná poradenství v oblastech odvykání kouření, lékových interakcí, hojení ran a ochrany před škodlivými účinky slunečního záření.

Společnost celý článek
20.4.

Startují registrace dvanáctého ročníku nejúspěšnější soutěže pro živnostníky a podnikatele

Do soutěže se mohou přihlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů. V roce 2016 tak učinilo rekordních 6 716 podnikatelů a živnostníků.

Společnost celý článek
20.2.

Na nepořádek na soukromých pozemcích upozorněte obvod

„Postoj starosty prvního městského obvodu mě překvapil. Pan Menšík v médiích prohlásil, že nemá zákonný nástroj, jak tento problém řešit. Zákon o přestupcích však hovoří jasně,“ zdůraznil náměstek primátorky František Brendl. „Není proto potřeba o čemkoliv jednat, míč je na straně obvodu a ten musí konat,“ dodal náměstek.

Společnost celý článek
19.5.

Aviatická pouť - poštovní známka a dopisnice

Přepážka na letišti bude otevřena v sobotu od 9.00 do 18.00 a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin.

Společnost celý článek
18.4.

Řídicí výbor ITI ovládly dopravní projekty a podpora pro podnikatele

Dosud největší projekt získal dotaci z ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Inteligentní dopravní systém v Hradci Králové může z fondů Evropské unie využít téměř čtvrt miliardy korun. Řídicí výbor ITI se tentokrát rozhodl podpořit patnáct projektů za půl miliardy, celkem již získalo peníze 120 projektů za 3 miliardy.

Společnost celý článek
11.12.

Děti z MŠ nábřeží Závodu míru zazpívaly pacientům

Třída Sluníček pod vedením učitelek Lindy Levinské a Elišky Češíkové si pro pacienty přichystala pásmo písniček.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting