Závodiště se připravuje na lyžaře

16.12.

Závodiště se připravuje na lyžaře

Na dráhu pardubického závodiště ve středu, po dvouleté přestávce, opět vyjela rolba. Pracovníci Služeb města Pardubic tu, přes nedostatečnou sněhovou pokrývku, vytvořili stopu pro lyžaře. Běžkaři by se na ní mohli vydat ve čtvrtek.

„Sněhu je ještě poměrně málo, nicméně pokusíme se stopu udržet co nejdéle. Chápeme, že po dvou letech, kdy se na závodišti nelyžovalo, jsou běžkaři netrpěliví,“ řekla ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková.  Sníh však podle předpovědi počasí v polabské nížina dlouho nevydrží. Zájemci o lyžování v místech, které je od  jara do podzimu vyhrazeno spíše koním, by se proto dříve, než vyrazí, měli na závodišti informovat o tom, zda je areál pro lyžaře připraven.
Obyvatelé Pardubic si v předešlých letech lyžování na závodišti velmi oblíbili. „Zakoupili jsme proto rolbu na úpravu běžeckých stop a rozhodli jsme, že při dobrých sněhových podmínkách bude upravována lyžařská stopa nejen na závodišti, ale také podél Labe. Doufám, že letošní zima bude k milovníkům sportu přívětivější, než v roce minulém,  kdy nebylo co upravovat,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.1.

Služby nasadily rovněž vysavač exkrementů

Ročně tento speciální stroj zbaví ulice přibližně jedné tuny psích exkrementů.

Společnost celý článek
11.8.

K boji za vylepšení regionu v okolí Želivky se přidal další europoslanec

Do regionu bude pozván prezident, premiér a také ministře z rezortu zemědělství a životního prostředí. Podle obou europoslanců je situace mnohem horší, než jak se předpokládalo.

Společnost celý článek
3.11.

Patní hřeb a práce traumatologů Pardubické nemocnice zaujaly prestižní kongres v Berlíně

Kalkaneální hřeb začal lékař vyvíjet před deseti lety a následně i ve spolupráci s profesorem Hansem Zwippem a Michaelem Amlangem z Univerzitní kliniky v Drážďanech. Implantát v dnešní podobě se zrodil v roce 2009 ve spolupráci s firmou MEDIN a. s. „Jedná se o miniinvazivní implantát, s vysokou biomechanickou stabilitou, urychlující pooperační rehabilitaci a snižující riziko infekce,“ popsal MUDr. Pompach.

Společnost celý článek
27.3.

Ročně vyhodíme odpadky za 70 milionů

Za rok 2011 Pardubáci naházeli do popelnic 16.625 tun komunálního odpadu.

Společnost celý článek
13.10.

Mezigenerační setkání na magistrátu

Jak prožívají obě generace pozitiva a negativa, které souvisejí s jejich věkem?

Společnost celý článek
12.12.

Radní pro sociální péči apelují na poslance, aby podpořili změny ve státním rozpočtu

Přestože se kraje na financování sociálních služeb každoročně podílejí, nejsou schopny sanovat případné výpadky ve financování ze strany státu v souvislosti s navýšením platů i výpadků financování z evropských zdrojů, neboť se jedná o desítky až stovky milionů korun, a to podle velikosti jednotlivých krajů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting