Zbývající část příchovické školy získá její správce

26.9.

Zbývající část příchovické školy získá její správce

Část školy v přírodě v Příchovicích na Jablonecku, patřící pardubickému magistrátu, získá za osm milionů korun její dlouholetý provozovatel Jiří Polák. Peníze získané z prodeje město vloží opět do školství, pravděpodobně do oprav školních budov v Pardubicích. Původně chtělo město školu prodat ve veřejné dražbě, nakonec dalo přednost nabídce dosavadního správce areálu Jiřího Poláka. „Pan Polák projevil o školu zájem a zastupitelé přímý prodej schválili. Má několik výhod. V první řadě je to jistá prodejní cena. Podle odhadu soudního znalce mají nemovitosti tržní cenu osm až devět milionů korun, do dražby by šly za vyvolávací cenou asi 7,2 milionu korun,“ řekl náměstek pardubického primátora Michal Koláček. „Ceny kterou pan Polák nabídl, by v dražbě mohlo, ale také nemuselo být dosaženo. Město dostane peníze z prodeje okamžitě a navíc ušetří za přípravu dražby, zejména masivní reklamní kampaň, která by jí musela předcházet,“ dodal náměstek Koláček. O samotném prodeji školy v přírodě rozhodli zastupitelé již v červnu. Do původně plánované rekonstrukce a dostavby tří budov by totiž město muselo vložit téměř 30 milionů korun. Klienty školy přitom byly z téměř 90 procent děti z jiných částí republiky než z Pardubic. „Město provedlo průzkum mezi pardubickými mateřskými i základními školami. Pro zachování areálu školy v přírodě a tedy jeho rekonstrukci bylo jen asi 30 procent z nich. Některé školy Příchovice vůbec nevyužívaly a dávaly přednost jiným zařízením,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Škola v přírodě v Příchovicích začala sloužit dětem v roce 1950. Město Pardubice chtělo původně prodat část areálu a výnos vložit do rozvoje zbývající části. Dražba čtyř budov tehdy vynesla 3,5 milionu korun. Jen na první etapu modernizace zařízení by však město potřebovalo téměř 22 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.10.

Projekt EUROKLÍČ startuje i v našem kraji

Předpokládá, že projekt bude dokončen během dvou let v rámci celé republiky a že bude rozdáno více než 300 tisíc klíčů.

Společnost celý článek
18.6.

Jednání s železničními dopravci pokračují. Kraj chce mít jasno co nejdříve

Zástupci Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a náměstkem hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michalem Kortyšem se znovu setkali s představiteli Českých drah, aby si ujasnili další náležitosti možné spolupráce.

Společnost celý článek
14.8.

Zpátky do školy s Palácem Pardubice a Michalem Nesvadbou

Obchodní centrum Palác Pardubice již tradičně připravuje pro všechny školáky akci Zpátky do školy, která tentokrát proběhne v pátek 30. srpna od 14 do 17 hodin. Nejenom školáci si mohou užít představení Michala Nesvadby, Školu kouzel, ale také si zasoutěžit o zajímavé ceny.

Společnost celý článek
28.1.

Čekání u přepážek zkrátili ve Třebové na minimum

Takto efektivní systém spolupráce s občany byl inspirací i pro zahraničí.

Společnost celý článek
5.6.

Do Třince “Sprinter“, do Pardubic “504“

Pendolino Sprinter tak bude pouze jako páteční spoj a z pražského hlavního nádraží bude odjíždět v 16.23 hodin.

Společnost celý článek
7.12.

Adventní výstava přivála do Reálky vánoční pohodu

„Pohodová vánoční atmosféra byla v Reálce opravdu cítit po celý den. Návštěvníci si mohli vybrat ze široké palety krásných výrobků, které pomáhali vytvořit klienti sociálních služeb, a potěšit jimi své blízké. Důležité je, že veškerý výtěžek z akce zůstane poskytovatelům sociálních služeb na nákup materiálu a dalších nezbytných věcí,“ uvedl krajský radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola, který nad výstavou tradičně převzal záštitu. „Velké poděkování patří jak zástupcům zúčastněných organizací, kteří svým klientům umožňují, aby se na podobných akcích přímo podíleli, tak také pracovníku odboru sociálních věcí, kteří výstavu uspořádali,“ dodal radní Šotola.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting